Vlhčené ubrousky Happy Mimi Aloe Vera + Heřmánek

Vlhčené ubrousky Happy Mimi Aloe vera + heřmánek koupíte v balíčku po 72 kusech. Ubrousky se vyrábí v Srbsku, seženete je v drogerii Teta a online. Jsou spíše vlhké, ale ne extrémně moc (zelené ubrousky Happy Mimi jsou extrémně mokré), jsou výrazně parfemované a špatně se vytahují z obalu. Pojďme se podívat na jejich kvalitu, složení a cenu.
Cena a dostupnost (50 %)
Happy Mimi Aloe Vera + Heřmánek se prodávají v balení po 72 kusech za 25 Kč až 40 Kč. Záleží na tom, kde je budete kupovat. V Teta drogerii je v akci pořídíte nejlevněji. Koupit můžete výhodné multipacky po čtyřech kusech (4×72 kusů) za 100 Kč. S Teta kartou bývají v akci často. Online je pořídíte například v drogerii PeMi.
Vlastnosti
Velikost (100 %): Ubrousek patří k větším a jeho rozměry jsou 20×15 centimetrů. V balení je hezky složený, nemačká se.

Vlhčené ubrousky Happy Mimi s aloe vera a heřmánkem: Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá.
Tloušťka (60 %): Prosvítají, patří spíše k těm tenčím, ale netrhají se.

Vlhčené ubrousky Happy Mimi s aloe vera a heřmánkem: Detail na ubrousek.
Vlhkost (80 %): Patří k vlhčím, ale nekape z nich voda. Vlhkost udrží po celé balení stejnou.
Pěnivost (100 %): Nepění.
Složení a parfemace
Složení (0 %): Aqua, Phenoxyethanol, Polysorbate-20, Sorbitan Caprylate, Parfume, Ethylhexyl Palmitate, Caprylic/Capric Triglyceride, Gylcerin, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Paraffinum Liquidum, Polyquatermium-10, Chamomilla Recutita Extract, Propylene Glycol, Disodium EDTA, Citric acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice

Vlhčené ubrousky Bella Happy s aloe vera a heřmánkem: Složení
- Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
- Propylene glycol – syntetický uměle vytvořený alkohol se získává z ropy či rostlinných zdrojů. Váže na sebe vodu, zvlhčuje a hydratuje pokožku, ale zároveň může citlivou pokožku podráždit.
- Phenoxyethanol – konzervant, který může být potenciálně zdraví škodlivý (dle BIOOO.cz – více zde). V kosmetických produktech je jeho cílem zamezit množení bakterií a používá se v malém množství (1 %).
- Polysorbate 20 – mísí olej s vodou a používá se jako emulgátor a usnadňuje ostatním látkám v produktu, aby prostoupily pokožkou. Ve vysokých koncentracích je toxický, ale v množství, která jsou povolena k užití v kosmetickém průmyslu není škodlivý. U velmi citlivých jedinců může vyvolat podráždění pokožky, jinak má uklidňující účinky.
- Sorbitan Caprylate – konzervant.
- Ethylhexyl Palmitate – je náhradou za silikony a ucpává póry. Při velmi vysoké koncentraci způsobuje podráždění, při nízké koncentraci nedráždí pokožku. Slouží jako změkčovadlo.
- Caprylic/Capric triglyceride – vznikne spojením glycerinu a kokosového nebo palmového oleje, a může se užívat v certifikované přírodní kosmetice. Prodlouží trvanlivost produktu a zabraňuje jeho žluknutí. Lze ji použít na nejcitlivější pokožku. Nezpůsobuje alergii a ani vyrážku. Na povrchu pokožky vytvoří ochranný film.
- Glycerin – glycerin na sebe váže vlhkost. Dalším látkám v kosmetickém přípravku napomáhá, aby se snáze vstřebaly. Napomáhá větší hydrataci pokožky, kterou nedráždí.
- Glyceryl stearate – emulgátor glyceryl stearát zlepší vsakování krémů a olejů a je odvozen z palmového jádra, sojového oleje, případně může pocházet ze živočišných zdrojů. Na pokožce vytváří ochrannou vrstvu, která napomáhá dehydrataci.
- Ceteareth-20 – mastný alkohol se vyrábí z cetearylalkoholu a ethylenoxidu. Používá se jako syntetický emulgátor a prodlužuje trvanlivost výrobku. Látka sama o sobě není škodlivá, ale při její výrobě může vzniknout karcinogenní 1,4-dioxan a výrobek může být kontaminován. Ceteareth-20 se vyrábí ve speciálních továrnách, jelikož je jeho příprava nebezpečná. Nesmí se používat na podrážděnou pokožku. Pokožku může podráždit. V kosmetice se používá ve velmi nízkých koncentracích a proto je jeho užití považováno za bezpečné. Má negativní vliv na životní prostředí.
- Ceteareth-12 – používá se jako emulgátor a povrchově aktivní činidlo (čistí).
- Glycerin – glycerin na sebe váže vlhkost. Dalším látkám v kosmetickém přípravku napomáhá, aby se snáze vstřebaly. Napomáhá větší hydrataci pokožky, kterou nedráždí.
- Cetyl palmitate – může mít živočišný či rostlinný původ. U přírodní kosmetiky má rostlinný. Zjemňuje a vyhlazuje pokožku.
- Paraffinum Liquidum – ropný produkt, parafínový olej, nahrazuje levnější rostlinné oleje. Pokud není dobře pročištěn, může se usazovat v ledvinách, játrech, lymfatických uzlinách a může být toxický. Pleť pod ním nemůže dýchat. Výhodou je, že chrání pokožku před vnějšími vlivy a umí zklidnit i extrémně podrážděnou pokožku. Pokud je řádně pročištěn, jedná se o chemickou látku, která nemá negativní účinky na zdraví, z hlediska škodlivosti by na stupnici od jedné do deseti získala látka trojku. Probíhají studie o tom, zda je látka fotokarcinogenní. Testy na zvířatech ukázaly, že látka může být potenciálně fotokarcinogenní. K prokázání stejných účinků na člověka bude potřeba řada studií. Prozatím nejsou podobné výsledky u lidí řádně podloženy.
- Polyquatermium-10 – U malého procenta osob může podráždit pokožku a vyvolat alergickou reakci. Nesmí se používat v přírodní kosmetice. Stabilizuje pěnivost a na pokožce tvoří film.
- Chamomilla Recutita Flower Extract – heřmánek modrý je jedna z nejléčivějších rostlin, má hojivé účinky.
- Propylene glycol – syntetický uměle vytvořený alkohol se získává z ropy či rostlinných zdrojů. Váže na sebe vodu, zvlhčuje a hydratuje pokožku, ale zároveň může citlivou pokožku podráždit.
- Tetrasodium EDTA – chelatační látka na sebe váže kovy, spojí se s nimi a umí je deaktivovat. Funguje jako stabilizátor a konzervant.
- Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
- Aloe Barbadensis Leaf Extract – výtažek z listů aloe vera. Váže na sebe vlhkost a pomáhá pokožku hydratovat.
- Parfém
Složení není EKO/BIO. Vyzkoušela jsem několik ubrousků z jednoho balení. Způsobily podráždění, tak jsem je využila na utírání prachu na nábytek. Byla jsem s ním tak nespokojená, že už další balení zkoušet nebudu. Mají téměř stejné složení jako ubrousky Tip Line.
Parfemace (40 %): Ubrousky jsou hodně parfemované (až přespříliš), nesmrdí.
Funkčnost a kvalita
Čistota (50 %): Utírá se s nimi průměrně, jdou špatně rozdělat, a proto je jejich reálně využitelná plocha menší.
Spotřeba (20 %): V balení je 72 kusů. Špatně se rozloží, složené jsou silnější, ale malé, a proto se jich spotřebuje hodně.
Balení (70 %): Balení po 72 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne, otvor je zalepen tenkou fólií. Fólie se neodlepuje.
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (0 %): Někdy vyndáte jeden ubrousek (po jednom kusu, nejsou na sebe navázané, takže musíte strčit ruku úplně dovnitř), jindy vyndáte 5 ubrousků najednou.
Poměr ceny a kvality (0 %)
Vlhčené ubrousky z Teta drogerie jsou hodně parfemované, jejich složení a vlastnosti je řadí na jednu z nejspodnějších příček napříč vlhčenými ubrousky. Špatně se vyndavají z obalu, nejdou pořádně rozložit, rychle se spotřebují. Nepění. U dětí vyvolaly podráždění.
Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků vyrobené 26,02,2018 13:68
Shrnutí
Klady (+)
- Velké
- Levné
- Nepění.
Zápory (-)
- Obsahují Phenoxyethanol.
- Příliš parfemované (nesmrdí).
- Neutírá se s nimi dobře, ale jsou na trhu ještě horší.
- Nejdou vyndat z obalu.
- Nelze je dobře rozložit.
- Rychle se spotřebují.
- Poměr ceny a kvality je velmi špatný.
Celkové hodnocení
- Hodnocení - 48%48%
Vlhčené ubrousky Happy Mimi s heřmánkem a aloe vera jdou velmi špatně vyndat z obalu a špatně se rozkládají. K dispozici máte v konečném důsledku silnější, ale velmi malý ubrousek o velikosti útržku toaletního papíru. Jejich složení je mizerné, jsou parfemované, nepění.
Foto: Radimradi.cz
Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz