Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze plenkových kalhotek Pampers Pants (2018) - Radimradi.cz

Recenze plenkových kalhotek Pampers Pants (2018)

Plenkové kalhotky Pampers Pants se vyrábí v Polsku pro celou “východní” Evropu. Jsou mírně menší, než je uvedeno na obale a dítěti na horní hranici váhové kategorie mohou být malé. Záleží na proporcích. Pojďme se podívat na to, zda protékají, jak sají a jak zanechají pokožku suchou.

Velikost, kilogramy a cena  80 %

Pleny zakoupíte v těchto velikostech                                            Cena / kus v Kč (2018)
Pampers Pants  3  (6 – 11 kg) 5,8 – 7,5
Pampers Pants  4 (8 – 14 kg) 6,7 – 8,5
Pampers Pants 5 (11 – 18 kg) 7 – 9
Pampers Pants  6 (16 + kg) 7,9 – 9,7

 

Plenkové kalhotky se prodávají od velikosti č. 3 až do velikosti č. 6. Jsou perfektně dostupné, mají hezký design, sedí pěkně, ale mohou být dítěti na horní hranici váhové kategorie spíše menší. Jestliže zvolíte špatně velikost, mohou škrtit gumičky v pase. Při správně zvolené velikosti neškrtí, sají slušně, ale nepatří zdaleka k nejlepším na trhu. Ne vždy zanechají pokožku na 100 % suchou. Nejsou certifikované pro alergiky. To může být jejich nevýhoda, máte-li doma miminko s atopickým ekzémem. Jedno malé balení Pampers Pants  pořídíte za 230 Kč (okolo 20 až 24 kusů). Záleží, kde jej budete kupovat (na konci recenze na vás čeká tip, kde kalhotky seženete v akci).

Pampers Pants: Detail na gumičky kolem nožiček.

Pampers Pants: Detail na gumičky kolem nožiček.

Jak plenky vypadají?

Materiál zvenku a zevnitř plenky (70 %): Svrchní materiál je příjemný, ale není prémiový. Je srovnatelný například s kalhotkami Babylove z DM. Obrázky na plenkových kalhotkách jdou ruku v ruce se starým designem plenek Pampers. Na plence jsou nakreslené obrázky zvířat, které nejsou přes bílé gumičky dobře patrné. Přední část kalhotek od zadní poznáte právě podle obrázků. Na zadní straně je navíc lepící proužek. Materiál zevnitř pleny je jemný, příjemný. Savé jádro je vyznačeno a gumičky kolem nožiček dítě netlačí. Plenkové kalhotky nemají indikátor vlhkosti, který změní při počůrání barvu (na rozdíl od Pampers Premium).

Gumičky v pase (40 %): Gumičky v pase pruží, mohou tlačit a zanechávat na bříšku otlaky (bohužel vyzkoušeno na obou dětech). Na bocích ve švu lze kalhotky snadno roztrhnout a sundat. 

Pampers Pants: Detail na gumičky v pase.

Pampers Pants: Detail na gumičky v pase.

Vlastnosti

Parfemace (0 %): Pleny jsou parfemované.

Chemický zápach (0 %):  Plenkové kalhotky zapáchají díky parfému velmi silně. Vůně není přírodní, ale chemická.

Savé jádro (80 %): Savé jádro je vyznačeno a je dostatečně dlouhé. Plenka nepatří k tenkým, ale není příliš silná. Tenká/silná je akorát. Pokud zmáčknete savé jádro, jsou velmi mírně cítit na omak krystalky. Saje velice dobře, ale nepatří přesto k nejlepším.

Pampers Pants: Detail na savé jádro.

Pampers Pants: Detail na savé jádro.

Absorpce (75 %): Kalhotky neprotékají, pokud zvolíte správně velikost. Jsou spíše menší, než je uvedeno na obale, ale záleží vždy na konkrétních proporcích dítěte. Jsou kvalitní, protékají výjimečně, když se dítě extrémně hodně vyčůrá. Jestliže nemáte problémy s plenkami Pampers, kalhotky vás nezklamou. Extrémně velkou zátěž nemusí zvládnout a hledáte-li kalhotky, které ji vydrží, mrkněte se na Huggies Pants.

Jak dlouho vydrží? (70 %): Plena je vhodná na noc i na denní nošení. Záleží, kolik dítě vypije tekutiny. Zdá se, že Pampers Premium vydrží trošku více.

Opruzeniny (70 %): U méně citlivých jedinců nezpůsobují opruzeniny, nicméně plenka není označená jako hypoalergenní. Dětem s extrémně citlivou pokožkou nebo s atopickým ekzémem nemusí vyhovovat (bohužel vyzkoušeno více než dosti). Zapáchá chemicky, smrdí.

Detail na lepící proužek Pampers Pants.

Detail na lepící proužek Pampers Pants.

Dostupnost a cenová kategorie  100 %

Plenkové kalhotky Pampers Pants se pyšní perfektní dostupností. Koupíte je v hypermarketech, supermarketech, drogeriích, lékárnách a online obchodech s dětským zbožím. Levně pořídíte plenkové kalhotky na Heurece (online) nebo v Kauflandu, když je na ně akce.

Youtube

Poměr cena a kvalita  60 %

Poměr ceny a kvality je dobrý, lehce nadprůměrný. Plenkové kalhotky patří ke střední cenové kategorii, nicméně mají své rezervy. Jsou parfemované, zapáchají chemicky, skutečně silně, nesají stoprocentně dobře, pojmou slušný objem tekutiny, ale ani zde nevybočují z řady. Pořídíte lepší kalhotky s vyšší savostí za rozumnější cenu. Gumičky v pase mohou škrtit a způsobovat otlaky.

Jak plenka sedí?

Pozn.: Velikost 5 (12 – 17 kg), dítě o hmotnosti 15 kg. Plenkové kalhotky sedí dobře, ale gumičky v pase tlačí.

6 Total Score
Pampers Pants

Plenkové kalhotky Pampers Pants jsou perfektně dostupné, jsou parfemované a zapáchají chemicky. Gumičky kolem nožiček neškrtí, gumičky v pase mohou zanechávat otlaky. Záleží na proporcích bříška.

Velikost, kilogramy a cena
8.0
Materiál zvenku a zevnitř plenky
7.0
Gumičky v pase
4.0
Parfemace
0
Chemický zápach
0
Savé jádro
8.0
Absorpce
7.5
Jak dlouho vydrží?
7.0
Opruzeniny
8.0
Dostupnost a cenová kategorie
10
Poměr ceny a kvality
6.0
PROS
  • Velmi dobře dostupné
  • V akci za nízkou cenu
  • Na denní i noční nošení jsou vhodné (u dětí, které velmi mnoho na noc pijí nemusí pojmout tekutinu spolehlivě, ale v zásadě s kalhotkami v tomto ohledu nebývá problém).
CONS
  • Parfemované
  • Zapáchají opravdu silně
  • Gumičky v pase mohou tlačit

Zdroj foto: Radimradi.cz, www.feedo.cz

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo