Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Babydream extra sensitive - Radimradi.cz
Cena/Výkon

Vlhčené ubrousky Babydream extra sensitive

Vlhčené ubrousky Babydream extra sensitive z Rossmannu koupíte v balíčku po 80 kusech. Ubrousky se vyrábí v Evropské unii a často bývají při zakoupení multipacku v akci. Jsou vlhké akorát, nejsou parfemované a příjemně voní. Pojďme se podívat na jejich kvalitu, složení a cenu.

Cena a dostupnost (40 %)

Vlhčené ubrousky Babydream extra sensitive koupíte pouze v Rossmannu v balení po 80 kusech nebo po 30 kusech.  Zvýhodněný multipack po čtyřech kusech (4 x 80 ks) vyjde v akci na 89 Kč až 100 Kč.  Ubrousky není možné sehnat online.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Ubrousek patří k větším a jeho rozměry jsou 17×18 centimetrů. V balení je hezky složený, nemačká se.

Vlhčené ubrousky Babydream extra sensitive: Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá.

Tloušťka (75 %): Prosvítají, ale nepatří k nejtenčím. Lze je dobře přeložit na půlku, a i tak bude plocha  na utírání zadečku dostatečně velká.

Vlhčené ubrousky Babydream extra sensitive: Detail na strukturu ubrousku.

Vlhkost (80 %): Jsou vlhké akorát, bohužel hodně rychle ztrácí vlhkost a vysychají. Na konci balení jsou spíše sušší.

Pěnivost (100 %): Nepění. (POZOR: Ubrousky Babydream Calendula (oranžové s veverkou) pění velmi mnoho.)

Složení a parfemace

Složení (75 %): Aqua, Glycerin, Allantoin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Caprylyl/Capryl Glucoside, Citric Acid, Sodium Citrate, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate

Vlhčené ubrousky Babydream extra sensitive: Složení

 • Coco Glucoside – vyrábí se z kokosového oleje, napomáhá k vytvoření pěny a odstraňuje z pleti nečistoty.
 • Caprylyl Capryl Glucoside – hodí se pro dětskou kosmetiku a používá se jako pěnidlo či emulgační činidlo. Může se používat v certifikované přírodní kosmetice
 • Allantoin – chrání a hydratuje pokožku.
 • Glycerin – váže na sebe vlhkost a ostatním látkám napomáhá rychle se vstřebat do pokožky.
 • Aloe Barbadensis Leaf Extract – výtažek z listů aloe vera. Váže na sebe vlhkost a pomáhá pokožku hydratovat.
 • Sodium Citrate – Citrát sodný je sůl kyseliny citronové, snižuje pH emulzí a pohltí případný zápach. Užívá se v dětské kosmetice a také v potravinářství.
 • Ethylhexyglycerin – představuje neškodnou alternativu za parabeny. Tato syntetická sloučenina se používá jako posilovač jiných konzervačních látek. U extrémně citlivých jedinců může vyvolat dermatitidu, obecné riziko pro zdraví jedince je velmi nízké (stupeň 1-2).
 • Sodium benzoate – sodná sůl kyseliny benzoové se vyskytuje například v brusinkách, jablkách, houbách či skořici. Používá se ke konzervaci produktů v přírodní kosmetice.
 • Potassium Sorbate – sůl kyseliny sorbové má antimykotické účinky a zamezí růstu plísním kvasinek a hub. Podráždění pokožky může vyvolat v extrémně výjimečných případech (u osob s velmi citlivou pokožkou).
 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.

Složení není EKO/BIO. Ubrousky mají jedno z nejlepších složení. Používám je střídavě s jinými skoro dva roky a žádné opruzeniny a ani zarudnutí pokožky u dětí nevyvolaly.

Parfemace (100 %): Ubrousky nejsou parfemované a mírně voní.

Funkčnost a kvalita

Čistota (80 %): Dobře se s nimi utírá, nepění, jsou vlhké z počátku tak akorát. Na konci balení mohou být spíše sušší.

Spotřeba (70 %): V balení je 80 kusů. Ubrousky jsou  spíše silnější, velké a spotřeba je nižší. Jenže jednu vadu na kráse mají, a tou je obal.

Balení (70 %): Balení po 80 kusech se může roztrhnout a ubrousky vysychají. Stalo se mi to několikrát, a kdybych testovala jenom jeden balíček, ani bych na tento nešvar nepřišla. Folie, kterou je zalepený otvor, se odlepuje a nedrží. Někdy balení vydrží po celou dobu neporušené, ubrousky nevyschnou, někdy se roztrhne. Na druhou stranu obal je vyroben alespoň ze 40 % z recyklovaného materiálu, a k tomu je nutné přihlédnout.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Oddělit jdou perfektně.

Poměr ceny a kvality (85 %)

Ubrousky z Rossmannu jsou velmi milým překvapením testu. Nejslabším článkem na nich je obal, který se trhá, ubrousky mohou vyschnout, a tím se snižuje jejich životnost. Možná, že by tento problém šel vyřešit nějakým speciálním obalem na vlhčené ubrousky. Nepění, nejsou parfemované, jsou velké a vlhké akorát, patří k silnějším. Jejich složení je jedním z nejlepších, v porovnání s ostatními vlhčenými ubrousky. Neobsahují Propylene Glycol a ani Phenoxyethanol.

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků s výrobní šarží 192535/22.

Shrnutí

Klady (+) 

 • Velké
 • Pružné
 • Dobře se vytahují z obalu a nelepí se k sobě. Problém může výjimečně nastat na samotném konci balení.
 • Nejsou příliš tenké a netrhají se.
 • Mají jedno z nejlepších složení. Hezky voní, i když nejsou parfemované.
 • Jsou vlhké akorát.
 • Levné.
 • Mají vynikající poměr ceny a kvality. Jedno balení pořídíte v akci za 25 Kč.
 • V balení je 80 kusů ubrousků.

Zápory (-)

 • Lepítko obalu se odlepuje celé a ubrousky mohou rychleji vyschnout.
 • Obal se trhá a snižuje se životnost ubrousků.
 • Dostupné pouze v drogerii Rossmann. Není možné je koupit online.
Celkové hodnocení
 • 81%
  Hodnocení - 81%
81%

Vlhčené ubrousky z Rossmannu jsou milým překvapením testu. Jejich složení patří k nejlepším, poměr ceny a kvality je výborný, jsou dostatečně velké a dobře se s nimi utírá. Velkou nevýhodou je obal, který se trhá, a díky tomu se snižuje životnost ubrousků (mohou vyschnout).

Foto: Radimradi.cz, www.rossmann.de

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo