Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze plenkových kalhotek Pampers Pants Premium (2018) - Radimradi.cz

Recenze plenkových kalhotek Pampers Pants Premium (2018)

Plenkové kalhotky Pampers Pants Premium se vyrábí v Polsku pro celou “východní” Evropu. Jsou mírně větší, než je uvedeno na obale a dítěti na spodní hranici váhové kategorie mohou být velké. Záleží na proporcích. Pojďme se podívat na to, zda protékají, jak sají a jak zanechají pokožku suchou.

Velikost, kilogramy a cena  90 %

Pleny zakoupíte v těchto velikostech                                            Cena / kus v Kč (2018)
Pampers Pants Premium 3  (6 – 11 kg) 8 – 9
Pampers Pants Premium 4 (9 – 14 kg) 8,4 – 11,3
Pampers Pants Premium 5 (12 – 18 kg) 9,5 – 11,5
Pampers Pants Premium 6 (15 + kg) 9,7 – 13,8

 

Plenkové kalhotky se prodávají od velikosti č. 3 až do velikosti č. 6. Jsou perfektně dostupné, mají hezký design, sedí pěkně, ale mohou být dítěti na spodní hranici váhové kategorie spíše větší. Jestliže zvolíte špatně velikost, mohou protékat. Při správně zvolené velikosti neprotékají, sají dobře, ale pokud se dítě extra hodně vyčůrá, nezanechají pokožku na 100 % suchou. Nejsou certifikované pro alergiky. To může být jejich nevýhoda, máte-li doma miminko s atopickým ekzémem. Jedno malé balení Pampers Pants Premium pořídíte za 230 Kč (okolo 20 až 24 kusů). Kalhotky seženete od 20 kusů až po měsíční balení, které obsahuje přes 100 kusů plenek. Cena se odvíjí od toho, kde budete Pampers kupovat (na konci recenze na vás čeká tip, kde kalhotky seženete levně).

Plenkové kalhotky Pampers Premium: Detail na gumičku kolem nožiček.

Plenkové kalhotky Pampers Premium: Detail na gumičku kolem nožiček.

Jak plenky vypadají?

Materiál zvenku a zevnitř plenky (85 %): Svrchní materiál je příjemný, patří k prémiovým, ale neodlišuje se mnoho například od Muumi Walkers nebo Huggies. Obrázky na plenkových kalhotkách jdou ruku v ruce se starým designem plenek Pampers Premium. Na plence jsou nakreslené obrázky zvířat, které nejsou přes bílé gumičky dobře patrné. Přední část kalhotek od zadní poznáte právě podle obrázků. Na zadní straně je navíc lepící proužek. Materiál zevnitř pleny je jemný, příjemný. Savé jádro je vyznačeno a gumičky kolem nožiček dítě netlačí. Plenkové kalhotky mají indikátor vlhkosti, který změní při počůrání barvu.

Gumičky v pase (80 %): Gumičky v pase pruží, netlačí, nezanechávají na bříšku otlaky. Na bocích ve švu lze kalhotky snadno roztrhnout a sundat. Díky pružným gumičkám v pase kalhotky neprotékají.

Plenkové kalhotky Pampers Premium: Detail na gumičky v pase.

Plenkové kalhotky Pampers Premium: Detail na gumičky v pase.

Vlastnosti

Parfemace (100 %): Pleny nejsou parfemované.

Chemický zápach (0 %):  Plenkové kalhotky zapáchají chemicky.

Savé jádro (80 %): Savé jádro je vyznačeno a je dostatečně dlouhé. Plenka nepatří k tenkým, ale není příliš silná. Tenká/silná je akorát. Pokud zmáčknete savé jádro, jsou velmi mírně cítit na omak krystalky. Saje velice dobře, ale nepatří přesto k nejlepším.

Plenkové kalhotky Pampers Premium: Detail na savé jádro.

Plenkové kalhotky Pampers Premium: Detail na savé jádro.

Absorpce (80 %): Kalhotky neprotékají, pokud zvolíte správně velikost. Jsou spíše větší, než je uvedeno na obale, ale záleží vždy na konkrétních proporcích dítěte. Jsou kvalitní, gumičky netlačí, ale zároveň udrží moč i stolici. Sají  rychle a zanechají pokožku v suchu, pokud nejsou až přespříliš nasáté. Extrémně velkou zátěž nemusí zvládnout a jestli hledáte kalhotky, které ji vydrží, mrkněte se na Huggies Pants.

Jak dlouho vydrží? (75 %): Plena je vhodná na noc i na denní nošení. Záleží, kolik dítě vypije tekutiny.

Opruzeniny (80 %): Nezpůsobují opruzeniny, nicméně plenka není označená jako hypoalergenní. Dětem s extrémně citlivou pokožkou nebo s atopickým ekzémem nemusí vyhovovat. Zapáchá chemicky.

Plenkové kalhotky Pampers Premium: Detail na lepící proužek.

Plenkové kalhotky Pampers Premium: Detail na lepící proužek.

Dostupnost a cenová kategorie  100 %

Plenkové kalhotky Pampers Pants Premium se pyšní perfektní dostupností. Koupíte je v hypermarketech, supermarketech, drogeriích, lékárnách a online obchodech s dětským zbožím. Levně pořídíte plenkové kalhotky v lékárně Dr. Max, v Mall.cz nebo v Kauflandu, když je na ně akce, v obchodě Prodeti.cz

Youtube

Poměr cena a kvalita  70 %

Poměr ceny a kvality je dobrý, lehce nadprůměrný. Plenkové kalhotky patří k dražším, jsou označeny jako prémiové, ale mají své rezervy, nikterak malé. Zapáchají chemicky, skutečně silně, nesají stoprocentně dobře, pojmou slušný objem tekutiny, ale ani zde nevybočují z řady a pořídíte lepší kalhotky s vyšší savostí za rozumnější cenu.

Jak plenka sedí?

Pozn.: Velikost 5 (12 – 18 kg), dítě o hmotnosti 15 kg. Plenkové kalhotky sedí dobře, mají rezervu spíše větší. Můžete koupit na Mall.cz nebo na Prodeti.cz

7.6 Total Score
Pampers Pants Premium

Plenkové kalhotky Pampers Pants Premium jsou vyrobeny z příjemného materiálu, mají detekční proužek moči, jsou perfektně dostupné. Zapáchají chemicky, pojmou velké množství tekutiny, ale svou savostí přesto nepatří k nejlepším na trhu.

Velikost, kilogramy a cena
9.0
Materiál zvenku a zevnitř plenky
8.5
Gumičky v pase
8.0
Parfemace
10
Chemický zápach
0
Savé jádro
8.0
Absorpce
8.0
Jak dlouho vydrží?
7.5
Opruzeniny
8.0
Dostupnost a cenová kategorie
10
Poměr cena a kvalita
7.0
PROS
  • Neškrtí
  • Příjemný materiál
  • Hezky sedí (jsou spíše větší a musí se vyzkoušet)
  • Sají dobře, ale nepatří k nejlepším
CONS
  • Zapáchají chemicky
  • Drahé (vztaženo k savým schopnostem a chemickému zápachu)

Zdroj foto: Radimradi.cz, www.drmax.cz

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo