Vlhčené ubrousky Dr.Max Wet Wipes Sensitive - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Dr.Max Wet Wipes Sensitive

Vlhčené ubrousky Dr.Max Wet Wipes Sensitive koupíte v balíčku po 80 kusech. Ubrousky se vyrábí v České republice a seženete je pouze v lékárnách Dr. Max a v jejich e-shopu. Jsou vlhké akorát, nejsou parfemované a na pokožce tvoří mírně mastný film (poznáte promnutím prstů po použití ubrousku). Pojďme se podívat na jejich kvalitu, složení a cenu.

Cena a dostupnost (50 %)

Vlhčené ubrousky Dr.Max Wet Wipes Sensitive se prodávají v balení po 80 kusech od 45 Kč do 49 Kč. Jsou k dostání pouze v lékárnách Dr. Max. V kamenném obchodě jsou ubrousky o 4 Kč dražší než v e-shopu. V akci často nebývají.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Ubrousek patří k největším a jeho rozměry jsou 24×16 centimetrů. V balení je hezky složený, nemačká se.

Vlhčené ubrousky Dr. Max Sensitive (Wet wipes): Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá.

Tloušťka (75 %): Prosvítají, ale nepatří k nejtenčím. Lze je dobře přeložit na půlku a i tak bude plocha  na utírání zadečku dostatečně velká. Jsou totožné například s Babylove.

Vlhčené ubrousky Dr. Max Sensitive (Wet wipes): Detail na strukturu ubrousku.

Vlhkost (100 %): Vlhké jsou akorát.

Pěnivost (100 %): Nepění.

Složení a parfemace

Složení (70 %): Aqua, Panthenol, Glycerin, Gluconolactone, Sodium Cocoyl Glutamate, Polyglyceryl-4 Caprate, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Polyquaternium-7, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Sodium Hydroxide, Sodium Chloride, Citric Acid.

Vlhčené ubrousky Dr. Max Sensitive (Wet wipes): Složení

 • Panthenol – získává se z kyseliny pantothenové a najdete ji v rostlinách v podobě vitaminu B5. Používá se jako zvlhčovadlo. Snadno se absorbuje do vrstev pokožky.
 • Glycerin – váže na sebe vlhkost a ostatním látkám napomáhá rychle se vstřebat do pokožky.
 • Gluconolactone – kalciový rozpouštěcí prostředek. Je antioxidant a hydratuje pokožku. Je derivátem glukózy, může zachytit volné radikály, čímž chrání pokožku před některými škodlivými vlivy.
 • Sodium Cocoyl Glutamate – pomáhá spojit vodu a olej. Používá se také v přírodní kosmetice. Hodí se pro citlivou pokožku.
 • Polyglyceryl – 4 Caprate – umožní mísit takové látky, které by za normálních okolností nešlo spojit, například olej a vodu. Je to povrchově aktivní látka, sloučenina kyseliny kaprinové a polyglycerinu-4, která pokožku nepodráždí a nemá vedlejší účinky.
 • Aloe Barbadensis Leaf Extract – výtažek z listů aloe vera. Váže na sebe vlhkost a pomáhá pokožku hydratovat.
 • Polyquaternium-7 –  U malého procenta osob může podráždit pokožku a vyvolat alergickou reakci. Nesmí se používat v přírodní kosmetice. Stabilizuje pěnivost a na pokožce tvoří film.
 • Sodium benzoate – sodná sůl kyseliny benzoové se vyskytuje například v brusinkách, jablkách, houbách či skořici. Používá se ke konzervaci produktů v přírodní kosmetice.
 • Potassium Sorbate – sůl kyseliny sorbové má antimykotické účinky a zamezí růstu plísním kvasinek a hub. Podráždění pokožky může vyvolat v extrémně výjimečných případech (u osob s velmi citlivou pokožkou).
 • Sodium Hydroxide – používá se v čistících produktech. Rozpustí mastnotu a najdete ho například v barvách na vlasy nebo kondicionérech. V současné době probíhají studie, zda může látka vyvolávat dědičné choroby, například Parkinsonova nemoc. U citlivých jedinců může způsobit kopřivku. Na stupni škodlivosti od jedné do deseti by látka získala č.3. V neoplachových přípravcích v kosmetice se používá v koncentraci do 0,5.
 • Sodium Chloride – chlorid sodný se používá jako zhušťovadlo. V malé koncentraci odmašťuje pleť. Jedná se o přírodní látku.
 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.

Složení není EKO/BIO. Vyzkoušela jsem jedno balení. Obě děti snášejí ubrousky dobře.

Parfemace (100 %): Ubrousky nejsou parfemované. Nevoní.

Vlhčené ubrousky Dr. Max Sensitive (Wet wipes): Vyrobeno v České republice.

Funkčnost a kvalita

Čistota (80 %): Dobře se s nimi utírá, vlhké akorát, nepění. Když se vám podaří zalepit otvor obalu, zůstanou vlhké po celou dobu.

Spotřeba (100 %): V balení je 80 kusů. Ubrousky jsou velké a spíše silnější. Nespotřebujete jich tolik, balení vydrží dlouho.

Balení (70 %): Balení po 80 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne a otvor je zalepen velmi silnou fólií. Fólie se neodlepí celá, ale jde po několika otevřeních špatně zalepit. Folie je nejslabším článkem balení. Na druhé straně je velmi silná a těžká, proto zůstane dole a ubrousky uchrání před vyschnutím. Nicméně nelepí.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Oddělit jdou perfektně.

Poměr ceny a kvality (70 %)

Velké překvapení. Ubrousky nevoní, nejsou parfemované a odradit vás může jejich přirozená „nevůně“. Voní stejně jako Bella Happy Classic Sensitive. Na pokožce tvoří mírně mastný film, kterého si ani nemusíte všimnout, když nebudete ubrousky detailně zkoumat. Složení je velmi dobré, chemické, ale patří k nejlepším z vlhčených ubrousků. Látky Sodium Hydroxide a Polyquaternium-7 mohou ve výjimečných případech podráždit pokožku (například u jedinců s atopickým ekzémem). Označení Sensitive není v tomto případě až tak zavádějící, jako tomu je u jiných vlhčených ubrousků. Vlhčené ubrousky se nehodí pro osoby s atopickým ekzémem (pro ně se nehodí žádné vlhčené ubrousky). Velkou nevýhodou je špatná dostupnost a také to, že nebývají často v akci.  Složení těchto ubrousků se odlišuje od ostatních. Neobsahují Propylene glycol a ani Phenoxyethanol.

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků s výrobní šarží F1804A06.

8.5 Celkové hodnocení
Vlhčené ubrousky Dr.Max Wet Wipes Sensitive

Vlhčené ubrousky Dr. Max mají jedno z nejlepších složení, jsou velké, patří k nejpevnějším a nejsou parfemované. Na pokožce utvoří mírně mastný film, kterého si běžný spotřebitel ani nemusí všimnout. Jsou dostupné pouze v lékárnách Dr. Max.

Cena a dostupnost
5.0
Velikost
10
Tloušťka
7.5
Vlhkost
10
Pěnivost
10
Složení
10
Parfemace
10
Čistota
8.0
Spotřeba
10
Balení
7.0
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe
10
Poměr ceny a kvality
7.0
Klady
 • Patří k největším.
 • Spotřebujete jich málo.
 • Jsou vlhké akorát.
 • Nejsou parfemované.
 • Pružné
 • Mají jedno z nejlepších složení.
 • Dobře se vytahují z obalu a nelepí se k sobě.
 • Nejsou příliš tenké a netrhají se.
 • V balení je 80 kusů.
Zápory
 • Nebývají příliš v akci.
 • Lepítko na obalu se sice neodlepuje, ale nejde úplně na 100 % zalepit. Je těžké a sedne na otvor samo, proto ubrousky nevysychají.
 • Nevoní (pro někoho může být nevýhoda).
 • Dostupné pouze v lékárnách Dr. Max.

Foto: Radimradi.cz, www.drmax.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.