Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Pampers Sensitive - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Pampers Sensitive

Balení ubrousků Pampers Sensitive koupíte snad všude. Ubrousky jsou vyrobeny ve Španělsku, jsou bez parfemace, mírně vlhčí, pevné a kvalitní. Pojďme se podívat na to, jak obstály v praktických testech a také se detailněji zaměříme na jejich složení.

Cena a dostupnost ( 100 %)

Vlhčené ubrousky Pampers Sensitive jsou perfektně dostupné a koupíte je v hypermarketech, supermarketech, ve všech drogeriích a také v online obchodech s dětským zbožím a v lékárnách. Ubrousky Pampers, stejně jako plenky Pampers, se pyšní vynikající dostupností (v tomhle nemají konkurenci). Balení obsahuje 56 ubrousků a zpravidla platí, že čím větší počet kusů koupíte, tím vás jeden balíček vyjde levněji. Prodávají se multipacky, megapacky po šesti a dvanácti kusech. Jedno balení pořídíte různě. V akci seženete za 23 Kč/ks při koupi megapacku po 12 kusech, samostatně za balíček zaplatíte okolo 37 Kč až 45 Kč. Drogerie Rossmann, Teta mají u produktu často cedulku: trvale nízké ceny.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Čtvereček je velký přibližně 17×16 centimetrů. Po vyndání z balíčku má nepravidelný tvar, což při užití nijak nevadí.

Vlhčené ubrousky Pampers Sensitive: Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá velmi málo.

Tloušťka (100 %): Ubrousek patří mezi ty nejsilnější. Na obrázku můžete vidět detail vlnek, které ubrousek zdobí. Test průhlednosti (barevná záložka) ukazuje, že ubrousek není příliš tenký a také praktické testy ukázaly, že se s ním utírá dobře, netrhá se, neprosakuje.

Vlhčené ubrousky Pampers Sensitive: Detail vlnek na ubrousku.

Vlhkost (80 %): Pampers Sensitive jsou mírně vlhčí. Na druhou stranu každý spotřebitel preferuje mírně odlišnou vlhkost. Voda z nich nekape jako tomu je u jiných značek.

Pěnivost (80 %): Zbytečně nepění.

Složení a parfemace

Složení (60 %): Aqua, Citric Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Citrate, Sorbitan Caprylate, Sodium Benzoate,Disodium EDTA, BIS-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone, Xanthan Gum, Pentadecalactone, Dipropylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride

Vlhčené ubrousky Pampers Sensitive: Vyrobeno ve Španělsku.

 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Disodium EDTA – látka se vyrábí synteticky a velmi špatně proniká do kůže, proto jako taková nepředstavuje v kosmetických produktech problém, ale pokud je ve výrobku přítomna jiná, méně žádoucí látka, tak Disodium EDTA ji usnadní pronikání do kůže. U velmi citlivé pokožky může způsobit vyrážku. Látka podporuje tvorbu pěny, zabraňuje zkažení kosmetického přípravku.
 • Sodium benzoate – sodná sůl kyseliny benzoové se vyskytuje například v brusinkách, jablkách, houbách či skořici. Používá se ke konzervaci produktů v přírodní kosmetice.
 • PEG-40 hydrogenated castor oil – hydrogenovaný ricinový olej mírně zapáchá a používá se jako emulgátor či rozpouštědlo. Váže na sebe vodu a je stabilní při nízkých hodnotách pH. Může zvýšit pěnivost.
 • Sorbitan Caprylate – sorbitan kaprylát je monoester kyseliny kaprylové. Stabilizuje emulze a může zvýšit účinnost konzervačních látek.
 • Sodium Citrate – Citrát sodný je sůl kyseliny citronové, snižuje pH emulzí a pohltí případný zápach. Užívá se v dětské kosmetice a také v potravinářství.
 • Dipropylene glycol – užívá se k zamaskování zápachu. Má nízkou toxicitu a v kosmetických přípravcích se užívá tak malé množství, že pokožku negativně neovlivní. Při konzumaci v kosmetickém produktu není toxický.
 • Pentadecalactone – sloučenina má sladký a dřevnatý zápach. Je považována za bezpečnou přísadu do kosmetických produktů, samozřejmě ve velmi omezeném množství.
 • Caprylic/Capric triglyceride – vznikne spojením glycerinu a kokosového nebo palmového oleje, a může se užívat v certifikované přírodní kosmetice. Prodlouží trvanlivost produktu a zabraňuje jeho žluknutí. Lze ji použít na nejcitlivější pokožku. Nezpůsobuje alergii a ani vyrážku. Na povrchu pokožky vytvoří ochranný film.
 • Xantan gum – xantanová guma, látka přírodního původu, přitahuje a drží vlhkost a dělá kosmetický produkt hustý. Vyrábí se fermentací kukuřičného škrobu s bakterií Xanthomonas campestris. Pokožka je pružnější a vytvoří na ní ochranný film.
 • Bis-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone – čirá bezbarvá až lehce žlutá kapalina s charakteristickým zápachem se používá běžně v opalovacích nebo pleťových krémech. Zanechá pokožku hladkou. Znečišťuje životní prostředí.

Parfemace (100 %): Ubrousky nejsou parfemované. Nevoní, někomu může jejich vůně připadat nelibá, nicméně po vyzkoušení a otevření všech testovaných balíčků vlhčených ubrousků dopadly Pampers Sensitive výborně.

Funkčnost a kvalita

Čistota (100 %): Dobře se s nimi utírá, jsou vlhčí, což může někdo vnímat jako nevýhodu, protože i zadeček dítěte zůstane po otření mírně vlhčí.

Spotřeba (90 %): Nespotřebují se extrémně rychle, nicméně v balení je pouze 56 kousků, proto vydrží méně než ubrousky po 80 kusech. Na otření zadečku stačí jeden ubrousek, na velkou nehodu tři až pět. Není potřeba půlka balení, aby mělo dítě čistý zadeček. Ubrousky jsou pevné a neprosakují.

Balení (80 %): Balení po 56 kusech má silný svrchní materiál, který se neroztrhne a otvor je zalepen tenkou fólií. Pro náročné spotřebitele prodává Pampers balení s uzavíratelným víčkem. Fólie se neodlepuje a ubrousky nevysychají.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (70 %): Ubrousky lze od sebe oddělit poměrně dobře, ale stane se, že jich vyndáte z balení dva a více.

Poměr ceny a kvality (60 %)

Ubrousky jsou pevné, kvalitní a plní svůj účel výborně. Cenové rozpětí je široké a záleží, za kolik je pořídíte. Já jsem sehnala balíček za 23 Kč, a proto bych poměr ceny a kvality  hodnotila jako výborný. Kdybych měla ubrousky kupovat za 45 Kč, k poměru ceny a kvality bych byla rezervovanější, a k tomu jsem také nakonec přihlédla.

Hodnocení se vztahuje na vlhčené ubrousky vyrobené 10/05/2018.

Shrnutí

Klady (+) 

 • Pevné
 • Velké
 • Silné a pružné
 • Neparfemované
 • Dobře dostupné
 • Obal se netrhá a ubrousky nevysychají.

Zápory (-)

 • Drahé
 • V balení je pouze 56 kusů.
 • Spotřebitel s „vůní“ nemusí být spokojen.
 • Někdy se slepí k sobě a není možné z balení vytáhnout pouze jeden ubrousek.
 • Vlhčí (zadeček je po utření hodně vlhký).
Celkové hodnocení
 • 85%
  Hodnocení - 85%
85%

Vlhčené ubrousky Pampers Sensitive jsou pevné, velké a neparfemované. Složením nejsou EKO/BIO, neobsahují parfémy, jsou vlhčí a jejich obal se netrhá. Ubrousky nevysychají, zadeček se s nimi utírá výborně. Pořizovací cena je poměrně vysoká.

Foto: Radimradi.cz, www.drmax.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz, http://www.cosmeticsciencetechnology.com/articles/samples/2511.pdf

 

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo