Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze pracího gelu Denkmit Ultra Sensitive na barevné prádlo | Radimradi.cz

Denkmit prací gel Ultra Sensitive na barevné prádlo

Prací gel Denkmit prací gel Ultra Sensitive na barevné prádlo z DM je určen primárně pro praní dětského prádla.  Vyzkoušeli jsme, jak vypere prádlo špinavé od příkrmů, zda je vyprané prádlo měkké, a hodnotili jsme vůni. V recenzi najdete také srovnání ceny a kvality, stejně jako složení pracího gelu.

Cena a dostupnost     50 %

Prací gel Denkmit prací gel Ultra Sensitive na barevné prádlo pořídíte za 80 Kč. Z jednoho balení vyperete 13 praček. Jedna dávka vychází na 6,15 Kč. Gel koupíte pouze v drogerii DM a nově od roku 2018 také v jejich e-shopu. V akci nebývá často.

Složení     70 %

5-30% aniontové povrchově aktivní látky, 5-15% neiontové povrchově aktivní látky, méně než 5% mýdlo a fosfonáty, obsahuje enzymy (amyláza, celuláza)

Aniontové povrchově aktivní látky: Tato látka je bezpečná pro citlivou pokožku.
Neiontové povrchově aktivní látky: Dobře se rozpustí ve vodě a nejsou nebezpečné pro citlivou pokožku.
Fosfonáty: Užívají se ke stabilizaci bělící látky. Mají negativní ekologický dopad.
Enzymy: Likvidují skvrny od jídla a nejvhodnější teplota pro praní do 60 °C. Při překročení této teploty nefungují.

Prací gel není EKO: Ve složení najdete fosfonáty, které mají negativní ekologický dopad. 

Denkmit prací gel Ultra Sensitive na barevné prádlo, 13 PD: Složení, etiketa

Vůně     10 %

Gel smrdí podobně jako odlakovač. Pozitivem je, že prádlo po vyprání nemá vůni odlakovače.

Hebkost prádla     70 %

Prádlo je po uschnutí relativně měkké a nepotřebuje přílišnou péči se žehlením. Pro novorozence se doporučuje vyžehlit, ale pokud máte spoustu jiných věcí na práci a prádlo vyžehlit nestihnete, nic se nestane.

Čistota a odstranění skvrn    50 %

Na odstraňování skvrn a na praní zaschlých skvrn od příkrmů vám Denkmit prací gel Ultra Sensitive na barevné prádlo poslouží průměrně. Nevypere vše, skvrny od rajčatového pyré a špenátu vypere s vyšším dávkováním, než je uvedeno na obale. Hodně špinavé prádlo (zaschlé skvrny od příkrmů na oblečení, plenkách) nevypere dokonale. Nezaschlé skvrny vyčistí a běžně špinavé oblečení zvládne dobře. Pokud dáte gelu do prádla hodně, pere výrazně lépe.

Jak prací gel vypadá? Z levé strany: Ariel Baby (modrý), Persil Sensitive, Denkmit prací gel Ultra Sensitive na barevné prádlo, Ariel Sensitive, Denkmit prací gel Ultra Sensitive na jemné prádlo a vlnu, Frosch Baby.

Poměr cena a kvalita     60 %

Prací gel Denkmit Ultra Sensitive na barevné prádlo má svoje rezervy. Smrdí, prádlo nevypere vždy na výbornou, ale na stranu druhou neobsahuje nevhodné látky, na běžné praní je plně dostačující a i bez akce jej pořídíte za poměrně solidní cenu. Balení 13 dávek vyjde na 80 Kč. Zda cena odpovídá kvalitě? Za německé ceny možná ano. V Německu koupíte gel za 66 Kč (2,55  €).

Denkmit prací gel Ultra Sensitive na barevné prádlo, 13 PD, balení 1 l

Shrnutí

Klady (+)

  • Běžně špinavé prádlo vypere dobře.
  • Neobsahuje ve složení nevhodné látky.

Zápory (-)

  • Dostupný pouze v drogerii DM, nebo v jejich e-shopu.
  • Smrdí jako odlakovač.
  • Balení stojí 80 Kč, ale pořádně vypere pouze 13 praček (nebo méně).

Zdroj foto: www.dm.de

Celkové hodnocení
  • 52%
    Hodnocení - 52%
52%

Prací gel Denkmit Ultra Sensitive na barevné prádlo vypere běžně špinavé prádlo. Zaschlé skvrny od příkrmů dokonale nevyčistí.

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo