Vlhčené ubrousky Pampers Natural Clean

Nejčastěji seženete vlhčené ubrousky Pampers Natural Celan v multipacku po čtyř, osmi či dvanácti kusech. Jsou vyrobeny v Německu a složením se neliší od Pampers Sensitive. Jaký je mezi nimi tedy rozdíl? Jsou tenčí, a to výrazně. Pojďme se podívat na vlastnosti vlhčených ubrousků, na jejich složení a poměr ceny a kvality.
Cena a dostupnost (100 %)
Vlhčené ubrousky Pampers Natural Clean jsou perfektně dostupné a koupíte je v hypermarketech, supermarketech, ve všech drogeriích a také v online obchodech s dětským zbožím a v lékárnách. Ubrousky Pampers, stejně jako plenky Pampers, se pyšní vynikající dostupností (v tomhle nemají konkurenci). Balení obsahuje 64 ubrousků a zpravidla platí, že čím větší počet kusů koupíte, tím vás jeden balíček vyjde levněji. Prodávají se multipacky, megapacky po šesti a dvanácti kusech. Jedno balení pořídíte různě. V akci seženete za 23 Kč/ks při koupi megapacku po 12 kusech, samostatně za balíček zaplatíte okolo 32 Kč až 45 Kč. Drogerie Rossmann a Teta mají u produktu často cedulku: trvale nízké ceny.
Vlastnosti
Velikost (100 %): Čtvereček je velký přibližně 17×16 centimetrů. Po vyndání z balíčku má nepravidelný tvar, což při užití nijak nevadí.

Vlhčené ubrousky Pampers Natural Clean: Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá málo.
Tloušťka (60 %): Ubrousky jsou pevné, středně silné, ne tolik jako Pampers Sensitive. Když ubrousek roztáhnete, vznikají v látce mezery.

Vlhčené ubrousky Pampers Natural Clean: Detail na povrch ubrousku.
Vlhkost (90 %): Ubrousky jsou mírně vlhčí, ale ne tolik jako Pampers Sensitive.
Pěnivost (100 %): Nepění.
Složení a parfemace
Složení (60 %): Aqua, Citric Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Citrate, Sorbitan Caprylate, Xanthan Gum, Sodium Benzoate, Disodium EDTA, Bis-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Pentadecalactone, Dipropylene Glycol

Vlhčené ubrousky Vlhčené ubrousky Pampers Natural Clean: Složení
- Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
- Disodium EDTA – látka se vyrábí synteticky a velmi špatně proniká do kůže, proto jako taková nepředstavuje v kosmetických produktech problém, ale pokud je ve výrobku přítomna jiná, méně žádoucí látka, tak Disodium EDTA ji usnadní pronikání do kůže. U velmi citlivé pokožky může způsobit vyrážku. Látka podporuje tvorbu pěny, zabraňuje zkažení kosmetického přípravku.
- Sodium benzoate – sodná sůl kyseliny benzoové se vyskytuje například v brusinkách, jablkách, houbách či skořici. Používá se ke konzervaci produktů v přírodní kosmetice.
- PEG-40 hydrogenated castor oil – hydrogenovaný ricinový olej mírně zapáchá a používá se jako emulgátor či rozpouštědlo. Váže na sebe vodu a je stabilní při nízkých hodnotách pH. Může zvýšit pěnivost.
- Sorbitan Caprylate – sorbitan kaprylát je monoester kyseliny kaprylové. Stabilizuje emulze a může zvýšit účinnost konzervačních látek.
- Sodium Citrate – Citrát sodný je sůl kyseliny citronové, snižuje pH emulzí a pohltí případný zápach. Užívá se v dětské kosmetice a také v potravinářství.
- Dipropylene glycol – užívá se k zamaskování zápachu. Má nízkou toxicitu a v kosmetických přípravcích se užívá tak malé množství, že pokožku negativně neovlivní. Při konzumaci v kosmetickém produktu není toxický.
- Pentadecalactone – sloučenina má sladký a dřevnatý zápach. Je považována za bezpečnou přísadu do kosmetických produktů, samozřejmě ve velmi omezeném množství.
- Caprylic/Capric triglyceride – vznikne spojením glycerinu a kokosového nebo palmového oleje, a může se užívat v certifikované přírodní kosmetice. Prodlouží trvanlivost produktu a zabraňuje jeho žluknutí. Lze ji použít na nejcitlivější pokožku. Nezpůsobuje alergii a ani vyrážku. Na povrchu pokožky vytvoří ochranný film.
- Xantan gum – xantanová guma, látka přírodního původu, přitahuje a drží vlhkost a dělá kosmetický produkt hustý. Vyrábí se fermentací kukuřičného škrobu s bakterií Xanthomonas campestris. Pokožka je pružnější a vytvoří na ní ochranný film.
- Bis-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone – čirá bezbarvá až lehce žlutá kapalina s charakteristickým zápachem se používá běžně v opalovacích nebo pleťových krémech. Zanechá pokožku hladkou. Znečišťuje životní prostředí.
Parfemace (100 %): Ubrousky nejsou parfemované. Nevoní, někomu může jejich vůně připadat nelibá, nicméně po vyzkoušení a otevření všech testovaných balíčků vlhčených ubrousků dopadly Pampers Natural Clean výborně.
Funkčnost a kvalita
Čistota (70 %): Dobře se s nimi utírá, jsou mírně vlhčí, což může někdo vnímat jako nevýhodu, protože i zadeček dítěte zůstane po otření mírně vlhčí. Jsou poměrně tenké a ubrousků spotřebujete poměrně dost.
Spotřeba (60 %): V balení je 64 kusů. Ubrousky jsou tenké a budete potřebovat často více než jeden na utření zadečku po čůrání. Pokud se miminko hodně vykaká, je lepší zadeček mu osprchovat, než utírat těmito ubrousky.
Balení (80 %): Balení po 64 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne a otvor je zalepen tenkou fólií. Pro náročné spotřebitele prodává Pampers balení s uzavíratelným víčkem. Fólie se neodlepuje a ubrousky nevysychají.
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Oddělit jdou perfektně.

Vlhčené ubrousky Pampers Natural Clean jsou vyrobeny v Německu.
Poměr ceny a kvality (60 %)
Cenové rozpětí je široké a záleží, za kolik je pořídíte. Já jsem sehnala balíček za 23 Kč, a proto bych poměr ceny a kvality hodnotila jako výborný. Kdybych měla ubrousky kupovat za 45 Kč, k poměru ceny a kvality bych byla rezervovanější, a k tomu jsem také nakonec přihlédla. Ubrousky jsou velmi tenké a spotřebujete jich hodně.
Hodnocení se vztahuje na vlhčené ubrousky vyrobené 11/05/2018.
Shrnutí
Klady (+)
- Velké
- Pružné
- Neparfemované
- Dobře dostupné
- Obal se netrhá a ubrousky nevysychají.
- Dobře se vytahují z obalu a nelepí se k sobě.
Zápory (-)
- Drahé
- Spotřebitel s „vůní“ nemusí být spokojen.
- Velmi tenké
- Spotřebujete jich hodně.
Foto: Radimradi.cz, www.drmax.cz
Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz, http://www.cosmeticsciencetechnology.com/articles/samples/2511.pdf