Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Pampers New Baby Sensitive - Radimradi.cz
TOP Kvalita

Vlhčené ubrousky Pampers New Baby Sensitive

Balení ubrousků Pampers Sensitive koupíte snad všude. Ubrousky jsou vyrobeny ve Španělsku, jsou bez parfemace, mírně vlhčí, pevné a kvalitní. Pojďme se podívat na to, jak obstály v praktických testech a také se detailněji zaměříme na jejich složení.

Cena a dostupnost ( 100 %)

Vlhčené ubrousky Pampers Sensitive jsou perfektně dostupné a koupíte je v hypermarketech, supermarketech, ve všech drogeriích a také v online obchodech s dětským zbožím a v lékárnách. Ubrousky Pampers, stejně jako plenky Pampers, se pyšní vynikající dostupností (v tomhle nemají konkurenci). Balení obsahuje 54 ubrousků a zpravidla platí, že čím větší počet kusů koupíte, tím vás jeden balíček vyjde levněji. Prodávají se multipacky, megapacky po šesti a dvanácti kusech. Jedno balení pořídíte různě. V akci seženete za 23 Kč/ks při koupi megapacku po 12 kusech, samostatně za balíček zaplatíte okolo 37 Kč až 45 Kč. Drogerie Rossmann a Teta mají u produktu často cedulku: trvale nízké ceny.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Čtvereček je velký přibližně 19×16 centimetrů. Po vyndání z balíčku je hezky složený.

Pampers New Baby Sensitive: Jak je ubrousek velký a jak prosvítá? Test průsvitnosti se záložkou – ubrousek prosvítá velmi málo.

Tloušťka (100 %): Ubrousek patří mezi ty nejsilnější. Na obrázku můžete vidět detail vlnek, které ubrousek zdobí. Test průhlednosti (barevná záložka) ukazuje, že ubrousek není příliš tenký a také praktické testy ukázaly, že se s ním utírá dobře, netrhá se, neprosakuje.

Pampers New Baby Sensitive: Detail na strukturu ubrousku. Vidíte větší “vlnky”.

Vlhkost (80 %): Pampers Sensitive jsou mírně vlhčí. Na druhou stranu každý spotřebitel preferuje mírně odlišnou vlhkost. Voda z nich nekape jako tomu je u jiných značek, například u Linteo.

Pěnivost (100 %): Nepění. Když si promnete prsty, zanechá na nich zvláštní film.

Složení a parfemace

Složení (60 %): Aqua, Citric Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Citrate, Sorbitan Caprylate, Sodium Benzoate,Disodium EDTA, BIS-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone, Xanthan Gum, Caprylic/Capric Triglyceride

 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Disodium EDTA – látka se vyrábí synteticky a velmi špatně proniká do kůže, proto jako taková nepředstavuje v kosmetických produktech problém, ale pokud je ve výrobku přítomna jiná, méně žádoucí látka, tak Disodium EDTA ji usnadní pronikání do kůže. U velmi citlivé pokožky může způsobit vyrážku. Látka podporuje tvorbu pěny, zabraňuje zkažení kosmetického přípravku.
 • Sodium benzoate – sodná sůl kyseliny benzoové se vyskytuje například v brusinkách, jablkách, houbách či skořici. Používá se ke konzervaci produktů v přírodní kosmetice.
 • PEG-40 hydrogenated castor oil – hydrogenovaný ricinový olej mírně zapáchá a používá se jako emulgátor či rozpouštědlo. Váže na sebe vodu a je stabilní při nízkých hodnotách pH. Může zvýšit pěnivost.
 • Sorbitan Caprylate – sorbitan kaprylát je monoester kyseliny kaprylové. Stabilizuje emulze a může zvýšit účinnost konzervačních látek.
 • Sodium Citrate – Citrát sodný je sůl kyseliny citronové, snižuje pH emulzí a pohltí případný zápach. Užívá se v dětské kosmetice a také v potravinářství.
 • Caprylic/Capric triglyceride – vznikne spojením glycerinu a kokosového nebo palmového oleje, a může se užívat v certifikované přírodní kosmetice. Prodlouží trvanlivost produktu a zabraňuje jeho žluknutí. Lze ji použít na nejcitlivější pokožku. Nezpůsobuje alergii a ani vyrážku. Na povrchu pokožky vytvoří ochranný film.
 • Xantan gum – xantanová guma, látka přírodního původu, přitahuje a drží vlhkost a dělá kosmetický produkt hustý. Vyrábí se fermentací kukuřičného škrobu s bakterií Xanthomonas campestris. Pokožka je pružnější a vytvoří na ní ochranný film.
 • Bis-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone – čirá bezbarvá až lehce žlutá kapalina s charakteristickým zápachem se používá běžně v opalovacích nebo pleťových krémech. Zanechá pokožku hladkou. Znečišťuje životní prostředí.

Složení není EKO/BIO. Mají trošku odlišné složení než ubrousky Pampers Sensitive.

Parfemace (100 %): Ubrousky nejsou parfemované. Nevoní, někomu může jejich vůně připadat nelibá, nicméně po vyzkoušení a otevření všech testovaných balíčků vlhčených ubrousků dopadly dobře.

Pampers New Baby Sensitive: Vyrobeno ve Španělsku.

Funkčnost a kvalita

Čistota (100 %): Dobře se s nimi utírá, jsou vlhčí, což může někdo vnímat jako nevýhodu, protože i zadeček dítěte zůstane po otření mírně vlhčí.

Spotřeba (85 %): Nespotřebují se extrémně rychle, nicméně v balení je pouze 54 kousků, proto vydrží méně než ubrousky po 80 kusech. Na otření zadečku stačí jeden ubrousek, na velkou nehodu tři až pět. Není potřeba půlka balení, aby mělo dítě čistý zadeček. Ubrousky jsou pevné a neprosakují.

Balení (100 %): Balení po 54 kusech má silný svrchní materiál, který se neroztrhne a otvor je opatřen uzavíratelným víčkem. Ubrousky nevysychají.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (70 %): Ubrousky lze od sebe oddělit poměrně dobře, ale stane se, že jich vyndáte z balení dva a více.

Poměr ceny a kvality (60 %)

Ubrousky jsou pevné, kvalitní a plní svůj účel výborně. Cenové rozpětí je široké a záleží, za kolik je pořídíte. Já jsem dostala ubrousky zdarma k nákupu Bepanthenu, a proto bych poměr ceny a kvality  hodnotila jako výborný. Kdybych měla ubrousky kupovat za 45 Kč, k poměru ceny a kvality bych byla rezervovanější, a k tomu jsem také nakonec přihlédla. Zohlednila jsem také složení, které nepatří mezi nejlepší a obdrželo známku 60 %.

Hodnocení se vztahuje na vlhčené ubrousky vyrobené 18/03/18.

8.8 Total Score
Vlhčené ubrousky Pampers New Baby Sensitive

Vlhčené ubrousky Pampers New Baby Sensitive jsou výborně dostupné a poskytují ohledně materiálu, uzavíratelnosti obalu a velikosti ubrousku ten nejlepší komfort na trhu. Jsou mimořádně pevné a neprosakují. Jejich složení nepatří k nejhorším, ale nejsou ani nejlepší. Za složení získaly 60 %. Díky ostatním vlastnostem se řadí mezi nejlepší ubrousky na trhu a ve velkém testu se umístily na třetím místě z celkových 42 testovaných vlhčených ubrousků.

Cena a dostupnost
10
Velikost
10
Tloušťka
10
Vlhkost
8.0
Pěnivost
10
Složení
6.0
Parfemace
10
Čistota
10
Spotřeba
8.5
Balení
10
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe
7.0
Poměr ceny a kvality
6.0
PROS
 • Pevné
 • Velké
 • Silné a pružné
 • Neparfemované
 • Dobře dostupné
 • Obal se netrhá a ubrousky nevysychají.
 • Uzavíratelný obal.
CONS
 • Drahé
 • V balení je pouze 54 kusů.
 • Spotřebitel s "vůní" nemusí být spokojen.
 • Někdy se slepí k sobě a není možné z balení vytáhnout pouze jeden ubrousek.
 • Vlhčí (zadeček je po utření hodně vlhký).

Foto:Radimradi.cz, www.drmax.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo