Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Lupilu Sensitive - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Lupilu Sensitive

Vlhčené ubrousky Lupilu Sensitive koupíte v balíčku po 80 kusech. Ubrousky se vyrábí v Izraeli a seženete je pouze v kamenné prodejně supermarketu Lidl. Jsou spíše vlhčí, nejsou parfemované. Pojďme se podívat na jejich kvalitu, složení a cenu.

Cena a dostupnost (40 %)

Vlhčené ubrousky Lupilu Sensitive se prodávají v balení po 80 kusech za 35 Kč, v akci je seženete za 25 Kč.  Ubrousky  koupíte také v multipacku po čtyřech kusech a to vždy pouze ve vybraných akčních týdnech. Multipack vyjde na necelých 150 Kč. Nejsou dostupné online.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Ubrousek patří k větším a jeho rozměry jsou 19×17 centimetrů. V balení je hezky složený.

Vlhčené ubrousky Lupilu Sensitive: Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá.

Tloušťka (65 %): Prosvítají a jsou spíše tenčí. Lze je hodně roztáhnout a mezi látkou začnou vznikat mezery. Ubrousek se netrhá. Když se na něj podíváte hodně zblízka, uvidíte vyryté malé medvídky (na fotce není moc vidět).

Vlhčené ubrousky Lupilu Sensitive: Detail na ubrousek.

Vlhkost (80 %): Jsou spíše vlhčí.

Pěnivost (100 %): Nepění.

Složení a parfemace

Složení (30 %): Aqua, Olea Europaea Fruit Oil, Panthenol, Tetrasodium glutamate diacetate, Phenoxyethanol, Xanathan Gum, Benzoic Acid, Sodium Hydroxide, Octyldodecanol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Dehydroacetic Acid, Sodium Lauriminodipropionate.

Vlhčené ubrousky Lupilu Sensitive: Složení

 • Olea Europea Fruit Oil – olivovník evropský má antioxidační, protizánětlivé a v malé míře také antimikrobiální účinky.
 • Panthenol – získává se z kyseliny pantothenové a najdete ji v rostlinách v podobě vitaminu B5. Používá se jako zvlhčovadlo. Snadno se absorbuje do vrstev pokožky.
 • Xanathan Gum – xanatanová guma se používá jako stabilizátor a zároveň zvyšuje hustotu produktu.
 • Benzoic Acid – v kosmetice se používá jako synteticky vyrobená látka, kyselina benzoová. Nemá negativní účinky na zdraví člověka a užívá se také v potravinářském průmyslu. Upravuje pH.
 • Sodium Hydroxide – používá se v čistících produktech. Rozpustí mastnotu a najdete ho například v barvách na vlasy nebo kondicionérech. V současné době probíhají studie, zda může látka vyvolávat dědičné choroby, například Parkinsonova nemoc. U citlivých jedinců může způsobit kopřivku. Na stupni škodlivosti od jedné do deseti by látka získala č.3. V neoplachových přípravcích v kosmetice se používá v koncentraci do 0,5.
 • Octyldodecanol – změkčuje jinou látku, která by se těžko roztírala. Mastný alkohol může být získán z rostlin, zvířat či synteticky. Kůži či oči může podráždit zřídka.
 • Aloe Barbadensis Leaf Extract – výtažek z listů aloe vera. Váže na sebe vlhkost a pomáhá pokožku hydratovat.
 • Dehydroacetic Acid – kyselina octová je antimikrobiální, likviduje parazity a houby. Funguje jako konzervant.
 • Sodium Lauriminodipropionate – zabraňuje tvorbě statické elektřiny.
 • Tetrasodium glutamate diacetate – podporuje konzervační látky, není rizikový pro organismus člověka a ani pro neškodí přírodě.
 • Phenoxyethanol – konzervant, který může být potenciálně zdraví škodlivý (dle BIOOO.cz – více zde).  V kosmetických produktech je jeho cílem zamezit množení bakterií a používá se v malém množství (1 %).

Složení není EKO/BIO. Objevuje se Phenoxyethanol, který by se v  dětských ubrouscích vyskytovat nemusel. Zkoušela jsem na dětech jedno balení, nezpůsobilo vyrážku a ani opruzeniny.

Parfemace (100 %): Ubrousky nejsou parfemované.

Funkčnost a kvalita

Čistota (80 %): Utírá se s nimi dobře, jsou spíše vlhké, rozevřít jdou dobře.

Spotřeba (80 %): V balení je 80 kusů. Ubrousky se dobře rozloží, spotřebuje se jich poměrně málo a balení vydrží dlouho také kvůli vyššímu počtu kusů uvnitř.

Balení (80 %): Balení po 80 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne a otvor je zalepen tenkou fólií. Fólie se neodlepuje a ubrousky nevysychají.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Oddělit jdou perfektně.

Poměr ceny a kvality (5 %)

Ubrousky koupíte pouze v supermarketu Lidl. Nejsou parfemované, ale jejich složení není vhodné pro děti s citlivou pokožkou, a proto označení “sensitive” může být zavádějící. Obsahují Phenoxyethanol, který může podráždit pokožku.

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků se šarží 0436 8 030 1133R.

Shrnutí

Klady (+) 

 • Velké
 • Pružné
 • Dobře se vytahují z obalu a nelepí se k sobě.
 • Nejsou příliš tenké a netrhají se.
 • Neparfemované.

Zápory (-)

 • Drahé na kvalitu složení.
 • Lepítko obalu se odlepuje celé a ubrousky mohou rychleji vyschnout.
 • Obsahují Phenoxyethanol.
 • Obsahují látky, které dráždí pokožku.
 • Dostupné pouze v supermarketu Lidl.
Celkové hodnocení
 • 71%
  Hodnocení - 71%
71%

Vlhčené ubrousky Lupilu Sensitive z Lidlu nejsou parfemované, jsou spíševlhké a svou funkci plní dobře. V balení je 80 kusů ubrousků. Nevýhodou jsou pro pokožku dráždivé látky ve složení.

Foto: Radimradi.cz, www.lidl.ro

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo