Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Kendamil: Jediné kojenecké mléko na trhu vyrobeno z plnotučného kravského mléka - Radimradi.cz

Kendamil: Jediné kojenecké mléko na trhu vyrobeno z plnotučného kravského mléka

Kendamil

Kojení je nejpřirozenější věc na světě. Maminka by měla kojit miminko minimálně do ukončeného šestého měsíce. Jenže průzkumy ukázaly, že ve Velké Británii dokáže své miminko po celý půlrok kojit bez dalšího přikrmování umělým mlékem pouze 17 % žen. Jakou vybrat vhodnou alternativu za mateřské mléko?

 

Unikátní složení kojeneckého mléka Kendamil

Mléčný tuk se skládá ze 400 různých mastných kyselin a je to nejsložitější přírodní tuk vůbec. Pokud porovnáme obsah tuku v mateřském a plnotučném kravském mléce, jsou poměry téměř totožné. Právě proto je Kendamil, jako jediné umělé mléko na trhu, vyráběn z plnotučného kravského mléka. Používání rostlinných olejů v umělém mléku může negativně ovlivnit rovnováhu kyseliny palmitové, může zapříčinit sníženou absorpci tuku, vápníku. Miminko může mít tvrdší stolici. Kravské plnotučné mléko je zdrojem vitamínu B, B2 (riboflavin), B12, minerálů, jódu, draslíku, fosforu a dalších látek.

Najdete v něm také cholin, základní živinu, která přispívá k růstu a rozvoji novorozence, obsahuje o trošku více L-karnitinu než mateřské mléko. L- karnitin se nachází v tkáních a je podstatný pro výrobu energie. Kravské mléko naopak obsahuje méně železa, proto jsou umělá mléka obohacena o další živiny a vitamíny. V tuku plnotučného kravského mléka se rozpouští například vitamíny A, D, E a K, karotenoidy a fytosteroly. Konjugovaná kyselina linolová (CLA) má jedinečnou schopnost regulovat imunitní a zánětlivé reakce.

Sečteno a podtrženo

Kendamil neobsahuje palmový olej, GMO, rybí tuk a sóju. Vybírat můžete jak klasickou řadu kojeneckých a batolecích mlék a kaší, tak BIO řadu kaší a mlék. Umělé mléko pokrývá škálu od narození miminka až do 3 let věku dítěte. Pokud miminko nemůžete z různých důvodů kojit (dočasná nebo trvalá kontraindikace), případně jej dokrmujete například z důvodu nedostatku mateřského mléka, najdete na trhu alternativu k mateřskému mléku právě v podobě sušené mléčné kojenecké či batolecí výživy.

Proč si vybrat Kendamil

Většina umělých mlék je vyrobena z odtučněného mléka, a poté jsou do něj přidány rostlinné oleje. Tento proces je výrazně levnější, než kdyby se mléko vyrábělo z plnotučného kravského mléka. Kendamil je jako jediné kojenecké mléko na trhu vyroben z plnotučného mléka, které se obsahem tuku více přibližuje mateřskému mléku. Kendamil navíc neobsahuje rybí olej. Proč? Zjistilo se, že u dětí zvyšuje intolerance na tuto látku. Rybí olej může způsobit například zvracení. Omega-3 mastné kyseliny (DHA, kyselina dokosahexaenová) je do Kendamilu získávána z čistých přírodních mořských řas. Ryby své omega-3 mastné kyseliny neprodukují, ale získávají je právě z potravy, z mořských řas, které jsou na zdroj kyselin velmi bohaté. Pokud dítě dostává mateřské mléko, přijímá kyselinu palmitovou, která pomáhá trávení.

Kyselina palmitová je také obsažena v plnotučném kravském mléce, ale již se nevyskytuje ve stejné podobě například v palmovém oleji. Miminko nemusí být schopno absorbovat kyselinu palmitovou z rostlinných olejů. Kyselina reaguje s vápníkem v kojeneckém mléce a vznikají soli, které nechávají miminko neklidné. Palmový olej může u kojenců způsobovat zácpu. Olej se slučuje s vápníkem a může vytvářet tvrdé, nerozpustné soli mastných kyselin. Dítě může bolet bříško, trápí ho zácpa, ekzém a může neklidně spát. Všechny tyto příznaky může rodič zaměnit s příznaky alergie na mléko. Právě proto v Kendamilu palmový olej a ani rybí tuk nenajdete.

 

Kendamil

Kendamil

Alergie na kravské mléko

Výzkumy ukazují, že se alergie na kravské mléko objevuje u méně než jednoho procenta dětí mladších dvou let. Studie ukazují, že kombinace mléčného tuku a nižšího množství rostlinných olejů může být správnou cestou, jak se nejlépe přiblížit složení, struktuře a vlastnostem mateřského mléka. Rodiče, kteří začali dávat dětem Kendamil, uvádějí, že dříve pozorované potíže s bolestmi bříška a příznaky, které se jevily jako alergie na mléko, vymizely.

Vyberte pro miminko to nejlepší

Kojenecké mléko by se mělo co nejvíce přibližovat mateřskému mléku. Nabídka na trhu je opravdu široká a záleží jen na vás, jaké mléko si vyberete. V minulosti byla umělá mléka velmi podobná, ale v současné době najdete v jejich složení rozdíly, a to platí (i jak ukazuje naše srovnání) zejména u pokračující mléčné a batolecí výživy. Každému dítěti může vyhovovat jiné umělé mléko, protože umělá mléka se svým složením odlišují.

 

Už víte, jaké mléko budete svým dětem kupovat?

Kojení je pro kojence nejlepší a nejpřirozenější zdroj výživy, který mu můžete poskytnout. Kojenecká výživa by měla být používána na doporučení lékaře. Způsob použití a další informace najdete na obale produktu. Pro zdraví kojence je důležité důsledně dodržovat pokyny uvedené na obale. Potravina pro zvláštní výživu.

Externí spolupráce
Externí spolupráce

Spolupracujeme také s externisty, kteří jsou specialisty ve svém oboru, a někdy nám přispějí článkem do magazínu. :) Jejich články mají přidanou hodnotu v tom, že autoři k dané problematice mají blízko, ví o ní nejvíce a snaží se své vědomosti maximálně předat dál.

Radimradi.cz
Logo