Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Batole - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Batole

Vlhčené ubrousky Batole koupíte v balíčku po 72 kusech. Ubrousky se vyrábí v České republice a prodávají se v drogeriích a také online v lékárnách a obchodech s dětským zbožím.  Jsou parfemované, ale ne přespříliš.  Pojďme se podívat na jejich kvalitu, složení a cenu.

Cena a dostupnost (50 %)

Vlhčené ubrousky Batole se prodávají v balení po 72 kusech za 35 Kč až 40 Kč. Jsou k dostání ve vybraných drogeriích, lékárnách, koupíte je online v obchodech s dětským sortimentem.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Ubrousek patří k větším a jeho rozměry jsou 19×15 centimetrů. První ubrousek je mírně pomačkaný, ostatní jsou hezky složené.

Vlhčené ubrousky Batole: Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá.

Tloušťka (60 %): Prosvítají, jsou tenké podobně jako Clever. Lze je dobře přeložit na půlku, a i tak bude plocha  na utírání zadečku dostatečně velká.

Vlhčené ubrousky Batole: Detail na ubrousek.

Vlhkost (80 %): Mohly by být trošku vlhčí. Nejsou suché, ale nejsou vlhké akorát.

Pěnivost (100 %): Nepění.

Složení a parfemace

Složení (0 %): Aqua, Propylene Glycol, Coco-Glucoside, Glycerin, Disodium Cocoyl Glutamate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Bisabolol, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Polyquaternium-6, Sodium Chloride, Citric Acid, Chamomilla Recutita Flower Extract, Parfum.

Vlhčené ubrousky Batole: Složení

 • Propylene glycol – syntetický uměle vytvořený alkohol se získává z ropy či rostlinných zdrojů. Váže na sebe vodu, zvlhčuje a hydratuje pokožku, ale zároveň může citlivou pokožku podráždit.
 • Coco Glucoside – vyrábí se z kokosového oleje, napomáhá k vytvoření pěny a odstraňuje z pleti nečistoty.
 • Glycerin – váže na sebe vlhkost a ostatním látkám napomáhá rychle se vstřebat do pokožky.
 • Disodium Cocoyl Glutamate – pomáhá spojit vodu a olej. Používá se také v přírodní kosmetice. Hodí se pro citlivou pokožku.
 • Aloe Barbadensis Leaf Juice – výtažek z listů aloe vera. Váže na sebe vlhkost a pomáhá pokožku hydratovat.
 • Bisabolol – je složkou esenciálního oleje heřmánku pravého a používá se mimo jiné jako vůně do kosmetických preparátů. Má regenerační účinky, stejně jako je protizánětlivý.
 • Phenoxyethanol – konzervant, který může být potenciálně zdraví škodlivý (dle BIOOO.cz – více zde).  V kosmetických produktech je jeho cílem zamezit množení bakterií a používá se v malém množství (1 %).
 • Benzoic Acid – v kosmetice se používá jako synteticky vyrobená látka, kyselina benzoová. Nemá negativní účinky na zdraví člověka a užívá se také v potravinářském průmyslu. Upravuje pH.
 • Dehydroacetic Acid – kyselina octová je antimikrobiální, likviduje parazity a houby. Funguje jako konzervant.
 • Polyquaternium-6 – U malého procenta osob může podráždit pokožku a vyvolat alergickou reakci. Nesmí se používat v přírodní kosmetice. Stabilizuje pěnivost a na pokožce tvoří film.
 • Sodium Chloride – chlorid sodný se používá jako zhušťovadlo. V malé koncentraci odmašťuje pleť. Jedná se o přírodní látku.
 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Chamomilla Recutita Flower Extract – extrakt z heřmánku modrého má protizánětlivé a hojivé účinky.
 • Parfém

Složení není EKO/BIO. Vyzkoušela jsem jedno balení v rámci testování. Ubrousky nevyvolaly alergickou reakci. Jsou svým složením totožné s ubrousky Clever a jsou vyrobeny ve stejné továrně.

Parfemace (50 %): Ubrousky jsou parfemované, nesmrdí.

Funkčnost a kvalita

Čistota (65 %): Jsou tenké a možná, že budete muset vzít více ubrousků z jednoho balení, případně jeden ubrousek přehnout na polovinu. Utírá se s nimi poměrně dobře.

Spotřeba (50 %): V balení je 72 kusů. Ubrousky jsou velké, ale mohly by být silnější. Balení nevydrží tak dlouho, jak by člověk u ubrousků po 72 kusech očekával.

Balení (80 %): Balení po 72 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne. Otvor je zalepen fólií, která se neodlepuje. 

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (90 %): Ubrousky se vytahují dobře, jsou propojeny. Vytáhnete vždy jeden ubrousek, ze začátku se jich spojí více najednou.

Poměr ceny a kvality (0 %)

Vlhčené ubrousky Batole patří svým složením k nejhorším produktům na trhu. Mohou podráždit pokožku a nehodí se například pro novorozence. Jsou poměrně velké, vlhké akorát a materiál se netrhá, ale mohl by být silnější. Velkou nevýhodou je přílišná parfemace a složení. Obsahují Phenoxyethanol. Slogan na obale “pro jemnou péči” je zavádějící.

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků s výrobní šarží F1806P3-1 EXP:08/2020.

6.1 Total Score
Vlhčené ubrousky Batole

Vlhčené ubrousky Batole nejsou vhodné pro péči o citlivou dětskou pokožku. Obsahují dráždivé látky a mohou způsobit zarudnutí pokožky či vyrážku. Složením patří horší vlhčeným ubrouskům na trhu.

Cena a dostupnost
5.0
Velikost
10
Tloušťka
6.0
Vlhkost
8.0
Pěnivost
10
Složení
0
Parfemace
5.0
Čistota
6.5
Spotřeba
5.0
Balení
8.0
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe
9.0
Poměr ceny a kvality
0
PROS
 • Velké
 • Pružné
 • Poměrně vlhké, ale mohly by být mírně vlhčí.
 • Nepění
CONS
 • Obsahují Phenoxyethanol.
 • Parfemované (nesmrdí)
 • Složení patří k horším
 • Mohou podráždit pokožku
 • Špatný poměr ceny a kvality
 • Drahé vztaženo ke složení.

Foto: Radimradi.cz, www.drogeriepavla.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo