Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Obuv Lupilu z Lidlu: Recenze - Radimradi.cz

Obuv Lupilu z Lidlu

Obuv značky LUPILU®  z Lidlu pokrývá velikosti od čísla 23 až do čísla 30 (capáčky od velikosti 16). Obuv je dostupná v kamenných prodejnách a také v e-shopu. Je spíše užší a dětem se širokou nohou by nemusela pasovat. Po několika intenzivních nošeních se odírá, ale za nízkou pořizovací cenu nelze čekat nic jiného.

Historie

O historii značky LUPILU®  toho mnoho nevíme, ale historie supermarketu Lidl sahá až do roku 1858, kdy společnost Lidl&Co. prodávala v Heilbronnu tropické ovoce. Na počátku 20. století byla společnost přejmenována na Lidl&Schwarz KG a její dominantou byl velkoobchod s potravinami.

Certifikáty (0 %)

Obuv značky LUPILU® nemá žádný certifikát. Nejedná se o zdravotní obuv a ani o obuv v\robenou z kvalitního materiálu. Oblečení LUPILU®  má certifikát Důvěra k textiliím. Ten získají produkty splňující přísný Öko-Tex Standard 100 na množství alergenních látek. Produkty se hodí pro citlivou dětskou pokožku.

Produkty

Dětské boty značky LUPILU® koupíte ve dvou kategoriích. V té první pro kojence seženete capáčky a boty pro první krůčky. To, zda jsou boty pro první krůčky pro kojence a batolata vhodné nebo nikoli, může být na dlouhou polemiku. Z kolekce obuvi LUPILU® máte na výběr z široké palety kožených capáčků, sandálků pro kluky a holky, holinek, volnočasové obuvi, plátěných botiček a také zimních bot, kotníkových botek a polobotek.

Kolekce

Prozatím nemá značka oblečení LUPILU® známou tvář. Společnost Lidl tvoří od roku 2017 speciální kolekci oblečení pro ženy s modelkou Heidi Klum. Na podzim roku 2016 uvedla společnost na trh oblečení z BIO bavlny, které se stalo záhy velmi oblíbeným. Oblečení pravidelně obměňují a nabízí nové barvy, modely a střihy. Kolekce obuvi se mění dle sezóny.

Kolekce léto 2018: Pro tuto sezónu vsadil Lidl na jemné barvy. Kojeneckým capáčkům dominují světle modrá, růžová, bílá, šedá a béžová barva. Dívčí obuv navazuje kombinací barev na kojenecké capáčky. Chlapecké módě dominují tmavě modrá, šedá a černá. K botám ladí také oblečení Lupilu.

Velikost

Dětské boty značky LUPILU®  zakoupíte až do velikosti 30. Pro nejmenší děti, které ještě nechodí, pořídíte v Lidlu capáčky, pro kluky a holky (chodící) boty pro různé příležitosti.
Kategorie pro miminka (nechodící) má následující velikosti: 16/17, 18/ 19, 20/21, 22/23
Kategorie pro kluky a holky (chodící) má následující velikosti: 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30
Obuv je užší, případně se na noze zdá být menší, než je ve skutečnosti uváděno na obale.

Materiál a složení (50 %)

Capáčky pro děti, které nechodí, jsou vyrobeny z kvalitní kůže. Jasné je, že boty nejsou certifikované, jsou vyrobeny z levných materiálů, ale na straně druhé za velmi nízkou pořizovací cenu není možné očekávat nic jiného. Boty pro první krůčky a dále dětské boty nejsou kožené, ale jsou vyrobeny z umělé kůže, textilu, podrážka je z TPR (Thermoplastic Rubber).

Dostupnost (70 %)

Dětské boty jsou dostupné v supermarketech Lidl nebo online v jejich e-shopu. V e-shopu bývají často slevy nebo výprodeje. Nevýhodou těchto slev může být malý výběr velikostí nebo barev. Boty bývají zlevněny o dvacet až třicet procent. Doprava je zdarma při nákupu libovolného zboží z e-shopu přesahující hodnotu 1000 Kč.

Výtky a problémy

Na Lidl se sesypala v roce 2004 kritika v podobě pracovních podmínek pro německé zaměstnance, ale do roku 2010 se stal obchod jedním z prvních potravinových řetězců, který zavedl v Německu minimální hodinovou mzdu pro zaměstnance a dokumentoval jejich pracovní dobu. V roce 2007 přichází další kritika v podobě výrobních podmínek v bangladéšské továrně na oblečení značky Livergy. Dělníci mají mzdu 17 eur za měsíc, ale Lidl se hájí tím, že mzdy korespondují s tamním trhem práce. Podobnou problematikou se zabývá například studie organizace Greenpeace. (Odkaz v němčině najdete ZDE.)

Poměr ceny a kvality (80 %)

Ceny dětských bot jsou nízké. Chlapecké nebo dívčí celoroční polobotky vyjdou na 250 Kč, kotníčkové boty na 300 Kč, sandálky na 200 Kč. Celokožené capáčky pořídíte za 270 Kč a látkové capáčky za 130 Kč. Holinky stojí okolo 270 Kč. Kvalita odpovídá pořizovací ceně. Botičky se rychle opotřebují.

Celkové hodnocení
  • 57%
    Hodnocení - 57%
57%

Dětské boty z Lupilu z Lidlu nemají žádný certifikát, ale za velmi nízkou cenu koupíte pěkně vypadající boty. Cena odpovídá kvalitě. Botičky se začnou po několika použitích odírat a ničit.

Foto: www.lidl.cz; vlastní koláž

Zdroje: Vlastní zkušenost, www.lidl.cz, Wikipedia

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo