Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Linteo Baby Pure&Fresh - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Linteo Baby Pure&Fresh

Vlhčené ubrousky Linteo Baby Pure&Fresh jsou vyrobené v České republice. Jsou parfemované, hezky voní, pění a na konci balení z nich může kapat voda. Prodávají se v balíčku s uzávěrem. Pojďme se podívat na jejich kvalitu, složení a cenu.

Cena a dostupnost (90 %)

Linteo Baby Pure&Fresh se prodávají v balení po 80 kusech od 30 Kč do 45 Kč. Některé obchody prodávají megapack po čtyřech balíčcích (4×80 kusů) za cenu od 100 Kč do 190 Kč. Záleží na tom, zda ubrousky koupíte v akci či nikoli. Ubrousky jsou dobře dostupné a seženete je téměř ve všech drogeriích, supermarketech, hypermarketech a také online v lékárnách, obchodech s dětským sortimentem a v e-shopech s potravinami.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Ubrousek patří k větším a jeho rozměry jsou 19×17 centimetrů. V balení je hezky složený, nemačká se.

Vlhčené ubrousky Linteo Baby Pure&Fresh: Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá.

 

Tloušťka (60 %): Ubrousek je průsvitný, nepatří k nejsilnějším, ale je velký a po přeložení na polovinu bude plocha na utírání dostatečná.

Vlhčené ubrousky Linteo Baby Pure&Fresh: Detail na ubrousek.

 

Vlhkost (70 %): Jsou spíše vlhčí a na konci balení z nich může kapat voda (několikrát se mi stalo).

Pěnivost (70 %): Trošku pění.

Složení a parfemace

Složení (20 %): Aqua, Coco glucoside, Caprylyl capryl glucoside, Glycerin, Phenoxyethanol, Propylene glycol, Parfume, Panthenol, Benzoic acid, Dehydroacetic acid, Dimethicone, Allantoin, Aloe barbadensis Leaf extract, Tocopheryl acetate, Citric acid

Vlhčené ubrousky Linteo Baby Pure&Fresh: Složení

 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Propylene glycol – syntetický uměle vytvořený alkohol se získává z ropy či rostlinných zdrojů. Váže na sebe vodu, zvlhčuje a hydratuje pokožku, ale zároveň může citlivou pokožku podráždit.
 • Tocopheryl acetate – Vitamin E, tedy spíše jeho syntetická forma, funguje jako antioxidant a zamezuje žluknutí.
 • Allantoin – chrání a hydratuje pokožku.
 • Phenoxyethanol – konzervant, který může být potenciálně zdraví škodlivý (dle BIOOO.cz – více zde).  V kosmetických produktech je jeho cílem zamezit množení bakterií a používá se v malém množství (1 %).
 • Panthenol – získává se z kyseliny pantothenové a najdete ji v rostlinách v podobě vitaminu B5. Používá se jako zvlhčovadlo. Snadno se absorbuje do vrstev pokožky.
 • Coco Glucoside – vyrábí se z kokosového oleje, napomáhá k vytvoření pěny a odstraňuje z pleti nečistoty.
 • Caprylyl Capryl Glucoside – hodí se pro dětskou kosmetiku a používá se jako pěnidlo či emulgační činidlo. Může se používat v certifikované přírodní kosmetice.
 • Glycerin – váže na sebe vlhkost a ostatním látkám napomáhá rychle se vstřebat do pokožky.
 • Benzoic Acid – v kosmetice se používá jako synteticky vyrobená látka, kyselina benzoová. Nemá negativní účinky na zdraví člověka a užívá se také v potravinářském průmyslu. Upravuje pH.
 • Dehydroacetic Acid – pro pokožku je kyselina dehydrooctová bezpečná a pomáhá ničit bakterie, zabíjí parazity a plísně.
 • Dimethicone – silikony. Přilnou k pokožce, zjemní ji, jedná se o chemické látky bez negativních účinků na zdraví.
 • Aloe Barbadensis Leaf Extract – výtažek z listů aloe vera. Váže na sebe vlhkost a pomáhá pokožku hydratovat.
 • Parfém

Složení není EKO/BIO. Objevuje se Phenoxyethanol, který by se v  dětských ubrouscích vyskytovat nemusel. Zkoušela jsem na dětech několik balení a neoprudily se, vše bylo v pořádku. Obsahují výtažek z listů aloe vera.

Parfemace (40 %): Ubrousky jsou hodně parfemované (až přespříliš), nesmrdí.

Funkčnost a kvalita

Čistota (80 %): Dobře se s nimi utírá, jsou spíše vlhčí, ale občas trošku pění. Na konci balení bývají až moc vlhké.

Spotřeba (80 %): V balení je 80 kusů. Ubrousky jsou tenké, ale ne tolik jako například Pampers Natural Clean. Ubrousek můžete přeložit na polovinu a stejně bude plocha na utírání dostatečná.

Balení (100 %): Balení po 80 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne na otvoru je připevněno plastové otevírání. Ubrousky nevysychají.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Oddělit jdou perfektně.

Poměr ceny a kvality (20 %)

Ubrousky koupíte bez akce okolo 35 Kč, v balení je 80 kusů. Ve složení najdete výtažek z listů aloe vera a také ne příliš pochvalný Phenoxyethanol. V názvu nemají označení sensitive. Ubrousky jsou vyrobeny z poměrně kvalitního materiálu, na škodu je  až přílišná parfemace a látka Phenoxyethanol. Balení je chráněno plastovým uzávěrem a ubrousky nevysychají. Na konci balení se může občas stát, že z ubrousků kape voda.

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků s výrobní šarží 210520182/028.

Shrnutí

Klady (+) 

 • Velké
 • Pružné
 • Dobře dostupné.
 • Obsahují výtažek z listů aloe vera.
 • Dobře se vytahují z obalu a nelepí se k sobě.
 • Nejsou příliš tenké a netrhají se.

Zápory (-)

 • Možná až moc vlhké od druhé poloviny balení.
 • Obsahují Phenoxyethanol.
 • Příliš parfemované (nesmrdí).
 • Tenké (ale netrhají se).

Foto: Radimradi.cz, www.kosik.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo