Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Nivea Baby Fresh & Pure - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Nivea Baby Fresh & Pure

Vlhčené ubrousky Nivea Baby Fresh & Pure mají výraznější vůni, než je u výrobků Nivea zvykem. Na první pohled vás u nich zaujme průhledný obal se stříbrným písmem. No, kdyby značka Nivea věnovala tolik péče složení jako obalu, mohlo by hodnocení dopadnout lépe. 🙂 Ubrousky jsou vyrobeny v Nizozemí. Pojďme se podívat na to, jak obstály v praktických testech a také se detailněji zaměříme na jejich složení.

Cena a dostupnost (80 %)

Ubrousky Nivea Baby Fresh & Pure koupíte v kamenných prodejnách (drogerie, lékárny, hypermarkety, supermarkety) a online. Může se stát, že je v menších prodejnách neseženete, nebo nebudou dostupné s supermarketech, které se zaměřují na prodej svých privátních značek a Pampers. Cena jednoho balení se pohybuje od 40 Kč do 60 Kč. Záleží na tom, ve kterém obchodě je budete kupovat.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Ubrousek ve tvaru obdélníku má rozměry 20×15 centimetrů a patří k těm větším.

Vlhčené ubrousky Nivea Fresh&Pure: Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá málo.

Tloušťka (70 %): Ubrousek hezky pruží, prosvítá, ale není až tak tenký, jak by se mohlo na první pohled zdát. Netrhá se.

Vlhčené ubrousky Nivea Fresh&Pure: Detail na ubrousek.

Vlhkost (100 %): Jsou vlhké akorát.

Pěnivost (100 %): Nepění. Vůbec.

Složení a parfemace

Složení (60 %):  Aqua,  Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Butylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Citric Acid, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol, Linalool, Limone, Parfum.

Vlhčené ubrousky Nivea Fresh&Pure: Složení.

 • Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder – Aloe vera na sebe váže vlhkost a napomáhá hydrataci pokožky. Regeneruje pokožku, vyhlazuje a zvláčňuje.
 • PEG-40 hydrogenated castor oil – hydrogenovaný ricinový olej mírně zapáchá a používá se jako emulgátor či rozpouštědlo. Váže na sebe vodu a je stabilní při nízkých hodnotách pH. Může zvýšit pěnivost.
 • Butylene Glycol – do kosmetiky se přidává, aby produkt voněl, zlepšuje vzhled suché nebo poškozené pokožky. Organický alkohol se nejčastěji v kosmetice používá jako zvlhčovadlo.
 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Hydroxyacetophenone – zlepšuje účinnost konzervačních látek. Na zdraví má nízké riziko (označen stupněm 1-2).
 • Ethylhexyglycerin – představuje neškodnou alternativu za parabeny. Tato syntetická sloučenina se používá jako posilovač jiných konzervačních látek. U extrémně citlivých jedinců může vyvolat dermatitidu, obecné riziko pro zdraví jedince je velmi nízké (stupeň 1-2).
 • Sodium benzoate – sodná sůl kyseliny benzoové se vyskytuje například v brusinkách, jablkách, houbách či skořici. Používá se ke konzervaci produktů v přírodní kosmetice.
 • Benzyl Alcohol – organický alkohol se přirozeně vyskytuje například v ovoci. Je alergenem a může podráždit pokožku. Ve větším poměru může na pokožce vyvolat kopřivku nebo dermatitidu. Zmírňuje pocit svědění, ulevuje od bolesti, užívá se jako konzervant či rozpouštědlo. Používá se také v přírodní kosmetice. Na stupnici škodlivosti obdržel pětku (z 10 bodů) za vysoké riziko vzniku alergické reakce.
 • Linalool – používá se jako součást parfemace. Nemá negativní vliv na zdraví, ale může vyvolat alergickou reakci.
 • Limone – citron se používá k regulaci kožního mazu, ale také jako vůně.
 • Parfém

Ubrousky obsahují organický alkohol, aloe vera. Benzyl Alcohol může vyvolat alergickou reakci, stejně jako linalool. Zkoušela jsem na dětech jedno balení a s žádnou alergickou reakcí jsem se nesetkala.

Parfemace (40 %): Jsou parfemované a voní až přespříliš.

Vlhčené ubrousky Nivea Fresh&Pure: Vyrobeno v Nizozemí.

Funkčnost a kvalita

Čistota (80 %): Dobře se s nimi utírá, jsou vlhké akorát. Vlhkost zůstane po celé balení stejná.

Spotřeba (70 %): V balení je 63 kusů ubrousků. Patří mezi silnější, jsou velké. Nespotřebují se tak rychle.

Balení (80 %): Balení po 63 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne a otvor je zalepen tenkou fólií. Fólie se neodlepuje a ubrousky nevysychají.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Oddělit jdou perfektně.

Poměr ceny a kvality (60 %)

Ubrousky jsou poměrně drahé. Složení nemají bez chyby a najdete v nich celkem slušný chemický koktej, na straně druhé podobný je například v ubrouscích Pampers. Neobsahují extrémně nevhodné látky a za složení získaly 60 %. Nicméně to neznamená, že je složení na výbornou, není. Najdete v něm koktej chemických látek a také látky, které mohou podráždit pokožku. Jsou parfemované a možná, že jsou až příliš cítit. Svou funkci plní dobře.

Hodnocení se vztahuje na vlhčené ubrousky se šarží 80240115 OB C 03:31.

Shrnutí

Klady (+) 

 • Pružné
 • Obal se netrhá a ubrousky nevysychají.
 • Dobře se vytahují z obalu a nelepí se k sobě.
 • Velké.
 • Nepění.
 • Vlhké tak akorát.

Zápory (-)

 • Drahé
 • Parfemované (možná až příliš).
 • Ve složení najdete několik látek, které mohou podráždit pokožku.
celkové hodnocení
 • 78%
  Hodnocení - 78%
78%

Vlhčené ubrousky Nivea Baby Fresh&Pure jsou dostatečně velké, patří k silnějším a výrobce při parfemaci nešetřil. Obsahují koktejl látek, které mohou podráždit pokožku.

Foto: Radimradi.cz, www.benu.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo