Nutrilon 1 Pronutra – počáteční kojenecké mléko

Počáteční mléko Nutrilon 1 ProNutra pro děti od narození vyrábí společnost Nutricia. Patří mezi nejoblíbenější počáteční mléka na českém trhu. V zahraničí, například v Německu, najdete Nutrilon pod názvem Aptamil. Víte, jaké jsou jeho klady a zápory?

 

Jak si stojí Nutrilon 1 ProNutra

 

Balení                 

800 gramů: Papírová dóza s ochrannou fólií a odměrkou.

Dostupnost      

Výborná dostupnost. Zakoupíte jej v lékárně, drogerii, v e-shopech s dětskými potřebami, v e-shopech se smíšeným zbožím, v online obchodech s potravinami, v hypermarketech a supermarketech.

Cena                    

Mléko v balení 800 g koupíte za 320 Kč (rok 2017). Na počáteční mléko nesmí být dle zákona poskytnuta sleva.

Chuť a vůně      

Ani trochu nevoní, ale dětem chutná.

Bolení bříška   

Některé děti mají po mlíčku zácpu a bolení bříška, ale většina kojenců jej snáší dobře, nebolí je bříško a zasytí. Patří mezi nejoblíbenější počáteční mléka.

Vlastnosti         

Dobře se rozpouští, netvoří se hrudky, hodně pění.

 

Další druhy

 

Nutrilon 1 ProFutura

Nutrilon 1 Good Sleep

Nutrilon 1 ProExpert HA

Nutrilon 1 ProExpert Nenatal

Nutrilon 1 ProExpert Allergy Care

Nutrilon 1 ProExpert Low Lactose

Nutrilon 1 ProExpert Allergy Digestive Care

Nutrilon 1 ProExpert Omneo Comfort

Nutrilon 1 ProExpert AR

Nutrilon 1 ProExpert Colics

 

Nutrilon Pronutra 1 – počáteční mléko (800 g)

Počáteční mléko Nutrilon 1 ProNutra je vhodné pro kojence od narození. Patří mezi nejprodávanější kojenecká počáteční mléka. Velkou výhodou značky Nutrilon je, že vyrábí kromě klasického obyčejného mléka řadu dalších speciálních výživ, například s nízkým obsahem laktózy, pro alergiky, antirefluxní, antikolikové. Obecně není dobré dávat kojenci do čtyř měsíců mléko s označením „na dobrou noc“ nebo „good sleep“, a podobně. Tato mléka obsahují rýžové vločky, což je v podstatě příkrm, a malému miminku napáchají zažívací obtíže.

Zajímá vás, jak si stojí Nutrilon 1 ProNutra v porovnání s ostatními kojeneckými mléky? Nahlédněte do srovnávací tabulky, kde najdete více detailů ohledně složení.

Tento výrobek nebyl prozatím odborně testován. Podívejte se, jak v hodnocení dopadlo batolecí mléko Nutrilon 3 ProNutra a Nutrilon 3 ProFutura.

Děti jej snášejí různě. Některé po něm mají velmi silnou zácpu a nevyhovuje jim, další naopak nemohou pít žádné jiné mléko než Nutrilon.

Počáteční mléko poměrně nehezky zapáchá, připravuje se dobře, snadno se rozpouští a hodně pění. Cena za 100 gramů se pohybuje mezi 35 a 40 Kč, 800 gramové balení zakoupíte za 320 Kč.

Seženete jej téměř v každém obchodě s potravinami, v supermarketu i hypermarketu, dostupné je v lékárnách, drogeriích, obchodech s dětskou výživou a v e-shopech.

Speciální kojenecké mléko si musíte objednat, není běžně dostupné v kamenných prodejnách.

Je zabaleno v pevné papírové dóze, což se hodí, pokud často někam cestujete. Na dóze je plastové víčko, které se zacvakne a mléko se nevysype.

 

Shrnutí

Klady

  • Hodně druhů pro děti se zažívacími problémy
  • Chuť
  • Dobře se rozpouští
  • Praktické balení – nezvlhne

Zápory

  • Vysoká cena
  • Nadměrně pění
  • Nevoní

 

Hodnocení v sobě reflektuje zkušenosti více maminek s dětmi. Každému dítěti vyhovuje jiná kojenecká formule. Co sedí jednomu, druhému vyhovovat nemusí. To platí i u sourozenců.

 

Zdroj foto: www.nutriklub.cz

Tereza Krček
TEREZA KRČEK
Vystudovala ekonomickou žurnalistiku ve studijním programu Ekonomie a hospodářská správa na Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 2017 založila www.radimradi.cz a ve volném čase testuje (na svých dětech) produkty určené dětem. Zajímavé recenze kvalitních hraček a dětských knih najdete na jejím osobním blogu www.matkatereza.cz a ukázky její dosavadní práce si můžete prohlédnout na www.pisuweb.cz .
Tereza Krček on BehanceTereza Krček on BloggerTereza Krček on Facebook

Autor příspěvku: Tereza Krček

Tereza Krček
Vystudovala ekonomickou žurnalistiku ve studijním programu Ekonomie a hospodářská správa na Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 2017 založila www.radimradi.cz a ve volném čase testuje (na svých dětech) produkty určené dětem. Zajímavé recenze kvalitních hraček a dětských knih najdete na jejím osobním blogu www.matkatereza.cz a ukázky její dosavadní práce si můžete prohlédnout na www.pisuweb.cz .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *