Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Nivea Baby Soft & Cream - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Nivea Baby Soft & Cream

Vlhčené ubrousky Nivea Baby Soft & Cream jsou klasikou, co se vlhčených ubrousků Nivea týče.  Jejich velkým benefitem je, že krásně voní a jsou velké. Jenže, mají velkou vadu na kráse a tou je složení, za nějž dostaly 0 %. Ano, není to překlep. Ubrousky jsou vyrobeny v Nizozemí. Pojďme se podívat na to, jak obstály v praktických testech a také se detailněji zaměříme na jejich složení.

Cena a dostupnost (80 %)

Ubrousky Nivea Baby Soft & Cream koupíte v kamenných prodejnách (drogerie, lékárny, hypermarkety, supermarkety). Může se stát, že je v menších obchodech neseženete, nebo nebudou dostupné v supermarketech, které se zaměřují na prodej svých privátních značek a Pampers. Cena jednoho balení se pohybuje od 40 Kč do 60 Kč. Záleží na tom, ve kterém obchodě je budete kupovat.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Ubrousek ve tvaru obdélníku má rozměry 20×15 centimetrů a patří k těm větším.

Vlhčené ubrousky Nivea Soft&Cream: Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá málo.

Tloušťka (70 %): Ubrousek hezky pruží, prosvítá, ale není až tak tenký, jak by se mohlo na první pohled zdát. Netrhá se.

Vlhčené ubrousky Nivea Soft&Cream: Detail na ubrousek.

Vlhkost (100 %): Vlhké jsou akorát.

Pěnivost (100 %): Nepění. Vůbec.

Složení a parfemace

Složení (0 %):  Aqua, Paraffinum Liquidum, VP/Hexadecene Copolymer, Sodium Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Parfum.

Vlhčené ubrousky Nivea Soft&Cream: Složení.

 • Paraffinum Liquidum – ropný produkt, parafínový olej, nahrazuje levnější rostlinné oleje. Pokud není dobře pročištěn, může se usazovat v ledvinách, játrech, lymfatických uzlinách a může být toxický. Pleť pod ním nemůže dýchat. Výhodou je, že chrání pokožku před vnějšími vlivy a umí zklidnit i extrémně podrážděnou pokožku. Pokud je řádně pročištěn, jedná se o chemickou látku, která nemá negativní účinky na zdraví, z hlediska škodlivosti by na stupnici od jedné do deseti získala látka trojku. Probíhají studie o tom, zda je látka fotokarcinogenní. Testy na zvířatech ukázaly, že látka může být potenciálně fotokarcinogenní. K prokázání stejných účinků na člověka bude potřeba řada studií. Prozatím nejsou podobné výsledky u lidí řádně podloženy.
 • VP/Hexadecene Copolymer – látka vytvoří ochranný film, který je odolný proti vodě. Může způsobit alergickou kontaktní dermatitidu. (Více o látce najdete zde,  v angličtině.)
 • Sodium Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer – chemická látka vytváří na pleti film, ucpává póry, je těžko rozložitelná, ale není toxická. Prodlužuje trvanlivost produktu.
 • Butylene Glycol – do kosmetiky se přidává, aby produkt voněl, zlepšuje vzhled suché nebo poškozené pokožky. Organický alkohol se nejčastěji v kosmetice používá jako zvlhčovadlo.
 • Hydroxyacetophenone – zlepšuje účinnost konzervačních látek. Na zdraví má nízké riziko (označen stupněm 1-2).
 • Ethylhexyglycerin – představuje neškodnou alternativu za parabeny. Tato syntetická sloučenina se používá jako posilovač jiných konzervačních látek. U extrémně citlivých jedinců může vyvolat dermatitidu, obecné riziko pro zdraví jedince je velmi nízké (stupeň 1-2).
 • Benzyl Alcohol – organický alkohol se přirozeně vyskytuje například v ovoci. Je alergenem a může podráždit pokožku. Ve větším poměru může na pokožce vyvolat kopřivku nebo dermatitidu. Zmírňuje pocit svědění, ulevuje od bolesti, užívá se jako konzervant či rozpouštědlo. Používá se také v přírodní kosmetice. Na stupnici škodlivosti obdržel pětku (z 10 bodů) za vysoké riziko vzniku alergické reakce.
 • Phenoxyethanol – konzervant, který může být potenciálně zdraví škodlivý (dle BIOOO.cz – více zde).  V kosmetických produktech je jeho cílem zamezit množení bakterií a používá se v malém množství (1 %).
 • Parfém

Velké procento položek může vyvolat alergickou reakci. Ubrousky obsahují organický alkohol.

Parfemace (50 %): Jsou parfemované, ale krásně a čistě voní.

Vlhčené ubrousky Nivea Soft&Cream: Vyrobeno v Nizozemí.

Funkčnost a kvalita

Čistota (80 %): Poměrně dobře se s nimi utírá, jsou vlhké akorát. Vlhkost zůstane po celé balení stejná.

Spotřeba (70 %): V balení je 63 kusů ubrousků. Patří mezi silnější a jsou velké. Nespotřebují se tak rychle.

Balení (80 %): Balení po 63 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne a otvor je zalepen tenkou fólií. Fólie se neodlepuje a ubrousky nevysychají.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Oddělit jdou perfektně.

Poměr ceny a kvality (0 %)

Vůně, velikost, vlhkost, paráda. Jenže to složení je opravdu zlé. Ubrousky patří svým složením k nejhorším, které se na trhu prodávají, proto nemohou dostat příznivou známku za poměr ceny a kvality. Za vysokou pořizovací cenu, která se v průměru pohybuje 50 Kč za jedno balení o 63 kusech, by mohlo být složení příznivější. Najdete v nich neuvěřitelný chemický koktejl všech možných látek a některé by v dětských kosmetických produktech být nemusely.

Hodnocení se vztahuje na vlhčené ubrousky s šarží 881640115 OB C 04:23.

Shrnutí

Klady (+) 

 • Pružné
 • Obal se netrhá a ubrousky nevysychají.
 • Dobře se vytahují z obalu a nelepí se k sobě.
 • Nepění.
 • Vlhké tak akorát
 • Velké

Zápory (-)

 • Drahé
 • Složení je extrémně špatné a dostaly za něj 0 %.
 • Špatný poměr ceny a kvality.
 • Parfemované (ale příjemně voní).
Celkové hodnocení
 • 69%
  Hodnocení - 69%
69%

Vlhčené ubrousky Nivea Baby Soft&Cream krásně voní a patří k těm větším. Složením se řadí k těm nejhorším ubrouskům a najdete v nich Phenoxyethanol, parafínový olej a směs látek, která může podráždit pokožku.

Foto: Radimradi.cz, www.benu.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

 

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo