Počáteční mléko Nutrilon 1 ProFutura od narození nepatří mezi nejvyhledávanější produkty. Více oblíbená je mléčná výživa z řady Nutrilon ProNutra díky nižší ceně. Víte, jaké jsou klady a zápory prémiového umělého mléka? Nahlédněte do hodnocení.

Jak si stojí Nutrilon 1 ProFutura

Balení

800 gramů: Papírová dóza s ochrannou fólií a odměrkou.

Dostupnost

Výborná dostupnost. Zakoupíte jej v lékárně, drogerii, v e-shopech s dětskými potřebami, v e-shopech se smíšeným zbožím, v online obchodech s potravinami, v hypermarketech a supermarketech.

Cena

Maloobchodní cena je 419 Kč. V akci jej pořídíte za 379 Kč. Velké slevy na Nutrilon ProNutra nebývají.

Chuť a vůně

Moc nevoní.

Bolení bříška

Většina dětí mléko snáší dobře a nemá po něm bolení bříška. Je vhodné pro děti s citlivým zažíváním. Patří mezi sytější kojenecké formule.

Vlastnosti

Dobře se rozpouští, nehrudkovatí, pění.

Počáteční mléko Nutrilon 1 ProFutura je vhodné pro kojence od narození. Většina dětí snáší mléko dobře, chutná jim, je sladké a zasytí. Výhodou značky Nutrilon je, že vyrábí kromě klasického obyčejného mléka řadu dalších speciálních výživ, například s nízkým obsahem laktózy, pro alergiky, antirefluxní, antikolikové. Nutrilon ProFutura je určen pro děti s citlivým zažíváním, kterým klasické kojenecké formule nevyhovují. Obecně není dobré dávat kojenci do čtyř měsíců mléko s označením „na dobrou noc“ nebo „good sleep“, a podobně. Tato mléka obsahují rýžové vločky, což je v podstatě příkrm, a malému miminku napáchá zažívací obtíže.

Mléko nebylo zatím odborně hodnoceno a ani testováno. Nahlédněte do srovnávací tabulky, kde najdete více detailů ohledně složení.

Obsahuje mléčný tuk, rybí, slunečnicový, řepkový a kokosový olej. Jako jedna z mála kojeneckých mléčných výživ v sobě nemá palmový olej. Má vysoký obsah prebiotik, AA, DHA, omega 3 a 6 mastných kyselin. Připravuje se dobře, snadno se rozpouští, pění. Cena za 100 gramů se pohybuje okolo 54 Kč. V akci jej moc neseženete. Multipacky jsou výhodnější v řádu desetikoruny na balení. Umělou výživu zakoupíte v drogerii, online v obchodě s dětským zbožím a v lékárnách.

Výživa je zabalena v pevné papírové dóze, což se hodí, pokud často někam cestujete. Na dóze je plastové víčko, které se zacvakne a mléko se nevysype.

NAHLÉDNĚTE: Kojenecká výživa bez palmového oleje

Shrnutí

Klady  (+)

  • Pro děti s citlivým zažíváním
  • Dobře se rozpouští.
  • Netvoří se hrudky.
  • Zasytí.
  • Dobrá dostupnost
  • Praktické balení

Zápory (-)

  • Pění.
  • Vyšší cena

Hodnocení v sobě reflektuje zkušenosti více maminek s dětmi. Každému dítěti vyhovuje jiná kojenecká formule. Co sedí jednomu, druhému vyhovovat nemusí. To platí i u sourozenců.

Zdroj foto: www.drmax.sk

Poznámka: Nejedná se o reklamu a propagaci počátečního umělého mléka. Nejpřirozenější stravou pro miminko je kojení.

Zapojte se do diskuze

comments

Tereza Krček

Vystudovala ekonomickou žurnalistiku ve studijním programu Ekonomie a hospodářská správa na Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 2017 založila www.radimradi.cz a ve volném čase testuje (na svých dětech) produkty určené dětem. Zajímavé recenze kvalitních hraček a dětských knih najdete na jejím osobním blogu www.matkatereza.cz.