Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Přebalujte zdravě s Muumi Baby - Radimradi.cz

Přebalujte zdravě s Muumi Baby

Možná, že si kladete otázku, co to je “zdravé přebalování” a proč se jím zabýváme. Jednorázové plenky mohou obsahovat chemické látky (ropné deriváty, ftaláty), které ne vždy příznivě působí na dětskou pokožku. Pojďme se podívat na to, jaké plenky jsou pro vaše miminko nejlepší a jak zdravě přebalovat.

Jaké plenky máte na výběr

Pohodlně můžete miminko přebalovat do jednorázových plenek. Jednorázové plenky jsou stále žádanější než pleny látkové a v posledních letech se mezi maminkami dostávají do obliby ekologické jednorázové pleny. Jednorázové neekologické plenky mohou být hůře prodyšné, často bývají běleny chlórem, některé druhy jsou parfemované a parfemace bývá bohužel také příčinou vyrážky nebo alergie. Některé druhy plenek (i plenkových kalhotek) mohou obsahovat chemické látky nebo materiály na bázi ropy. I když se od těchto výrobních postupů upouští, běžný spotřebitel nemůže hlídat přítomnost nežádoucích látek v jednorázových plenkách. Bezpečnější z hlediska přebalování jsou ekologické jednorázové plenky. Některé z těchto plenek mají řadu certifikátů, které dokládají nejen jejich ekologičnost, ale také bezpečnost při kontaktu s dětskou pokožkou.

Proč přebalovat zdravě

Miminko zůstává v plence dlouho. Dětská pokožka je s plenkou v kontaktu 24 hodin denně. Některé děti mají plenky ještě ve třech letech, alespoň na noc. Doba, po kterou dítě nosí plenku může přesáhnout 1000 dní. Možná, že máte zkušenosti s tím, že některé plenky vašemu miminku nesedí. Může té být způsobeno obsahem chemických látek v plence, které dráždí pokožku, sníženou absorpcí, jež také může zapříčinit vznik vyrážky, opruzenin a podrážděné pokožky. Naštěstí jsou na trhu plenky, které vyhovují dětem s velmi citlivou pokožkou. Jak je poznáte?

Ekologické plenky Muumi Baby.

Ekologické plenky Muumi Baby.

Jednorázové plenky pro děti s velmi citlivou pokožkou

Plenky poznáte dle toho, že jsou opatřeny certifikátem “Certified for sensitive skin”. Takový certifikát mají plenky finské Muumi Baby, které jsou vyrobeny z certifikované BIO finské celulózy. Plenky jsou šetrné nejen k dětské pokožce, ale také k životnímu prostředí.  Ekologické plenky Muumi Baby jsou vyrobeny ve speciální ekologické továrně, která nevytváří emise a neznečišťuje životní prostředí. Navíc teplo, které vznikne při výrobě plenek, dále využívá k ohřevu výrobní haly. Hlavním zdrojem energie je voda. Právě proto získaly pleny prestižní certifikát “Nordic Ecolabel”.

Muumi Baby má na svém kontě řadu certifikátů, například Nordic Ecolabel, výrobu z certifikované buničiny FSC, 100 % bez použití chlóru, garance stálé kvality, navíc jsou pleny certifikovány pro citlivou pokožku.

Muumi Baby má na svém kontě řadu certifikátů, například Nordic Ecolabel, výrobu z certifikované buničiny FSC, certifikát garance 100 % bez použití chlóru, garance stálé kvality, navíc jsou pleny certifikovány pro citlivou pokožku.

Proč jsou ekologické plenky lepší než běžné jednorázové pleny?

Ekologické plenky jsou vyrobeny z pečlivě vybraných materiálů, které jsou pro pokožku vašeho miminka bezpečné. Drtivá většina ekologických plenek prochází přísným testováním, na základě kterého jim je udělena certifikace. Plenky mívají certifikaci na to, že jsou ekologické, a tedy šetrné k životnímu prostředí – jejich výroba je ekologická, plenka se rychleji rozloží. Ekologických certifikátů bývá několik a konkrétní druh je vždy uveden na obale pleny. Další druh certifikátu souvisí s citlivou pokožkou miminka. Plenky bývají certifikovány pro velmi citlivou, alergickou pokožku, a často je mohou používat také miminka s atopickým ekzémem. To je velká výhoda oproti běžným jednorázovým plenkám. Ekologické plenky jsou kvalitněji střiženy, lépe sedí, nezpůsobují opruzeniny a pokožka v nich může dobře dýchat.

Plenky Muumi Baby

Plenky Muumi Baby

Přebalujte zdravě s Muumi Baby

Ve velkém testu ekologických plenek Muumi Baby právem zvítězily s celkovým počtem 96 %. Jejich prvenství potvrdil test jednorázových (neekologických plenek), kde by s přehledem porazily vítěze tohoto testu. Muumi Baby jsou absolutním vítězem mezi jednorázovými i ekologickými plenkami a také plenkovými kalhotkami. Pleny jsou běleny kyslíkem, jsou velmi prodyšné, rozloží se do jednoho roku a velkou výhodou je, že extra dobře sají. Mají speciální tvar do písmene U (sériově vyráběné pleny mají tvar do písmene V, a proto někdy dobře nesedí), díky kterému perfektně sednou. Muumi Baby vyhrály náš test savosti, jsou velmi šetrné k té nejcitlivější dětské pokožce (vyzkoušeno) a perfektně se hodí také pro novorozence, jejichž pokožka je náchylná k vyrážkám a opruzeninám.

Recenze Muumi Baby na Youtube

Recenze Muumi Walkers na Youtube

Co dělat, když se u miminka objeví opruzeniny?

Zadeček omyjte a usušte. Ošetřete jej mastičkou na opruzeniny. Máte-li podezření na plenkovou dermatitidu, vyhledejte pediatra. Dětský lékař pokožku zkontroluje a doporučí vám vhodnou mastičku. Jestli jsou opruzeniny v plenkové oblasti zřetelné, ale na plenkovou dermatitidu to nevypadá, můžete ošetřit pokožku děťátka také odvarem z černého čaje. Uvaříte černý čaj, jako kdybyste si jej chystali na vypití. Necháte jej vychladnout, namočíte do něj obklad (čtvereček z gázy, buničinu) a potřete pokožku miminka. Pokožku necháte zaschnout, a poté na ni nasadíte plenku. A konečně vyměňte staré plenky za nové, bezpečnější. Kupte si třeba Muumi Baby, které si zamilujete vy i vaše miminko. V e-shopu Muumibaby.cz dostanete na nákup plenek slevu oproti maloobchodní ceně až 20 %. Zdraví máme jenom jedno. A u dětí to platí dvojnásob.

PS: Jestli vás článek zaujal a chtěli byste vaše miminko přebalovat zdravě, zapište se na workshop o zdravém přebalování. Potkáte nové lidi, vyzkoušíte nové věci a ještě získáte dáreček od Muumi Baby. 🙂

Workshop Zdravé přebalování

Workshop Zdravé přebalování

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo