Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
5 vítězů, 9 dobrých a 29 poražených: Výsledky velkého testu vlhčených ubrousků - Radimradi.cz

5 vítězů, 9 dobrých a 29 poražených: Výsledky velkého testu vlhčených ubrousků

Jak vybíráte vlhčené ubrousky? Podle ceny, dostupnosti nebo složení? Líbí se vám jejich vůně a zajímá vás, jak jsou šetrné k dětské pokožce? Jsem moc ráda, že právě čtete tyto řádky. Vyzkoušela jsem 43 druhů vlhčených ubrousků, detailně jsem zkoumala jejich složení, vlastnosti, dostupnost a také cenu. Pojďme se společně podívat na to, jaké druhy ve velkém testu obstály, a které ne. Možná, že budete překvapeni.  V článku najdete kompletní přehled všech testovaných ubrousků (přibližně 5 minut pořádného čtení). 🙂

Které ubrousky jsem hodnotila

Zkoušela jsem neekologické vlhčené ubrousky pro děti, které jsou dostupné běžnému spotřebiteli. Do testu jsem zařadila známé značky, kterými jsou Pampers, Linteo, Nivea, Dove, Huggies, Hipp, ale také jsem se zaměřila na privátní značky obchodních řetězců a drogerií, a koupila jsem ubrousky Lupilu, Cien, Happy Mimi, Babylove, Babydream, Dr. Max, Clever.

12 hodnocených atributů

Když jsem nashromáždila všechny ubrousky, sestavila jsem žebříček atributů, s nímž jsem dále pracovala. Všechny atributy mají stejnou váhu, ze které se vypočítává výsledná známka v procentech, přesto jsem nakonec přihlédla ke složení a poměru ceny a kvality. Ubrousky jsem rozdělila do pěti  kategorií právě dle těchto dvou atributů.

 1. TOP 10 ubrousků – Huggies Pure, Hipp Babysanft Ultra Sensitive,Pampers New Baby Sensitive, Dr. Max Sensitive, Pampers Sensitive, Nivea Baby Pure & Sensitiv,Hipp Babysanft s vůní, Pampers Natural Clean, Babydream Extra Sensitive,Huggies Disney Limited Edition
 2. Ubrousky s dobrým složením (doplňují TOP 14) – Nivea Baby Fresh & Pure, Pampers Fresh, Babydream heřmánek, Nivea Toddies 
 3. Špatné složení a poměr ceny a kvality (20 %) – 15. Babylove na celé tělo, 16. Linteo Soft and Cream, 17. Linteo Pure and Fresh, 18. Lupilu Comfort, 19. Babylove Aloe vera, 20. Panda, 21. Johnsons Baby
 4. Špatné složení a poměr ceny a kvality (10 %) – 22. Bella Happy Classic, 23. Bella Happy Vitamin E, 24. Clever, 25. Wickies, 26. Babylove Sensitive, 27. Lupilu Sensitive, 28. Linteo Sensitive, 29. Batole Sensitive, 30. Gaga, 31. Happy Mimi Panthenol 
 5. Špatné složení a poměr ceny a kvality (0 %) – 32. Tesco Unfragranced, 33. Nivea Baby Soft & Cream, 34. Baby Dove, 35. Tesco Fragranced, 36. Bella Happy Classic Sensitive, 37. Smile Baby, 38. Bella Happy Mléko a Med, 39. Babybaby Soft, 40. Cien Fresh, 41. Cien Chamomile, 42. Happy Mimi Heřmánek, 43. Tip Line

Proč? I když ubrousky získaly na první pohled poměrně slušné hodnocení, na ten druhý není jejich složení vhodné pro citlivou dětskou pokožku, označení na ubrouscích “sensitive” může být zavádějící. Hodnotila jsem dostupnost, velikost, tloušťku, vlhkost, pěnivost, složení, parfemaci, jak se s nimi utírá (čistota), spotřebu, jak jsou zabaleny (a zda vysychají), jak jdou oddělit od sebe a konečně také poměr ceny a kvality. Za každý atribut mohly ubrousky získat 100 bodů a celkově mohly dostat až 1200 bodů.

Test se snaží být co nejméně subjektivní. Každý ubrousek jsem změřila metrem, porovnala jejich tloušťku. Nejvíce subjektivním atributem je vůně, ale i zde jsem našla řešení, které mi přišlo nejspravedlivější. Neparfemované ubrousky získaly za parfemaci plný počet bodů (100 bodů = 100 %), parfemované polovinu, extrémně parfemované 40 % a smradlavé 20 % až 10 %. Parfém může vyvolat alergickou reakci nebo podráždění pokožky, proto takováto stupnice.

Složení a chemické látky

Některé ubrousky měly perfektní materiál, uzavíratelný obal, ale složení stálo za nic. Chemické látky jsem nejdříve sepsala a pečlivě vyhledala další detaily (podráždění, původ, stupeň škodlivosti od jedné do deseti). Internetové obchody se složením ubrousků příliš nezabývají, a dokonce jej neuvádějí ani v popisku produktu, nemají vyfocený obal, kde se dozvíte podrobnosti. Výjimku tvoří internetový obchod itesco.cz, kde najdete složení všech produktů. Lékárny neuvádějí složení u všech prodávaných ubrousků, stejně tak zůstávají pozadu Alza, Mall, Košík.cz a Rohlík.cz.  Při nákupu se musíte spokojit zkrátka s tím, že je u výrobku napsáno “sensitive” nebo “pro citlivou dětskou pokožku”.  Jenže je to opravdu tak? Co to znamená sensitive? Složení ubrousků je velmi podstatným faktorem, kterým se rodiče při výběru produktů řídí.

Nenajdete mnoho článků o tom, že  v ubrouscích JSOU chemikálie, proto si myslím, že je důležité na to upozornit. V podrobných recenzích najdete detailní složení všech testovaných ubrousků, stejně jako popis chemických látek. Pojďme se podívat na ty nejhorší a nejhojněji vyskytované.

V ubrouscích se nejčastěji vyskytovaly tyto chemické látky, které pro dětskou pokožku nejsou vhodné:

 • Phenoxyethanol – konzervant, který může být potenciálně zdraví škodlivý (dle BIOOO.cz – více zde).  V kosmetických produktech je jeho cílem zamezit množení bakterií a používá se v malém množství (1 %).
 • Propylene glycol – syntetický uměle vytvořený alkohol se získává z ropy či rostlinných zdrojů. Váže na sebe vodu, zvlhčuje a hydratuje pokožku, ale zároveň může citlivou pokožku podráždit.
 • Benzyl Alcohol – organický alkohol se přirozeně vyskytuje například v ovoci. Je alergenem a může podráždit pokožku. Ve větším poměru může na pokožce vyvolat kopřivku nebo dermatitidu. Zmírňuje pocit svědění, ulevuje od bolesti, užívá se jako konzervant či rozpouštědlo. Používá se také v přírodní kosmetice. Na stupnici škodlivosti obdržel pětku (z 10 bodů) za vysoké riziko vzniku alergické reakce.
 • Ceteareth-20 – mastný alkohol se vyrábí z cetearylalkoholu a ethylenoxidu. Používá se jako syntetický emulgátor a prodlužuje trvanlivost výrobku.  Látka sama o sobě není škodlivá, ale při její výrobě může vzniknout karcinogenní 1,4-dioxan a výrobek může být kontaminován. Ceteareth-20 se vyrábí ve speciálních továrnách, jelikož je jeho příprava nebezpečná. Nesmí se používat na podrážděnou pokožku. Pokožku může podráždit. V kosmetice se používá ve velmi nízkých koncentracích a proto je jeho užití považováno za bezpečné. Má negativní vliv na životní prostředí.
 • Paraffinum Liquidum – ropný produkt, parafínový olej, nahrazuje levnější rostlinné oleje. Pokud není dobře pročištěn, může se usazovat v ledvinách, játrech, lymfatických uzlinách a může být toxický. Pleť pod ním nemůže dýchat. Výhodou je, že chrání pokožku před vnějšími vlivy a umí zklidnit i extrémně podrážděnou pokožku. Pokud je řádně pročištěn, jedná se o chemickou látku, která nemá negativní účinky na zdraví, z hlediska škodlivosti by na stupnici od jedné do deseti získala látka trojku. Probíhají studie o tom, zda je látka fotokarcinogenní. Testy na zvířatech ukázaly, že látka může být potenciálně fotokarcinogenní. K prokázání stejných účinků na člověka bude potřeba řada studií. Prozatím nejsou podobné výsledky u lidí řádně podloženy.
 • Cetearyl alcohol – derivuje se z kokosového oleje. případně z palmového oleje a také se vyrábí synteticky. Do kosmetických produktů se přidává jako zahušťovadlo nebo jako emulgátor. Díky této látce se do pokožky vstřebají ostatní složky produktu. Tvoří pěnu a na povrchu pokožky utvoří ochranný film a uzamyká její přirozenou hydrataci. Ve výjimečných případech může podráždit pokožku (například u nemocného lupénkou). Jinak je  doporučen na citlivou či alergickou kůži.

Možná, že by výrobce namítal, že je té dané chemické látky v produktu málo, že jsou ubrousky testované, že bez chemie nejdou vyrobit, že zákazníkům nabízí jen to nejlepší. Možná. Jenže test ukázal, že ubrousky je možné vyrobit s minimem chemických látek a i za poměrně solidní prodejní cenu. Dětská pokožka přijde několikrát denně do kontaktu s těmito ubrousky, několikrát denně skrze pokožku prostupují výše uvedené chemické látky, proto je výběr ubrousků důležitý.

[WPSM_COLORBOX id=5037]

Které ubrousky pro děti koupit? TOP 10

Vítězem testu se staly vlhčené ubrousky Hipp Babysanft Ultra Sensitiv a Huggies Pure, které shodně obdržely 88 % bodů. Na třetím místě také s 88 % body se umístily Pampers  New Baby Sensitive. Pampers získaly bronzovou medaili právě díky složení, za které dostaly 60 %, Hipp a Huggies za složení získaly 90 %. Vítězem kategorie poměr ceny a kvality, a také největším překvapením testu, se staly ubrousky Babydream Extra Sensitive z drogerie Rossmann. Za složení obdržely 75 % a s celkovým hodnocením 80 % se umístily na 9. místě. Strhla jsem jim body za špatnou dostupnost. Kdyby jejich dostupnost byla příznivější, dopadly by výrazně lépe. Na druhém místě se v této kategorii umístily vlhčené ubrousky Dr. Max Wet Wipes z lékárny Dr. Max. Za složení získaly 70 % a s celkovým hodnocením 85 % skončily na čtvrtém místě. Všechny uvedené ubrousky se hodí pro citlivou dětskou pokožku. Perfektní složení mají také vlhčené ubrousky Hipp Babysanft (parfemované), které se umístily na sedmém místě. Značka Nivea v testu zastupuje velmi zajímavé místo. Nivea Baby Pure & Sensitive s celkovým hodnocením 84 % obsadily 6. místo, naopak Nivea Cream & Soft skončily na 33. pozici.

Složení ubrousků Hipp Babysanft Ultra Sensitiv

Níže je uvedeno deset druhů TOP ubrousků. Ubrousky v této kategorii nemají v zásadě extrémně špatné složení, vyloženě nesmrdí, ale na straně druhé ne každému sedne jejich vůně. Vše je o preferencích spotřebitele.

1. a 2. Huggies Pure/ HODNOCENÍ: 88 %
1. a 2. Hipp Babysanft Ultra Sensitive/ HODNOCENÍ: 88 %
3. Pampers New Baby Sensitive / HODNOCENÍ: 88 %
4. Dr. Max Sensitive / HODNOCENÍ: 85 %
5. Pampers Sensitive / HODNOCENÍ 85 %
6. Nivea Baby Pure & Sensitiv / HODNOCENÍ: 84 %
7. Hipp Babysanft s vůní  / HODNOCENÍ: 83 %
8. Pampers Natural Clean / HODNOCENÍ: 82 %
9. Babydream Extra Sensitive/ HODNOCENÍ: 80 %
10. Huggies Disney Limited Edition / HODNOCENÍ: 80 %

Na dalších místech skončily: 

11. Nivea Baby Fresh & Pure / 12. Pampers Fresh /13. Babydream heřmánek / 14. Nivea Toddies / 15. Babylove na celé tělo / 16. Linteo Soft and Cream /17. Linteo Pure and Fresh / 18. Lupilu Comfort / 19. Babylove Aloe vera / 20. Panda / 21. Johnsons Baby / 22. Bella Happy Classic / 23. Bella Happy Vitamin E / 24. Clever / 25. Wickies / 26. Babylove Sensitive / 27. Lupilu Sensitive / 28. Linteo Sensitive / 29. Batole Sensitive / 30. Gaga / 31. Happy Mimi Panthenol / 32. Tesco Unfragranced / 33. Nivea Baby Soft & Cream / 34. Baby Dove / 35. Tesco Fragranced / 36. Bella Happy Classic Sensitive / 37. Smile Baby / 38. Bella Happy Mléko a Med / 39. Babybaby Soft / 40. Cien Fresh / 41. Cien Chamomile / 42. Happy Mimi Heřmánek / 43. Tip Line

Podrobné hodnocení nejlepších vlhčených ubrousků

Huggies Pure ? 1. a 2. místo

Cena a dostupnost (80 %): Velmi dobrá
Velikost (100 %): Velké
Tloušťka (90 %): Silné
Vlhkost (100 %): Vlhké akorát
Pěnivost (100 %): Nepění
Složení (90 %): Velmi dobré
Parfemace (100 %): Neparfemované
Čistota (100 %): Velmi dobře se s nimi utírá
Spotřeba (80 %): Nespotřebují se rychle
Balení (80 %): Fólie se neodlepuje
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (50 %): Občas se slepí k sobě
Poměr ceny a kvality (85 %): Vynikající poměr; Cena: 35 Kč až 45 Kč
Celkem získaných bodů: 1055 (možné maximum 1200)
Hodnocení: 88 %

Akce na HUGGIES Pure Quatro Pack (4× 56 ks)  bývají na Heureka.cz.⇐

Recenze

Hipp Babysanft Ultra Sensitiv ? 1. a 2. místo

Cena a dostupnost (90 %): Výborná
Velikost (100 %): Velké
Tloušťka (65%): Středně silné
Vlhkost (100 %): Vlhké akorát
Pěnivost (100 %): Nepění
Složení (90 %): Velmi dobré
Parfemace (100 %): Neparfemované
Čistota (80%): Dobře se s nimi utírá
Spotřeba (70 %): Nespotřebují se příliš rychle
Balení (80 %): Fólie se neodlepuje
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Perfektně
Poměr ceny a kvality (80 %): Výborný poměr; Cena: 35 Kč až 45 Kč
Celkem získaných bodů: 1055 (možné maximum 1200)
Hodnocení: 88 %

Nejlevněji je koupíte v Německu v drogerii DM. V ČR jsou ubrousky HiPP Babysanft Ultra Sensitive 4× 52 ks za výhodnou cenu na na Heurece.⇐

Recenze

Pampers New Baby Sensitive ? 3. místo

Cena a dostupnost (100 %): Vynikající
Velikost (100 %): Velké
Tloušťka (100%): Extra silné
Vlhkost (80 %): Hodně vlhké
Pěnivost (100 %): Nepění
Složení (60 %): Dobré
Parfemace (100 %): Neparfemované
Čistota (100 %): Velmi dobře se s nimi utírá
Spotřeba (85 %): Nespotřebují se rychle
Balení (100 %): Zavírací víčko
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (60 %): Často se slepí dva kusy k sobě
Poměr ceny a kvality (60 %): Dobrý poměr; Cena: 30 Kč až 45 Kč
Celkem získaných bodů: 1055 (možné maximum 1200)
Hodnocení: 88 %

Když na ně bývá akce, nejvýhodněji koupíte 2x PAMPERS New Baby Sensitive na Feedo.cz.

Recenze

Dr.Max Wet Wipes Sensitive ? (2. místo poměr ceny a kvality) 4. místo

Cena a dostupnost (50 %): Průměrná (pouze v lékárně Dr.Max + jejich online obchod)
Velikost (100 %): Velké
Tloušťka (75%): Spíše silnější
Vlhkost (100 %): Vlhké akorát
Pěnivost (100 %): Nepění
Složení (70 %): Velice dobré
Parfemace (100 %): Neparfemované
Čistota (90%): Velmi dobře se s nimi utírá
Spotřeba (100 %): Dlouho vydrží
Balení (70 %): Fólie se odlepuje, ale drží svou tíhou na otvoru
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Perfektně
Poměr ceny a kvality (70 %): Velmi dobrý poměr; Cena: 40 Kč až 45 Kč
Celkem získaných bodů: 1025 (možné maximum 1200)
Hodnocení: 85 %

Recenze

Pampers Sensitive, 5. místo

Cena a dostupnost (100 %): Vynikající
Velikost (100 %): Velké
Tloušťka (100 %): Extra silné
Vlhkost (80 %): Hodně vlhké
Pěnivost (80 %): Velmi mírně pění
Složení (60 %): Dobré
Parfemace (100 %): Neparfemované
Čistota (100 %): Velmi dobře se s nimi utírá
Spotřeba (90 %): Nespotřebují se rychle
Balení (80 %): Fólie se neodlepuje
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (60 %): Často se slepí dva kusy k sobě
Poměr ceny a kvality (60 %): Dobrý poměr; Cena: 30 Kč až 45 Kč
Celkem získaných bodů: 1020 (možné maximum 1200)
Hodnocení: 85 %

Recenze

Nivea Baby Pure & Sensitive, 6. místo

Cena a dostupnost (80 %): Velmi dobrá
Velikost (100 %): Velké
Tloušťka (70 %): Spíše silnější
Vlhkost (100 %): Vlhké akorát
Pěnivost (100 %): Nepění
Složení (65 %): Dobré
Parfemace (100 %): Neparfemované
Čistota (80%): Dobře se s nimi utírá
Spotřeba (70 %): Nespotřebují se příliš rychle
Balení (80 %): Fólie se neodlepuje
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Perfektně
Poměr ceny a kvality (65 %): Dobrý poměr; Cena: 65 Kč
Celkem získaných bodů: 1010 (možné maximum 1200)
Hodnocení: 84 %

Recenze

Hipp Babysanft, 7. místo

Cena a dostupnost (90 %): Výborná
Velikost (100 %): Velké
Tloušťka (65%): Středně silné
Vlhkost (100 %): Vlhké akorát
Pěnivost (100 %): Nepění
Složení (80 %): Velmi dobré
Parfemace (50 %): Parfemované
Čistota (80%): Dobře se s nimi utírá
Spotřeba (70 %): Nespotřebují se příliš rychle
Balení (80 %): Fólie se neodlepuje
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Perfektně
Poměr ceny a kvality (80 %): Výborný poměr; Cena: 35 Kč až 45 Kč
Celkem získaných bodů: 995 (možné maximum 1200)
Hodnocení: 83 %

Recenze

Pampers Natural Clean, 8. místo

Cena a dostupnost (100 %): Vynikající
Velikost (100 %): Velké
Tloušťka (60%): Středně silné
Vlhkost (90 %): Spíše vlhčí
Pěnivost (100 %): Nepění
Složení (60 %): Dobré
Parfemace (100 %): Neparfemované
Čistota (70%): Utírá se s nimi relativně dobře
Spotřeba (60 %): Spotřebují se rychleji
Balení (80 %): Fólie se neodlepuje
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Perfektně
Poměr ceny a kvality (60 %): Dobrý poměr; Cena: 30 Kč až 45 Kč
Celkem získaných bodů: 980 (možné maximum 1200)
Hodnocení: 82 %

Recenze

Babydream Extra Sensitive ? (1. místo poměr ceny a kvality), 9. místo

Cena a dostupnost (40 %): Spíše špatná (pouze v drogerii Rossmann)
Velikost (100 %): Velké
Tloušťka (75%): Spíše silnější
Vlhkost (80 %): Mírně suší (hlavně na konci balení)
Pěnivost (100 %): Nepění
Složení (75 %): Velmi dobré
Parfemace (100 %): Neparfemované
Čistota (80%): Dobře se s nimi utírá
Spotřeba (70 %): Nespotřebují se příliš rychle
Balení (70 %): Fólie se odlepuje, může se roztrhnout. Recyklovatelný obal.
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Perfektně
Poměr ceny a kvality (75 %): Velmi dobrý poměr; Cena: 20 Kč až 30 Kč
Celkem získaných bodů: 965 (možné maximum 1200)
Hodnocení: 80 %

Recenze

Huggies Disney Limited Editon, 10. místo

Cena a dostupnost (80 %): Velmi dobrá
Velikost (100 %): Velké
Tloušťka (90 %): Silné
Vlhkost (100 %): Vlhké akorát
Pěnivost (80 %): Velmi mírně pění
Složení (80 %): Velmi dobré
Parfemace (40 %): Parfemované, silněji
Čistota (100 %): Velmi dobře se s nimi utírá
Spotřeba (80 %): Nespotřebují se rychle
Balení (80 %): Fólie se neodlepuje
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (50 %): Občas se slepí k sobě
Poměr ceny a kvality (80 %): Výborný poměr; Cena: 35 Kč až 45 Kč
Celkem získaných bodů: 960 (možné maximum 1200)
Hodnocení: 80 %

Recenze

Ubrousky s dobrým složením (TOP 14)

Do této kategorie patří ubrousky s velmi dobrým složením, které díky jednomu či dvěma atributům nejsou pro uživatele tolik komfortní jako výše uvedené, a proto se nedostaly do první desítky. Patří mezi ně Nivea Baby Fresh & Pure s hodnocením 78 % a Nivea Toddies s hodnocením 73 %. Nivea Fresh & Pure mají příliš silnou parfemaci, Nivea Toddies jsou menší. Ubrousky Babydream s heřmánkem se svými 74 % skončily na 13. místě. Ubrousky jsou parfemované a špatně dostupné. Pampers Fresh obsadily  12. místo, jsou slabé a parfemované. V tabulce pod obrázkem najdete přesné bodové hodnocení.

Složení vlhčených ubrosuků Nivea Toddies

Seznam a hodnocení dobrých ubrousků (60 % za složení)

Název (%)Nivea Baby Fresh & PurePampers FreshBabydream s heřmánkem a aloe veraNivea Toddies
Cena a dostupnost 801004060
Velikost10010010060
Tloušťka70607575
Vlhkost1009080100
Pěnivost100100100100
Složení60606060
Parfemace40505040
Čistota80708080
Spotřeba70607060
Balení80807080
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe100100100100
Poměr ceny a kvality60606060
Celkový počet bodů940930885875
Hodnocení7877,57473
Umístění (celkové místo)11.12.13.14.

Špatné složení a poměr ceny a kvality (20 %)

V následujících kategoriích uvádím ubrousky, které mají horší nebo extrémně špatné složení. Mezi vlhčené ubrousky, které se pyšní velmi dobrými uživatelskými vlastnosti (jsou velké, akorát vlhké, nepění, vydrží dlouho) a mají špatné složení, patří oblíbené ubrousky Babylove na celé tělo (heřmánek+aloe vera) a Babylove Aloe Vera (zelené), Lupilu Comfort, Johnson’s Baby, Panda, Linteo Soft&Cream a Linteo Pure&Fresh. Za složení získaly 20 %, stejně jako za poměr ceny a kvality. Neřadí se mezi nejhorší produkty, ale do perfektního složení mají daleko. Ubrousky Babylove z DM obsahují Propylene Glycol a Phenoxyethanol, stejně jako vlhčené ubrousky značky Linteo nebo Panda. Ve složení ubrousků značky Lupilu najdete také Phenoxyethanol.

Složení vlhčených ubrousků Lupilu Comfort.

Seznam a hodnocení nejhorších ubrousků (20 % za poměr ceny a kvality)

Název (%)Babylove na celé těloLinteo Soft&CreamLinteo Pure&FreshLupilu ComfortBabylove Aloe Vera (zelené)PandaJohnson's Baby
Cena a dostupnost50909040506080
Velikost10010010010010090100
Tloušťka 75756065655050
Vlhkost90907080908080
Pěnivost100807010050100100
Složení20202020202020
Parfemace 40404050505040
Čistota80808080808080
Spotřeba90707080906040
Balení907010080907080
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe1001001001001009080
Poměr ceny a kvality20202020202020
Celkový počet bodů855835820815805770770
Hodnocení7169,56868676464
Umístění (celkové místo)15.16.17.18.19.20.21.

Špatné složení a poměr ceny a kvality (10 %)

Do této kategorie patří vlhčené ubrousky Babylove Sensitive, Lupilu Sensitive nebo Linteo Sensitive. Uvedené vlhčené ubrousky získaly za složení mezi 20 % a 30 %, ale byly penalizovány právě za nevhodné označení “sensitive”, které si dle dráždivého složení nezaslouží. Stejná situace nastává u vlhčených ubrousků značky Batole, Happy Mimi Panthenol a Gaga. Mezi ubrousky, které se nepyšní příliš dobrým poměrem ceny a kvality z důvodu dráždivého složení, patří Bella Happy Vitamin E, Bella Happy Classic, Clever a Wickies. Všechny uvedené ubrousky nejsou vhodné pro citlivou dětskou pokožku a některé nabízí spotřebiteli doslova chemický koktejl látek, přesto na trhu nepředstavují to nejhorší. Značky Lupilu, Bella Happy a Babylove poskytují spotřebitelům perfektní komfort – ubrousek je velký, voní, ale složení kazí celkový dojem z produktu.

Složení vlhčených ubrousků Babylove Sensitive

Seznam a hodnocení nejhorších ubrousků (10 % za poměr ceny a kvality)

Název (%)Bella Happy ClassicBella Happy Vitamin ECleverWickiesBabylove Sensitive (bílé)Lupilu SensitiveLinteo SensitiveBatoleGagaHappy Mimi PanthenolNázev (%)
Cena a dostupnost60604040504090504050Cena a dostupnost
Velikost1001001008010010010010080100Velikost
Tloušťka70706050756560607070Tloušťka
Vlhkost808060100908080606030Vlhkost
Pěnivost100100100501001008010010030Pěnivost
Složení20202020203030202020Složení
Parfemace4040502010010050502020Parfemace
Čistota60606560808080656020Čistota
Spotřeba60605050908070506020Spotřeba
Balení60608050908070804070Balení
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe10010050010010010090700Jak jdou ubrousky oddělit od sebe
Poměr ceny a kvality10101010555555Poměr ceny a kvality
Celkový počet bodů760760685530900860815730625435Celkový počet bodů
Hodnocení63635744757268615236Hodnocení
Umístění (celkové místo)22.23.24.25.26.27.28.29.30.31.Umístění (celkové místo)

Špatné složení a poměr ceny a kvality (0 %)

V poměrně početné sekci ubrousků s nevhodným složením se objevují známé značky, které nejsou levné a bohužel ani dobré. Uvedla bych například ubrousky značky Baby Dove nebo Nivea Baby Soft&Cream. Mezi ubrousky s velmi špatným složením patří také Bella Happy Mléko&Med a Bella Happy Classic Sensitive, které si označení “sensitive” nezaslouží a získaly za něj penalizaci. Na samotném chvostu skončily ubrousky Tip Line, Happy Mimi Heřmánek a také Babybaby Soft. Některé ubrousky z této kategorie jsem zařadila mezi úklidové prostředky.

Složení vlhčených ubrousků Nivea Soft&Cream.

Seznam a hodnocení nejhorších ubrousků (0 % za poměr ceny a kvality)

Název (%)Tesco UnfragrancedNivea Baby Soft&CreamBaby DoveTesco FragrancedBella Happy Classic SensitiveSmile BabyBella Happy Mléko&MedBabybaby SoftCien FreshCien ChamomileHappy Mimi HeřmánekTip LineNázev (%)
Cena a dostupnost508080506050605040405050Cena a dostupnost
Velikost 9010010090100100100100808010060Velikost
Tloušťka657070657065707060606050Tloušťka
Vlhkost10010010010080100801001001008040Vlhkost
Pěnivost100100100100100100100100100100100100Pěnivost
Složení000000000000Složení
Parfemace10050404010050402040404020Parfemace
Čistota708070706080607060605050Čistota
Spotřeba707070705070608050502040Spotřeba
Balení100808010060100605080807050Balení
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe1001001001001005010000000Jak jdou ubrousky oddělit od sebe
Poměr ceny a kvality000000000000Poměr ceny a kvality
Celkový počet bodů845830810785780765730640610610570460Celkový počet bodů
Hodnocení706967,5656564615351514738Hodnocení
Umístění (celkové místo)32.33.34.35.36.37.38.39.40.41.42.43.Umístění (celkové místo)

Závěrem

Při nákupu vlhčených ubrousků se zajímejte vždy o jejich složení. Test ukázal, že vysoká cena neznamená vysokou kvalitu. Jedno z nejlepších složení mají ubrousky Babydream Extra Sensitive z Rossmanu, které za něj obdržely 75 % a s celkovými 80 % skončily na 9. místě. Mezi jejich nevýhody patří špatná dostupnost, pořídíte je pouze v drogerii Rossmann. V akci a v multipacku vyjde balení na 20 Kč, za což si právem vysloužily první místo v kategorii poměr ceny a kvality. V podstatě v této kategorii nemají konkurenci. Dobře dopadly také vlhčené ubrousky z lékárny Dr. Max, které se umístily na čtvrtém místě. Na vítězné vlhčené ubrousky jsem pěla ódy hned v úvodu, přesto musím zmínit také fakt, že jsem nehodnotila pouze složení, ale také balení, velikost, parfemaci nebo dostupnost, přičemž privátní značky obchodních řetězců a drogerií jsou v tomto bodě znevýhodněny, na straně druhé mohou konkurovat lepší cenou.

Už víte, jaké ubrousky koupíte nebo vyzkoušíte? 🙂 V roce 2019 se zatím změnily ubrousky Rossmann extra sensitive. Obsahují ještě méně chemických látek a v našem testu by obsadily jednu z předních pozic.

Foto: Radimradi.cz

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo