Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Clever - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Clever

Vlhčené ubrousky Clever se prodávají v balíčku po 80 kusech. Vyrábí se v České republice a koupíte je pouze v supermarketu Billa. Jsou spíše suché, parfemované a patří mezi tenčí. Pojďme se podívat na jejich kvalitu, složení a cenu.

Cena a dostupnost (40 %)

Vlhčené ubrousky Clever se prodávají v balení po 80 kusech za 29 Kč. Jsou k dostání pouze v supermarketu Billa jako jejich levná privátní značka. V akci se občas objeví, ale stojí vůbec za koupi? Jejich složení není vhodné na citlivou dětskou pokožku a označení “sensitive” může být zavádějící.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Ubrousek patří k větším a jeho rozměry jsou 22×16 centimetrů. V balení je hezky složený, nemačká se.

Vlhčené ubrousky Clever: Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá.

Tloušťka (60 %): Prosvítají, patří k tenčím. Lze je roztáhnout, v látce vznikají malinké mezery. Složením i velikostí se podobají ubrouskům Batole.

Vlhčené ubrousky Clever: Detail na strukturu ubrousku.

Vlhkost (80 %): Mohly by být trošku vlhčí. Nejsou suché, ale nejsou vlhké akorát.

Pěnivost (100 %): Nepění.

Složení a parfemace

Složení (20 %): Aqua, Propylene Glycol, Coco-Glucoside, Glycerin, Disodium Cocoyl Glutamate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Bisabolol, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Polyquaternium-6, Sodium Chloride, Citric Acid, Chamomilla Recutita Flower Extract, Parfum.

Vlhčené ubrousky Clever: Složení

 • Propylene glycol – syntetický uměle vytvořený alkohol se získává z ropy či rostlinných zdrojů. Váže na sebe vodu, zvlhčuje a hydratuje pokožku, ale zároveň může citlivou pokožku podráždit.
 • Coco Glucoside – vyrábí se z kokosového oleje, napomáhá k vytvoření pěny a odstraňuje z pleti nečistoty.
 • Glycerin – váže na sebe vlhkost a ostatním látkám napomáhá rychle se vstřebat do pokožky.
 • Disodium Cocoyl Glutamate – pomáhá spojit vodu a olej. Používá se také v přírodní kosmetice. Hodí se pro citlivou pokožku.
 • Aloe Barbadensis Leaf Juice – výtažek z listů aloe vera. Váže na sebe vlhkost a pomáhá pokožku hydratovat.
 • Bisabolol – je složkou esenciálního oleje heřmánku pravého a používá se mimo jiné jako vůně do kosmetických preparátů. Má regenerační účinky, stejně jako je protizánětlivý.
 • Phenoxyethanol – konzervant, který může být potenciálně zdraví škodlivý (dle BIOOO.cz – více zde).  V kosmetických produktech je jeho cílem zamezit množení bakterií a používá se v malém množství (1 %).
 • Benzoic Acid – v kosmetice se používá jako synteticky vyrobená látka, kyselina benzoová. Nemá negativní účinky na zdraví člověka a užívá se také v potravinářském průmyslu. Upravuje pH.
 • Dehydroacetic Acid – kyselina octová je antimikrobiální, likviduje parazity a houby. Funguje jako konzervant.
 • Polyquaternium-6 – U malého procenta osob může podráždit pokožku a vyvolat alergickou reakci. Nesmí se používat v přírodní kosmetice. Stabilizuje pěnivost a na pokožce tvoří film.
 • Sodium Chloride – chlorid sodný se používá jako zhušťovadlo. V malé koncentraci odmašťuje pleť. Jedná se o přírodní látku.
 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Chamomilla Recutita Flower Extract – extrakt z heřmánku modrého má protizánětlivé a hojivé účinky.
 • Parfém

Složení není EKO/BIO. Vyzkoušela jsem jedno balení v rámci testování. Ubrousky nevyvolaly alergickou reakci. Jsou svým složením totožné s ubrousky Batole.

Parfemace (50 %): Ubrousky jsou parfemované, nesmrdí.

Vlhčené ubrousky Clever: Vyrobeno v České republice.

Funkčnost a kvalita

Čistota (65 %): Jsou tenké a možná, že budete muset vzít více ubrousků z jednoho balení, případně jeden ubrousek přehnout na polovinu. Utírá se s nimi poměrně dobře.

Spotřeba (50 %): V balení je 80 kusů. Ubrousky jsou tenké, proto jich spotřebujete hodně, a balení nevydrží tak dlouho jako například u ubrousků Linteo nebo Dr Max.

Balení (60 %): Balení po 80 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne. Otvor je zalepen fólií, která se odlepuje. 

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (50 %): Někdy se podaří vytahovat ubrousky po jednom, jindy po více kusech. Někdy se stane, že na sebe ubrousky nenavazují a musíte je lovit na dně obalu.

Poměr ceny a kvality (10 %)

Za nízkou cenu nízká kvalita. Ubrousky Clever neohromí svou kvalitou, vůní, vlastnostmi, dostupností a konečně, porovnáme-li je s jinými značkami, ani nižší cenou. Složení je mizerné, jsou parfemované, ale nesmrdí, nepění, jsou tenké, suché a spotřebujete jich poměrně dost. Označení “sensitive” je zavádějící, protože složení mu neodpovídá. Ubrousky jsou napuštěny směsí chemických látek obsahující Phenoxyethanol a Propylene glycol. Mohou podráždit pokožku.

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků s výrobní šarží 16092020-2.

Shrnutí

Klady (+) 

 • Nízká cena.
 • V balení je 80 kusů.
 • Nepění.

Zápory (-)

 • Spíše tenké.
 • Parfemované, ale nesmrdí.
 • Málo vlhké.
 • Spotřebujete jich hodně.
 • Špatně dostupné, koupíte je pouze v supermarketu Billa.
 • Složení patří k horším.
 • Z obalu se občas špatně vytahují.
 • Špatný poměr ceny a kvality.
Celkové hodnocení
 • 57%
  Hodnocení - 57%
57%

Vlhčené ubrousky Clever koupíte za nízkou cenu, se kterou zároveň pořizujete ne příliš kvalitní produkt. Označení “sensitive” je zde zavádějící, protože v ubrouscích se objevují látky, které mohou podráždit pokožku.

Foto: Radimradi.cz, www.akcniceny.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo