Recenze nosítka LennyLamb Baby - Radimradi.cz

Recenze nosítka LennyLamb Baby

Šátkové nosítko LennyLamb Baby se hodí pro děti od čtyř měsíců do jednoho roku. Na první pohled vás na nosítku upoutá kvalitní a krásně utkaná tkanina, která se používá k výrobě nosítek i šátků LennyLamb. Nosítko se nastavuje spíše obtížněji. Hned se k tomu dostanu.

Velikost nosítka a nosnost     70 %

Nosítko je určeno pro děti od 3 až 4 měsíců až do jednoho roku. Výrobce uvádí, že nosítko se hodí od 5 do 20 kilogramů. Není rostoucí a štyřměsíčnímu dítěti může být větší, ročnímu naopak malé. Zajisté záleží na tom, jak je dítě velké a jak rychle roste. Nosítko se nehodí pro novorozence a ani batolata, byť je jeho nosnost 20 kilogramů. Zkoušela jsem na dítě o hmotnosti 10 kilogramů a bylo akorát, ještě by se do něj o trošku větší dítě vešlo. Pro starší děti můžete pořídit LennyLamb Toddler.

Kvalita provedení     100 %

Nosítko je kvalitně ušito. Nepáře se ani po měsících používání a jednotlivé části se neničí. Bederní pás je velmi tenký, ale nezničí se. Tvoří ho pouze tenká výplň (látka), která se nepoškodí. Barva se neopere, ale dlouholeté používání bude znát, ostatně jako u každého spotřebního zboží. Funkční vlastnosti, stejně jako bezpečnost, nosítko po měsících i letech častého používání neztratí. Má kapucku, kterou lze uchytit za plastové sponky na ramenním popruhu.

Bederní pás     80 %

Bederní pás je široký, ale velmi tenký. Překvapilo mě, že i takto tenký pás je při nošení pohodlný a neřeže. Nosítko ve velikost Baby je určeno pro lehčí děti a je otázkou, zda by bylo nošení pohodlné i s dítětem o hmotnosti 17 kilogramů.  Sponka je silná, pevná a nerozepne se.

Ramenní popruhy     100 %

Popruhy jsou široké a extra silné, měkké. Velmi dobře se na nich rozloží váha dítěte, a díky nim je nošení pohodlné. Horší je zapínání popruhů a jejich nastavení. Nastaví se dobře bez dítěte, pokud je chcete utáhnout s dítětem na břiše, nemusí se vám to podařit. Poruhy je lepší vždy nastavit před umístěním dítěte na břicho. Nosítko LennyLamb bude štíhlé postavě velké (vyzkoušeno na 160 cm, 49 kg – je velké). Bederní pás a ramenní popruhy není možné utáhnout tak, aby nosítko sedělo.

Pohodlí při nošení     80 %

Nastavit nosítko bez dítěte je snadné. Bederní pás není vhodný pro štíhlou postavu a může sjíždět dolů, protože jej není možné utáhnout tak, jak by bylo potřeba. Normální a větší osoby nebudou mít žádný problém. Před nákupem nosítko raději vyzkoušejte, zda vám sedí. Zkusit jej můžete například v půjčovně nosítek.

Nastavení     70 %

Nastavit ramenní popruhy přímo při nošení moc nejde. Pokud budete chtít utáhnout popruh s dítětem na břiše, nepodaří se vám to tak, jak byste potřebovali. Popruh se povoluje a utahuje směrem vzhůru, tedy opačně než batoh. Bez dítěte se utáhne snadno.

Po čase používání     90 %

Nosítko se neničí, tkanina není potrhaná, ale jako každá věc se časem může opotřebovat. Ničí se méně než látková nosítka, která se operou. Nejvíc vybledne černá barva.

LennyLamb Baby: Verze pro profesionály.

LennyLamb Baby: Dítě o hmotnosti 10 kg.

Údržba     100 %

Nosítko vyperete v pračce na 40 °C a vyždímáte na 400 otáček. Před uložením do pračky jej zabalte do velké osušky, aby se zbytečně neponičilo a perte jej na kratším programu. Po vyjmutí z pračky jej rozložte na sušák.

Příslušenství

K nosítku můžete dokoupit chrániče ramenních popruhů LennyLamb, nebo nosící bundu či kapsu od jiné značky.

Shrnutí a poměr ceny a kvality     70 %

Nosítko LennyLamb Baby je pohodlné, avšak máte-li malou štíhlou postavu, nemuselo by vám sedět. Bederní pás je příliš tenký, ale velmi široký a možná, že díky tomu je nošení, i přes jeho (ne)tloušťku, pohodlné. Ramenní popruhy jsou velmi měkké a silné, žel se obtížně utahují, když je v nosítku umístěno dítě. Příjemné a krásně ušité nosítko má drobné nedostatky jednak v nastavení ramenních popruhů, které není praktické, za druhé se nehodí na drobnou postavu. Nerostoucí verzi Baby koupíte od 3500 Kč.

Kde nosítko koupit?

Nosítko LennyLamb je dostupné ve vybraných obchodech s nosítky. Prodává se také LennyUp, rostoucí nosítko, které koupíte třeba na Zkusnositko.cz. Občas mívají akce a rostoucí nosítko zde koupíte za cenu nerostoucího, tedy okolo 3500 Kč.

Youtube

Stručně v bodech

 • Nosnost: až 20 kg
 • Materiál: šátkové
 • Od narození (pro novorozence): ne
 • Pro batolata: ne
 • Rostoucí: ne
 • Cena: 3500 Kč
 • Bederní pás: tenký
 • Ramenní popruhy: silné
 • Vhodné na hubenou postavu: ne
 • Vhodné na velkou postavu: ano

Kolekce

 • LennyUp
 • Toddler

Nosítko LennyLamb Baby nám s laskavým dovolením zapůjčil obchod a půjčovna nosítek www.zkusnositko.cz, za což jim velmi pěkně děkujeme. 🙂

8.4 Celkové hodnocení
LennyLamb Baby

Nosítko LennyLamb Baby je kvalitně ušito z příjemné tkaniny. Nepáře se, nezničí se, přesto nemusí každému sedět. Nosítko se nehodí na drobnou štíhlou postavu. Před nasazením dítěte se musí přesně nastavit. Nošení je pohodlné.

Velikost nosítka a nosnost
7.0
Kvalita provedení 
10
Bederní pás
8.0
Ramenní popruhy
10
Pohodlí při nošení 
8.0
Nastavení
7.0
Po čase používání 
9.0
Údržba     
10
Poměr ceny a kvality
7
Klady
 • Krásné provedení
 • Hezký materiál a design
 • Široký bederní pás
 • Velmi pěkně polstrované ramenní popruhy
 • Kapucka
Zápory
 • Není vhodné na drobnou postavu.
 • Musí se před nasazením perfektně nastavit. S dítětem na břiše není možné utáhnout ramenní popruhy.
 • Vyšší cena.

Foto: www.zkusnositko.cz, Radimradi.cz

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.