Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Gaga Premium - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Gaga Premium

Vlhčené ubrousky Gaga Premium koupíte v balíčku po 64 kusech. Ubrousky se vyrábí v Německu a jsou dostupné pouze v supermarketu a hypermarketu Tesco. Jsou vlhké akorát, parfemované a na látce se objevují slabě vyryté obrázky hraček. Pojďme se podívat na jejich kvalitu, složení a cenu.

Cena a dostupnost (40 %)

Vlhčené ubrousky Gaga Premium se prodávají v balení po 64 kusech od 27 Kč do 32 Kč. Jsou k dostání pouze v supermarketech a hypermarketech Tesco. Online se v Tescu koupit nedají.

Vlastnosti

Velikost (80 %): Ubrousek patří ke středně velkým a jeho rozměry jsou 14×20 centimetrů. V balení je hezky složený, nemačká se.

Vlhčené ubrousky Gaga Premium: Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá.

Tloušťka (70 %): Prosvítají, ale nepatří k nejtenčím. Když jej přeložíte na půlku, vznikne silný ubrousek o velikosti útržku toaletního papíru. Na ubrousku jsou vyryté obrázky hraček, které nejsou skoro znatelné.

Vlhčené ubrousky Gaga Premium: Detail na strukturu ubrousku.

Vlhkost (60 %): Vlhké jsou zpočátku akorát, po otevření mohou vysychat.

Pěnivost (100 %): Nepění.

Složení a parfemace

Složení (20 %): Aqua, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Sodium Citrate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Phenoxyehanol, Dehydroacetic Acid, Benzoic Acid, Sodium Hydroxide, Citric Acid.

Vlhčené ubrousky Gaga Premium: Složení. Vyrobeno v Německu

 • Propylene glycol – syntetický uměle vytvořený alkohol se získává z ropy či rostlinných zdrojů. Váže na sebe vodu, zvlhčuje a hydratuje pokožku, ale zároveň může citlivou pokožku podráždit.
 • Phenoxyethanol – konzervant, který může být potenciálně zdraví škodlivý (dle BIOOO.cz – více zde).  V kosmetických produktech je jeho cílem zamezit množení bakterií a používá se v malém množství (1 %).
 • PEG-40 hydrogenated castor oil – hydrogenovaný ricinový olej mírně zapáchá a používá se jako emulgátor či rozpouštědlo. Váže na sebe vodu a je stabilní při nízkých hodnotách pH. Může zvýšit pěnivost.
 • Sodium Citrate – Citrát sodný je sůl kyseliny citronové, snižuje pH emulzí a pohltí případný zápach. Užívá se v dětské kosmetice a také v potravinářství.
 • Tetrasodium glutamate diacetate – podporuje konzervační látky, není rizikový pro organismus člověka a ani pro neškodí přírodě.
 • Dehydroacetic Acid – pro pokožku je kyselina dehydrooctová bezpečná a pomáhá ničit bakterie, zabíjí parazity a plísně.
 • Benzoic Acid – v kosmetice se používá jako synteticky vyrobená látka, kyselina benzoová. Nemá negativní účinky na zdraví člověka a užívá se také v potravinářském průmyslu. Upravuje pH.
 • Sodium Hydroxide – používá se v čistících produktech. Rozpustí mastnotu a najdete ho například v barvách na vlasy nebo kondicionérech. V současné době probíhají studie, zda může látka vyvolávat dědičné choroby, například Parkinsonova nemoc. U citlivých jedinců může způsobit kopřivku. Na stupni škodlivosti od jedné do deseti by látka získala č.3. V neoplachových přípravcích v kosmetice se používá v koncentraci do 0,5.
 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Parfém

Složení není EKO/BIO. Vyzkoušela jsem jedno balení. Ubrousky nepříjemně “voní”. Materiál je poměrně kvalitní, ale složením nejsou dobré. Podráždění nezpůsobily.

Parfemace (20 %): Ubrousky jsou až příliš parfemované. Smrdí.

Funkčnost a kvalita

Čistota (60 %): Ze začátku se s nimi utírá dobře. Poté mohou být mírně suší a ztratí své schopnosti.

Spotřeba (60 %): V balení je 64 kusů. Ubrousky jsou poměrně silné, což bylo velkým překvapením. Kdyby si uchovaly vlhkost po celou dobu stejnou, byla by jejich spotřeba nižší. Jenže ke konci balení byly ubrousky sušší a spotřeba se zvyšovala. Příliš dlouho nevydrží.

Balení (40 %): Balení po 64 kusech má tenký svrchní materiál, který se může roztrhnout (testovala jsem jedno balení a roztrhl se). Fólie, která chrání ubrousky před vyschnutím, se odlepuje a ubrousky vysychají.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (70 %): Vytahují se z balení dobře. Vytáhne se jeden ubrousek, další “čeká připravený”. Občas se naruší návaznost ubrousků na sebe a lovíte je v obalu.

Poměr ceny a kvality (5 %)

Vlhčené ubrousky Gaga nemají příliš dobré složení, jsou extrémně parfemované (smrdí), ze začátku jsou vlhké akorát, ale postupně vysychají. Obsahují Propylene glycol a Phenoxyethanol a mohou podráždit pokožku. Obal se trhá a snižuje se jejich životnost. Příjemným překvapením je poměrně silný a pružný materiál. Ubrousky koupíte pouze v hypermarketu a supermarketu Tesco.

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků s výrobní šarží 80885F 03:02.

5.2 Total Score
Vlhčené ubrousky Gaga Premium

Ubrousky Gaga Premium se nepyšní příliš dobrým složením. Jsou extrémně parfemované a smrdí. Obal se trhá a ubrousky vysychají. Překvapením je kvalitní materiál, ze kterého jsou ubrosuky vyrobeny. Je silný, pružný, netrhá se.

Cena a dostupnost
4.0
Velikost
8.0
Tloušťka
7.0
Vlhkost
6.0
Pěnivost
10
Složení
2.0
Parfemace
2.0
Čistota
6.0
Spotřeba
6.0
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe
7.0
Balení
4.0
Poměr ceny a kvality
0.5
PROS
 • Kvalitní materiál.
 • Nepění.
CONS
 • Špatně dostupné (pouze v hypermarketech a supermarketech Tesco).
 • Není možné je koupit online (iTesco neprodává).
 • Až příliš parfemované (smrdí).
 • Složení je špatné.
 • Mohou způsobit podráždění pokožky.
 • Na kvalitu složení se prodávají za vyšší cenu.
 • Obal se trhá a ubrousky vysychají.

Foto: Radimradi.cz, www.tescoviny.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo