Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Strhující historie stavebnic LEGO Bionicle - Radimradi.cz

Strhující historie stavebnic LEGO Bionicle

Strhující historie stavebnic LEGO Bionicle

Sponzorovaný článek.

Svět LEGO Bionicle je plný fascinujících dobrodružství spojujících kreativitu s fantasy prvky. Tato unikátní série stavebnic od společnosti LEGO vznikla v roce 2001 a dá se říct, že LEGO zachránila před krachem. V přecházejících pár letech se LEGU finančně nedařilo, ale stavebnice LEGO Bionicle se hned po svém uvedení staly hitem mezi mladými konstruktéry. Pojďme se podívat na strhující historii této oblíbené řady.

Raketový nástup Bionicle zachránil LEGO od krachu

Vše začalo v roce 2001, kdy se LEGO nacházelo na pokraji krachu. Skupina designérů LEGO dostala za úkol vytvořit novou sérii stavebnic, která by se odlišila od běžných LEGO sad. Výsledek byl úplně nový koncept figurek LEGO Bionicle, který spojovaly klasické lego kostky s pohyblivými součástmi a příběhem inspirovaným polynéskou mytologií.

Variabilní postavičky

První generace LEGO Bionicle se odehrávala na tajemném ostrově Mata Nui, kde se bojovalo o osud ostrova, jeho obyvatel a legendárního bojovníka Toa. Na tu dobu revoluční postavy vynikaly nezapomenutelnými maskami a pohyblivými končetinami. Figurky Bionicle šlo navíc různě obměňovat a z jedné sady kostiček jste mohli postavit až 3 různé bojovníky.

Silný příběh LEGO Bionicle přinesl úspěch

LEGO na přelomu milénia nemělo dostatek financí na to, aby kupovalo drahé licence na výrobu figurek inspirovaných oblíbenými filmy a seriály jako Pokémon, Spider-Man či Star Wars, a proto kromě stavebnice Bionicle přišlo LEGO také s vlastním příběhem. Jeho děj se odehrával na ostrově kyborgů, ve kterém hrdinové Toa mají za úkol chránit nevinné Matorany a probudit mocného boha Mata Nui.

Každý hrdina má nadlidské schopnosti, které čerpají z různých prvků jako oheňvodazeměledkámen a vzduch. Významnou roli hrají také masky Kanohi, které poskytují svým nositelům speciální schopnosti. Přestože během času docházelo ke změnám, zůstával svět Bionicle vesměs konzistentní a příběh plynule navazoval a hlavním motivem byl samozřejmě boj dobra proti zlu. Důkazem úspěchu LEGO Bionicle jsou výsledky průzkumu z roku 2009, podle kterých vlastnil svého Bionicla téměř každý druhý chlapec v USA ve věku od 6 do 12 let.

Postupný ústup ze slávy a neúspěšné návraty

Bohužel nic netrvá věčně a v roce 2010 došlo k postupnému ukončení vývoje LEGO Bionicle. Navazující řada LEGO Hero Factory však ani zdaleka nedosáhla takového úspěchu. V roce 2015 se LEGO pokusilo o návrat s novou sérií, která však doplatila na nedostatečně propracovaný příběh, což vedlo ke špatným prodejům a ukončení dalšího vývoje.

Jubilejní stavebnice k 90. výročí

V loňském roce slavilo LEGO 90 let své existence. Při této příležitosti LEGO vydalo stavebnici LEGO Classic 90 let hraní, kde nechybí ani Zlatý drak Ninjago či figurka Tahu známá ze série Bionicle. Pokud jste fanoušci původních stavebnic Bionicle, můžete vyzkoušet různé internetové aukce, vypadá to totiž, že LEGO plnohodnotný návrat řady Bionicle zatím neplánuje.

Sponzorovaný článek.

Externí spolupráce
Externí spolupráce

Spolupracujeme také s externisty, kteří jsou specialisty ve svém oboru, a někdy nám přispějí článkem do magazínu. :) Jejich články mají přidanou hodnotu v tom, že autoři k dané problematice mají blízko, ví o ní nejvíce a snaží se své vědomosti maximálně předat dál.

Radimradi.cz
Logo