Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Tip Line - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Tip Line

Vlhčené ubrousky Tip Line koupíte v balíčku po 60 kusech. Ubrousky se vyrábí v Srbsku a jsou k dostání například v drogerii Teta. Jsou spíše sušší, parfemované, ne příliš hezky voní a složením se nehodí na citlivou dětskou pokožku.   Pojďme se podívat na jejich kvalitu, složení a cenu.

Cena a dostupnost (50 %)

Vlhčené ubrousky Tip Line se prodávají v balení po 60 kusech od 19 Kč do 22 Kč. Jsou k dostání pouze ve vybraných drogeriích, a koupíte je například v drogerii teta nebo PeMi (i online). Na první pohled levné ubrousky neodpovídají prodejní ceně. Citlivou dětskou pokožku mohou podráždit, ale možná, že je využijete na utírání nábytku.

Vlastnosti

Velikost (60 %): Ubrousek střední velikosti má rozměry 24×13 centimetrů. V balení je hezky složený, nemačká se.

Vlhčené ubrousky Tip Line: Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá.

Tloušťka (50 %): Prosvítají a patří k nejtenčím. Ubrousek pruží a když jej roztáhnete, vznikají v látce díry. Netrhá se.

Vlhčené ubrousky Tip Line: Detail na strukturu ubrousku.

Vlhkost (40 %): Jsou spíše suché.

Pěnivost (100 %): Nepění.

Složení a parfemace

Složení (0 %): Aqua, Phenoxyethanol, Polysorbate-20, Sorbitan Caprylate, Parfum, Ethylhexyl Palmitate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Glyceryl Stearate,Paraffinum Liquidum, Chamomilla recutita extract, Propylene Glycol, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Polyquaternium-10, Disodium EDTA, Citric Acid.

Vlhčené ubrousky Tip Line: Složení

 • Polysorbate 20 – mísí olej s vodou a používá se jako emulgátor a usnadňuje ostatním látkám v produktu, aby prostoupily pokožkou. Ve vysokých koncentracích je toxický, ale v množství, která jsou povolena k užití v kosmetickém průmyslu není škodlivý. U velmi citlivých jedinců může vyvolat podráždění pokožky, jinak má uklidňující účinky.
 • Sorbitan Caprylate – konzervant.
 • Ethylhexyl Palmitate – je náhradou za silikony  a ucpává póry. Při velmi vysoké koncentraci způsobuje podráždění, při nízké koncentraci nedráždí pokožku. Slouží jako změkčovadlo.
 • Caprylic/Capric triglyceride – vznikne spojením glycerinu a kokosového nebo palmového oleje, a může se užívat v certifikované přírodní kosmetice. Prodlouží trvanlivost produktu a zabraňuje jeho žluknutí. Lze ji použít na nejcitlivější pokožku. Nezpůsobuje alergii a ani vyrážku. Na povrchu pokožky vytvoří ochranný film.
 • Glycerin – váže na sebe vlhkost a ostatním látkám napomáhá rychle se vstřebat do pokožky.
 • Glyceryl stearate – emulgátor glyceryl stearát zlepší vsakování krémů a olejů a je odvozen z palmového jádra, sojového oleje, případně může pocházet ze živočišných zdrojů.  Na pokožce vytváří ochrannou vrstvu, která napomáhá dehydrataci.
 • Ceteareth-20 – mastný alkohol se vyrábí z cetearylalkoholu a ethylenoxidu. Používá se jako syntetický emulgátor a prodlužuje trvanlivost výrobku.  Látka sama o sobě není škodlivá, ale při její výrobě může vzniknout karcinogenní 1,4-dioxan a výrobek může být kontaminován. Ceteareth-20 se vyrábí ve speciálních továrnách, jelikož je jeho příprava nebezpečná. Nesmí se používat na podrážděnou pokožku. Pokožku může podráždit. V kosmetice se používá ve velmi nízkých koncentracích a proto je jeho užití považováno za bezpečné. Má negativní vliv na životní prostředí.
 • Paraffinum Liquidum – ropný produkt, parafínový olej, nahrazuje levnější rostlinné oleje. Pokud není dobře pročištěn, může se usazovat v ledvinách, játrech, lymfatických uzlinách a může být toxický. Pleť pod ním nemůže dýchat. Výhodou je, že chrání pokožku před vnějšími vlivy a umí zklidnit i extrémně podrážděnou pokožku. Pokud je řádně pročištěn, jedná se o chemickou látku, která nemá negativní účinky na zdraví, z hlediska škodlivosti by na stupnici od jedné do deseti získala látka trojku. Probíhají studie o tom, zda je látka fotokarcinogenní. Testy na zvířatech ukázaly, že látka může být potenciálně fotokarcinogenní. K prokázání stejných účinků na člověka bude potřeba řada studií. Prozatím nejsou podobné výsledky u lidí řádně podloženy.
 • Chamomilla Recutita Flower Extract – heřmánek modrý je jedna z nejléčivějších rostlin, má hojivé účinky.
 • Propylene glycol – syntetický uměle vytvořený alkohol se získává z ropy či rostlinných zdrojů. Váže na sebe vodu, zvlhčuje a hydratuje pokožku, ale zároveň může citlivou pokožku podráždit.
 • Phenoxyethanol – konzervant, který může být potenciálně zdraví škodlivý (dle BIOOO.cz – více zde).  V kosmetických produktech je jeho cílem zamezit množení bakterií a používá se v malém množství (1 %).
 • Ceteareth-12 – používá se jako emulgátor a povrchově aktivní činidlo (čistí).
 • Cetearyl alcohol – derivuje se z kokosového oleje. případně z palmového oleje a také se vyrábí synteticky. Do kosmetických produktů se přidává jako zahušťovadlo nebo jako emulgátor. Díky této látce se do pokožky vstřebají ostatní složky produktu. Tvoří pěnu a na povrchu pokožky utvoří ochranný film a uzamyká její přirozenou hydrataci. Ve výjimečných případech může podráždit pokožku (například u nemocného lupénkou). Jinak je  doporučen na citlivou či alergickou kůži.
 • Cetyl palmitate – může mít živočišný či rostlinný původ. U přírodní kosmetiky má rostlinný. Zjemňuje a vyhlazuje pokožku.
 • Polyquatermium-10 –  U malého procenta osob může podráždit pokožku a vyvolat alergickou reakci. Nesmí se používat v přírodní kosmetice. Stabilizuje pěnivost a na pokožce tvoří film.
 • Disodium EDTA – chelatační látka na sebe váže kovy, spojí se s nimi a umí je deaktivovat. Funguje jako stabilizátor a konzervant.
 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Parfém

Složení není EKO/BIO. Vyzkoušela jsem několik ubrousků z jednoho balení. Způsobily podráždění, tak jsem je zařadila mezi úklidové prostředky a budu je používat na utírání nábytku. Mají téměř stejné složení jako ubrousky Happy Mimi s heřmánkem a aloe vera.

Parfemace (20 %): Ubrousky jsou parfemované až příliš. Smrdí.

Vlhčené ubrousky Tip Line: Vyrobeno v Srbsku.

Funkčnost a kvalita

Čistota (50 %): Jsou spíše suché, utírá se s nimi průměrně, ale nemohla jsem vyzkoušet celé balení. Pokožka zrudla.

Spotřeba (40 %): V balení je 60 kusů. Ubrousky střední velikosti nejsou tak vlhké (spíše sušší), spotřeba by byla větší.

Balení (50 %): Balení po 60 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne. Otvor je zalepen fólií, která se odlepuje. Ubrousky jsou sušší hned na začátku (k tomu, aby vyschly tedy není potřeba žádné aktivity).

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (0 %): Z balíčku vytahujete vždy pouze po jednom ubrousku (nejsou na sebe navázány). Musíte pořádně zašátrat, protože není možné vytahovat ubrousky plynule za sebou.

Poměr ceny a kvality (0 %)

Jedním slovem: otřesné. Složení je jedno z nejhorších. Ubrousek střední velikosti sice pruží, ale látka je tenká. Netrhá se. Asi nejpovedenější je obal, který se neroztrhl. Ubrousky díky silné parfemaci smrdí. Jsou agresivní, použiji je na nábytek nebo na čištění kol u kočáru.

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků s výrobní šarží LOT 264/18/01 (EXP 09.03.2020).

Shrnutí

Klady (+) 

 • Nízká cena

Zápory (-)

 • Špatně dostupné.
 • Složení je jedno z nejhorších.
 • Smrdí.
 • Jsou agresivní.
 • Pokožka po nich zčervenala.
 • Nejsou velké, střední velikost.
 • Tenké (netrhají se).
 • Spíše sušší.
 • Z balíčku se nedají dobře vyndat (vytahují se po jednom ubrousku, nikoli plynule).
Celkové hodnocení
 • 38%
  Hodnocení - 38%
38%

Vlhčené ubrousky Tip Line patří k nejhorším na trhu. Jsou agresivní, smrdí, nejsou tak veliké. Ubrousek je tenký, z obalu se vyndavá špatně a není příliš vlhký. Může způsobit podráždění pokožky.

Foto: Radimradi.cz, www.sentrade.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo