Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Nivea Baby Pure & Sensitive - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Nivea Baby Pure & Sensitive

Vlhčené ubrousky Nivea Baby Pure & Sensitive krásně voní. Jemně, není z nich cítit žádný parfém, přesto vám vůně připomene mýdlo Nivea. Nejsou biologicky odbouratelné (Nivea Toddies ano). Ubrousky jsou vyrobeny v Nizozemí. Pojďme se podívat na to, jak obstály v praktických testech a také se detailněji zaměříme na jejich složení.

Cena a dostupnost (80 %)

Ubrousky Nivea Baby Pure & Sensitive koupíte v kamenných prodejnách (drogerie, lékárny, hypermarkety, supermarkety). Může se stát, že je v menších obchodech neseženete, nebo nebudou dostupné v supermarketech, které se zaměřují na prodej svých privátních značek a Pampers. Cena jednoho balení se pohybuje od 40 Kč do 60 Kč. Záleží na tom, ve kterém obchodě je budete kupovat.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Ubrousek ve tvaru obdélníku má rozměry 20×15 centimetrů a patří k těm větším.

Vlhčené ubrousky Nivea Pure&Sensitive: Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá málo.

Tloušťka (70 %): Ubrousek hezky pruží, prosvítá, ale není až tak tenký, jak by se mohlo na první pohled zdát. Netrhá se.

Vlhčené ubrousky Nivea Pure&Sensitive: Detail na strukturu ubrousku.

Vlhkost (100 %): Vlhké jsou akorát.

Pěnivost (100 %): Nepění. Vůbec.

Složení a parfemace

Složení (65 %):  Aqua, Simmondsia Chinensis Seed Oil, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Butylene Glycol, Citric Acid, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol

Vlhčené ubrousky Nivea Pure&Sensitive: Složení.

 • Simmondsia Chinensis Seed Oil – jojobový olej má hydratační účinky, je vhodný na suchou a popraskanou pokožku.
 • PEG-40 hydrogenated castor oil – hydrogenovaný ricinový olej mírně zapáchá a používá se jako emulgátor či rozpouštědlo. Váže na sebe vodu a je stabilní při nízkých hodnotách pH. Může zvýšit pěnivost.
 • Butylene Glycol – do kosmetiky se přidává, aby produkt voněl, zlepšuje vzhled suché nebo poškozené pokožky. Organický alkohol se nejčastěji v kosmetice používá jako zvlhčovadlo. Je náhradou za dráždivější Propylene Glycol.
 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Hydroxyacetophenone – zlepšuje účinnost konzervačních látek. Na zdraví má nízké riziko (označen stupněm 1-2).
 • Ethylhexyglycerin – představuje neškodnou alternativu za parabeny. Tato syntetická sloučenina se používá jako posilovač jiných konzervačních látek. U extrémně citlivých jedinců může vyvolat dermatitidu, obecné riziko pro zdraví jedince je velmi nízké (stupeň 1-2).
 • Sodium benzoate – sodná sůl kyseliny benzoové se vyskytuje například v brusinkách, jablkách, houbách či skořici. Používá se ke konzervaci produktů v přírodní kosmetice.
 • Benzyl Alcohol – organický alkohol se přirozeně vyskytuje například v ovoci. Je alergenem a může podráždit pokožku. Ve větším poměru může na pokožce vyvolat kopřivku nebo dermatitidu. Zmírňuje pocit svědění, ulevuje od bolesti, užívá se jako konzervant či rozpouštědlo. Používá se také v přírodní kosmetice. Na stupnici škodlivosti obdržel pětku (z 10 bodů) za vysoké riziko vzniku alergické reakce. Ve vlhčených ubrouscích se vyskytuje ve velmi nízké koncentraci.

Ubrousky obsahují organický alkohol a jojobový olej. Zkoušela jsem pouze jedno balení, byly pro mě novinkou. Pokožku nepodráždily.

Parfemace (100 %): Nejsou parfemované, ale hezky voní. Jemně, čistě a malinko.

Vlhčené ubrousky Nivea Pure&Sensitive: Vyrobeno v Nizozemí.

Funkčnost a kvalita

Čistota (80 %): Dobře se s nimi utírá, jsou vlhké akorát. Vlhkost zůstane po celé balení stejná.

Spotřeba (70 %): V balení je 63 kusů ubrousků. Patří mezi silnější a jsou velké. Nespotřebují se tak rychle.

Balení (80 %): Balení po 63 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne. Otvor je zalepen tenkou fólií, která se neodlepuje a ubrousky nevysychají.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Oddělit jdou perfektně.

Poměr ceny a kvality (70 %)

Ubrousky nejsou zrovna levné, ale překvapily. Jsou vlhké akorát, když dobře zalepíte fólii, tak nevysychají a krásně voní. Nejsou parfemované, ale příjemně voní. Složení mají (v porovnání s ostatními ubrousky) slušné a získaly za něj 65 %. Jsou označeny jako “Sensitive”, což je poměrně diskutabilní, protože obsahují Benzyl Alcohol, který může pokožku podráždit, i když v ubrouscích bude použit v nesmírně malé koncentraci a k podráždění by proto dojít nemělo. Přesto si označení “sensitive” nezaslouží. Na straně druhé v nich nenajdete parfém, Propylene Glycol a ani Phenoxyethanol.

Hodnocení se vztahuje na vlhčené ubrousky s šarží 808403215 OB B 11:48.

Shrnutí

Klady (+) 

 • Pružné
 • Obal se netrhá a ubrousky nevysychají.
 • Dobře se vytahují z obalu a nelepí se k sobě.
 • Nepění.
 • Vlhké tak akorát.
 • Složením nejsou na jedničku, ale nepatří k nejhorším.
 • Nejsou parfemované.

Zápory (-)

 • Drahé
 • Obsahují Benzyl Alcohol i přesto, že jsou označeny jako “Sensitive”.
Celkové hodnocení
 • 84%
  Hodnocení - 84%
84%

Vlhčené ubrousky Nivea Pure&Sensitive jsou dobře dostupné, velké, hezky voní, i přesto, že nejsou parfemované. Složení není nejhorší, nicméně označení “sensitive” si nezaslouží, protože obsahují Benzyl Alcohol, který může podráždit pokožku.

Foto:Radimradi.cz, www.benu.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo