Vlhčené ubrousky Tesco ultra soft (fragrance free) - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Tesco ultra soft (fragrance free)

Vlhčené ubrousky Tesco ultra soft (fragrance free) jsou dostupné v hypermarketech a supermarketech Tesco, stejně jako online na itesco.cz. Koupíte je v balíčku po 56 kusech. Ubrousky se vyrábí v Německu, jsou dostatečně vlhké, nejsou parfemované a nesmrdí. Pojďme se podívat na jejich kvalitu, složení a cenu.

Cena a dostupnost (50 %)

Vlhčené ubrousky Tesco ultra soft (fragrance free) se prodávají v balení po 56 kusech za 40 Kč. Jsou k dostání pouze v hypermarketech a supermarketech Tesco a také online na itesco.cz. Výhodné balení po čtyřech kusech (4×64 ks) pořídíte za 135 Kč bez akce. V akci vyjde na 100 Kč.

Vlastnosti

Velikost (90 %): Ubrousek patří ke středně velkým a jeho rozměry jsou 22×14 centimetrů. V balení je pomačkaný, mírně nakřivo. To ale při používání nevadí.

Vlhčené ubrousky Tesco ultra soft (fragrance free): Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá.

Tloušťka (65%): Prosvítají, ale nepatří k nejtenčím. Po roztáhnutí se v látce vytvoří velmi drobné mezery. Struktura připomíná ubrousky Nivea, které jsou materiálem mírně kvalitnější.

Vlhčené ubrousky Tesco ultra soft (fragrance free): Detail na ubrousek.

Vlhkost (100 %): Vlhké jsou akorát.

Pěnivost (100 %): Nepění.

Složení a parfemace

Složení (0 %): Aqua, Cetearyl isononanoate, Glycerin, Ceteareth-20, Cetearyl alcohol, Glyceryl stearate, Ceteareth-12, Polysorbate 20, Aloe barbadensis leaf juice, Chamomilla recutita flower extract, Disodium EDTA, Propylene glycol, Sodium citrate, Phenoxyethanol, Benzoic acid, Dehydoacetic acid, Citric acid

Vlhčené ubrousky Tesco ultra soft (fragrance free): Složení. Vyrobeno v Německu.

 • Polysorbate 20 – mísí olej s vodou a používá se jako emulgátor a usnadňuje ostatním látkám v produktu, aby prostoupily pokožkou. Ve vysokých koncentracích je toxický, ale v množství, která jsou povolena k užití v kosmetickém průmyslu není škodlivý. U velmi citlivých jedinců může vyvolat podráždění pokožky, jinak má uklidňující účinky.
 • Ceteareth-12 – používá se jako emulgátor a povrchově aktivní činidlo (čistí).
 • Disodium EDTA – chelatační látka na sebe váže kovy, spojí se s nimi a umí je deaktivovat. Funguje jako stabilizátor a konzervant.
 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Cetearyl alcohol – derivuje se z kokosového oleje. případně z palmového oleje a také se vyrábí synteticky. Do kosmetických produktů se přidává jako zahušťovadlo nebo jako emulgátor. Díky této látce se do pokožky vstřebají ostatní složky produktu. Tvoří pěnu a na povrchu pokožky utvoří ochranný film a uzamyká její přirozenou hydrataci. Ve výjimečných případech může podráždit pokožku (například u nemocného lupénkou). Jinak je  doporučen na citlivou či alergickou kůži.
 • Phenoxyethanol – konzervant, který může být potenciálně zdraví škodlivý (dle BIOOO.cz – více zde).  V kosmetických produktech je jeho cílem zamezit množení bakterií a používá se v malém množství (1 %).
 • Propylene glycol – syntetický uměle vytvořený alkohol se získává z ropy či rostlinných zdrojů. Váže na sebe vodu, zvlhčuje a hydratuje pokožku, ale zároveň může citlivou pokožku podráždit.
 • Aloe Barbadensis Leaf Juice – výtažek z listů aloe vera. Váže na sebe vlhkost a pomáhá pokožku hydratovat.
 • Ceteareth-20 – mastný alkohol se vyrábí z cetearylalkoholu a ethylenoxidu. Používá se jako syntetický emulgátor a prodlužuje trvanlivost výrobku.  Látka sama o sobě není škodlivá, ale při její výrobě může vzniknout karcinogenní 1,4-dioxan a výrobek může být kontaminován. Ceteareth-20 se vyrábí ve speciálních továrnách, jelikož je jeho příprava nebezpečná. Nesmí se používat na podrážděnou pokožku. Pokožku může podráždit. V kosmetice se používá ve velmi nízkých koncentracích a proto je jeho užití považováno za bezpečné. Má negativní vliv na životní prostředí.
 • Glycerin – váže na sebe vlhkost a ostatním látkám napomáhá rychle se vstřebat do pokožky.
 • Glyceryl stearate – emulgátor glyceryl stearát zlepší vsakování krémů a olejů a je odvozen z palmového jádra, sojového oleje, případně může pocházet ze živočišných zdrojů.  Na pokožce vytváří ochrannou vrstvu, která napomáhá dehydrataci.
 • Chamomilla Recutita Flower Extract – extrakt z heřmánku modrého má protizánětlivé a hojivé účinky.
 • Dehydroacetic Acid – pro pokožku je kyselina dehydrooctová bezpečná a pomáhá ničit bakterie, zabíjí parazity a plísně.
 • Benzoic Acid – v kosmetice se používá jako synteticky vyrobená látka, kyselina benzoová. Nemá negativní účinky na zdraví člověka a užívá se také v potravinářském průmyslu. Upravuje pH.
 • Sodium Citrate – Citrát sodný je sůl kyseliny citronové, snižuje pH emulzí a pohltí případný zápach. Užívá se v dětské kosmetice a také v potravinářství.
 • Cetearyl isononanoate – změkčuje a vyhlazuje pokožku, na níž vytvoří hydrofobní film.

Složení není EKO/BIO. Zkoušela jsem pouze jedno balení. Ubrousky mohou podráždit pokožku.

Parfemace (100%): Ubrousky nejsou parfemované.

Funkčnost a kvalita

Čistota (70 %): Utírá se s nimi poměrně dobře. Materiál není slabý, ubrousky jsou vlhké a nepění.

Spotřeba (70 %): V balení je 64 kusů. Ubrousky jsou dostatečně velké a vlhké. Nespotřebujete jich tolik. Díky uzavíratelnému obalu nevysychají.

Balení (100 %): Balení po 64 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne. Otvor je zajištěn plastovým víčkem a ubrousky nevysychají.  

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Dobře se vytahují. Jednotlivé ubrousky na sebe navazují.

Poměr ceny a kvality (0 %)

Vlhčené ubrousky Tesco patří svým složením k nejhorším produktům na trhu. Mohou podráždit pokožku a nehodí se například pro novorozence. Jsou poměrně velké, vlhké akorát a materiál se netrhá, je dostatečně silný. Velkou nevýhodou je špatné složení. Obsahují Ceteareth-20 a Phenoxyethanol. Obal se uzavírá plastovým víčkem, které ubrousky chrání před vyschnutím. Za vysokou cenu poskytují dobré „funkce“ pro uživatele, ale složení patří k nejslabším, proto za něj dostaly nulu.

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků s výrobní šarží LOT 065/18/02 EXP 24.01.2020.

7 Celkové hodnocení
Vlhčené ubrousky Tesco ultra soft (fragrance free)

Vlhčené ubrousky Tesco ultra soft bez parfemace jsou vyrobeny z poměrně kvalitního materiálu, jsou vlhké akorát a dobře se s nimi utírá zadeček. Velkou nevýhodou je extrémně špatné složení, které může podráždit dětskou pokožku.

Cena a dostupnost
5.0
Velikost
9.0
Tloušťka
6.5
Vlhkost
10
Pěnivost
10
Složení
0
Parfemace
10
Čistota
7.0
Spotřeba
7.0
Balení
10
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe
10
Poměr ceny a kvality
0
Klady
 • Velké
 • Pružné
 • Vlhké akorát
 • Nepění
 • Kvalitní materiál
 • Dobře se vytahují z obalu
 • Obal lze zavřít plastovým víčkem
 • Nevysychají
 • Neparfemované
Zápory
 • Špatně dostupné (pouze v hypermarketech a supermarketech Tesco, online na itesco.cz)
 • Složení patří k nejhorším
 • Mohou podráždit pokožku
 • Špatný poměr ceny a kvality
 • Drahé

Foto: Radimradi.cz, www.itesco.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Štítky:

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.