Recenze: Plenky K Classic z Kauflandu | Radimradi.cz

Tyto plenky pleny vypadají na první pohled velmi dobře. Jsou příjemné, nezapáchají, hezky sedí. Pojďme se podívat na to, jak plenka saje a jak je kvalitně provedena.

Velikost, kilogramy a cena  80 %

Předepsaná velikost odpovídá a může být malinko menší, než výrobce uvádí na obale. Dítěti v uváděné horní hranici hmotnostní kategorie by mohly být plenky malé. Pleny se řadí do nižší cenové kategorie a seženete je ve velikostech 2, 3, 4, 5 a 6. Jedno velké balení stojí v akci okolo 160 Kč.

Jak plenky vypadají?

Materiál zvenku a zevnitř plenky (80 %): Materiál zvenku plenky není prémiové kvality, je příjemný a hezky měkký. Na plenkách jsou namalované hezké obrázky zvířátek ze přední u ze zadní strany. Uvnitř plenky je savé jádro měkké a jemné.

Lepicí pásky (80 %): Lepící pásky jsou dostatečně dlouhé, lepí dobře. Lze je opětovně rozepnout a zapnout.

Vlastnosti

Parfemace (100 %): Pleny jsou velmi silně parfemované. Zapáchají.

Zápach (100 %):  Zapáchají chemicky po parfemaci.

Savé jádro (100 %): Savé jádro je rozvrženo po celé délce plenky.

Absorpce (60 %): Plenky sají slušně. Nemají absorpční kanálky, savé jádro je rozloženo téměř po celé délce plenky a pojme dostatečné množství tekutiny. Plenky bohužel při větším objemu tekutiny prosakují.

Jak dlouho vydrží? (60 %): Plenka vydrží déle než 2 hodiny.

Vhodné na noc (50 %): V noci může prosakovat.

Opruzeniny (80 %): Pleny nejsou určeny pro děti s velmi citlivou pokožkou a ani s atopickým ekzémem. Při testování opruzeniny nezpůsobily.

Plenky K Classic z Kauflandu

Plenky K Classic z Kauflandu

Dostupnost a cenová kategorie  50 %

Pleny jsou velmi dobře dostupné, koupíte je v hypermarketech, supermarketech a drogeriích. Velmi dobře dostupné jsou také online. Patří do střední cenové kategorie.

Poměr cena a kvalita  50 %

Plenky sají slušně, ale při větším objemu tekutiny mohou prosakovat, dobře sedí. Jejich velkou nevýhodou je přílišná parfemace, která až smrdí a působí velmi chemicky. Plenka může být mírně menší, než výrobce uvádí na obale.

Partnerem testu je Feedo.cz. Podívejte se na jejich nabídku plenek.

7.5 Celkové hodnocení
Plenky K Classic z Kauflandu

Plenky K Classic z Kauflandu jsou levné, příjemné, ale mohou protékat. Nicméně disponují dobrým poměrem ceny a kvality.

Klady
  • Levné
  • Nezapáchají
Zápory
  • Protékají při velkém objemu tekutiny.
  • Dostupné pouze v Kauflandu

Zdroj foto: Tereza Krček

Tereza Krček

Vystudovala ekonomickou žurnalistiku ve studijním programu Ekonomie a hospodářská správa na Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 2017 založila www.radimradi.cz a ve volném čase testuje (na svých dětech) produkty určené dětem. Zajímavé recenze kvalitních hraček a dětských knih najdete na jejím osobním blogu www.matkatereza.cz.