Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Velký test jednorázových plenek 2019 - Radimradi.cz

Velký test jednorázových plenek 2019

Připravili jsme pro vás velké srovnání plenek značek Pampers, Bella Háppy, Panda, Huggies, Lupilu, Huggies a Albert z pohledu běžného uživatele. Hodnotili jsme, zda plena velikostně odpovídá hmotnostní kategorii, kterou výrobce uvádí na obale. Zajímalo nás, jak dítěti sedí (pružnost lepicích pásků), zda chemicky zapáchá, jestli je pro dítě vhodná na noc, jak dlouho vydrží přes den. Podívejte se na výsledek.

Které značky jsem zařadila do testu

Do testu jsem zařadila běžně dostupné jednorázové neekologické plenky. Zvažovala jsem, že vyzkouším i hůře dostupné plenky, například z Německa. Nakonec jsem svůj nápad odložila. Do testu jsem zařadila plenky Huggies, Pampers, DM Babylove, Rossmann Babydream, K-Classic z Kauflandu, Trudy Baby, Bevola, Bella Háppy, Tesco pleny, Lupilu a Chicco.

Průběh testování

Plenky jsem poměřila mezi sebou (v příslušných velikostech), nafotila,  prohlédla jsem gumičky kolem nožiček, materiál, hodnotila jsem vůni, chemický zápach a také to, jak plenka sedí a zda uvedená velikost odpovídá. Zajímala mě také savost a zkoušela jsem všechny plenky na noční spánek. V neposlední řadě jsem zkoumala, zda plenky způsobí opruzeny, jak jsou dostupné a hodnotila jsem poměr ceny a kvality.

Výsledky testu

 1. Huggies Ultra Comfort (84 %)
 2. Trudy Baby Dry Fit (82 %)
 3. Chicco Dry Fit (82 %)
 4. Bella Háppy Baby Flexi (78 %)
 5. Pampers Pure (78 %)
 6. Plenky Bevola z Kauflandu (77 %)
 7. Plenky K Classic z Kauflandu (75 %)
 8. Plenky Albert se sovičkami (74 %)
 9. Lupilu soft&dry (68 %)
 10. Babylove (68 %)
 11. Pampers Active Baby-Dry  (66 %)
 12. Pampers Premium Care (66 %)
 13. Pampers Active Baby (63 %)
 14. Babydream (59 %)
 15. Tesco plenky Fred & Flo (58 %)
 16. Bella Panda (52 %)

Na co jsme se zaměřili?

 • Cena – v hodnocení jsme se ohlíželi na cenovou kategorii, kterou jsme dále reflektovali v poměru ceny a kvality. 
 • Velikost – plenky byly ve velké části případů menší, než výrobce deklaroval na obale. U některých značek byl rozdíl zanedbatelný (odpovídá přibližně), jiné byly o více než jeden kilogram „menší“ (příliš neodpovídá), případně ještě výrazně menší (neodpovídá).
 • Příjemný materiál – hodnotili jsme zejména materiál uvnitř plenky.
 • Lepicí pásky – zajímali jsme se o to, zda jsou pružné, dlouhé a jak drží přilepené.
 • Parfemace – na vůni jsme pohlíželi jako na negativum, které do pleny vnese další nádech chemie.
 • Chemický zápach – opět velké negativum, které jsme v hodnocení neopomenuli.
 • Savé jádro – zaměřili jsme se na vzhled a délku.
 • Absorpce – zajímalo nás, zda plena absorbuje moč, případně řídkou stolici kojených dětí.
 • Výdrž přes den (hodiny) – klíčové bylo, jak dlouho plenka vydrží a jestli neprosákne.
 • Vhodné na noc – jsou pleny vhodné na noční spaní tak, aby se dítě nebudilo?
 • Opruzeniny – způsobí plenky opruzeniny?
 • Dostupnost – hodnotili jsme, jak moc náročné je pleny sehnat.
 • Poměr ceny a kvality – všechny výše uvedené aspekty jsme shrnuli do jednoho a vztáhli jsme jej k ceně produktu.

Jak si stály plenky v jednotlivých hodnotících kritériích?

Pojďme se podívat na to, jak plenky obstály v hodnotících kritériích. Níže vyzdvihnu to nejdůležitější z testu pro každý parametr a zdůrazním ty nejlepší a nejhorší produkty.

Velikost: Nejlépe seděly plenky Huggies, Pampers Pure a Trudi Baby, které deklarované velikosti skutečně odpovídají. Za nejmenší (odpovídá pouze přibližně) je možné považovat plenky Panda, které jsou na uvedenou velikost příliš malé (tím se také plenka prodražuje, protože musíte koupit o číslo větší).
Příjemný materiál: Mezi nejpříjemnější patří plenkové kalhotky Trudi Baby a BEvola. Plenky jsou jemné a velmi příjemné. 
Parfemace: Z testovaných plenek byly parfemované pouze Pampers Active Baby Dry, které velmi zapáchaly
Chemický zápach: Nejvíce zapáchaly Pampers Premium a Pampers Active, také pleny Babylove, Albert, Tesco, Rossmann. Zápach nebyl zaznamenán u plenek Trudi Baby i Chicco.
Savé jádro: Nejlepší savé jádro měly kalhotky Huggies, Trudi Baby. Nejméně kvalitní savé jádro, které nebylo řádně po celé délce plenky, měly pleny Pampers.
Absorpce: Nejlépe sají plenkové kalhotky Huggies a Trudi Baby, nejhůře sají plenky Panda.
Výdrž: Nejdéle a nejlépe vydrží plenky Huggies a Trudi Baby.
Opruzeniny: Plenky Pampers  pleny Panda mohou způsobovat opruzeniny.
Dostupnost: Nejlépe jsou dostupné plenky Pampers, nejhůře pleny privátních značek obchodních řetězců a také pleny Chicco a Trudi Baby.
Poměr ceny a kvality: Absolutním vítězem poměru ceny a kvality se staly plenky Huggies.

Vítěz testu ?

Absolutním vítězem testu jednorázových plenkových kalhotek se staly pleny Huggies Ultra Comfort s hodnocením 84 %, na druhém místě skončily pleny Chicco a plenky Trudi Baby s hodnocením 82 %.  Plenky Huggies si po všech stránkách vedly perfektně. Skvěle sají, perfektně sedí, po otevření zapáchají. Zápach po chvíli odezní. Plenky jsou vyrobeny v České republice. Pleny Chicco a Trudi Baby dobře sedí, hezky sají a nezapáchají. Jejich nevýhodou je špatná dostupnost (pouze online) a vyšší cena za jeden kus, která sahá až k deseti korunám. Absolutním vítězem poměru ceny a kvality se staly pleny Huggies.

Na co si dát pozor

Velkým propadákem testu jsou pleny Panda, které protékají a špatně sají. Novorozencům mohou způsobovat opruzeniny. Mezi špatné pleny patří pleny Tesco Fred & Flo, které velmi zapáchají chemicky a špatně sají, stejně jako pleny Babydream. Dalším velkým propadákem jsou plenky Pampers Ative Baby a Pampers Premium Care. Pleny velmi zapáchají, mají nedbale položené savé jádro, které je nejkratší ze všech testovaných plenek. Pleny jsou velmi drahé na to, jak je savé jádro krátké. 

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo