Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Bella Happy Classic Sensitive - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Bella Happy Classic Sensitive

Vlhčené ubrousky Bella Happy Classic Sensitive koupíte v balíčku po 56 kusech. Ubrousky se vyrábí v Polsku a seženete je hlavně online. Jsou vlhké akorát, nejsou parfemované, ale jejich složení neodpovídá označení „Sensitive“. Pojďme se podívat na jejich kvalitu, složení a cenu.

Cena a dostupnost (60 %)

Bella Happy Baby Classic Sensitive  se prodávají v balení po 64 kusech za 25 Kč. Obchody nabízí online zvýhodněné nákupy, které jsou podmíněny velkým odběrem balíčků. Koupit můžete multipack po čtyřech kusech za 100 Kč, mega velké balení po 14 kusech za 340 Kč. Ubrousky seženete zejména v online lékárnách, obchodech s dětským sortimentem a e-shopech s potravinami. V kamenných prodejnách na ně můžete narazit (například Teta), ale nemají je všude.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Ubrousek patří k větším a jeho rozměry jsou 21×15 centimetrů. V balení je hezky složený, nemačká se.

Tloušťka (70 %): Prosvítají, ale nepatří k nejtenčím. Lze je dobře přeložit na půlku a i tak bude plocha  na utírání zadečku dostatečně velká. Jsou mírně tenčí než Nivea.

Vlhkost (80 %): Vlhké jsou akorát. Na konci balení mohou být spíše sušší.

Pěnivost (100 %): Nepění.

Složení a parfemace

Složení (0 %): Aqua, Propylene glycol, Phenoxyethanol, Aloe barbadensis leaf extract, Cetearyl isononanoate, Polysorbate 20, Ceteareth-20, Cetearyl alcohol, Glyceryl Stearate, Glycerin, Cetyl, Palmitate, Ceteareth-12, Ethylhexylglycerin, Tetrasodium glutamate diacetate, Sodium benzoate, Citric acid.

 • Aloe barbadensis leaf extract – extrakt z listů aloe vera má uklidňující účinky.
 • Cetearyl isononanoate – změkčuje a vyhlazuje pokožku, na níž vytvoří hydrofobní film.
 • Polysorbate 20 – mísí olej s vodou a používá se jako emulgátor a usnadňuje ostatním látkám v produktu, aby prostoupily pokožkou. Ve vysokých koncentracích je toxický, ale v množství, která jsou povolena k užití v kosmetickém průmyslu není škodlivý. U velmi citlivých jedinců může vyvolat podráždění pokožky, jinak má uklidňující účinky.
 • Ceteareth-20 – mastný alkohol se vyrábí z cetearylalkoholu a ethylenoxidu. Používá se jako syntetický emulgátor a prodlužuje trvanlivost výrobku.  Látka sama o sobě není škodlivá, ale při její výrobě může vzniknout karcinogenní 1,4-dioxan a výrobek může být kontaminován. Ceteareth-20 se vyrábí ve speciálních továrnách, jelikož je jeho příprava nebezpečná. Nesmí se používat na podrážděnou pokožku. Pokožku může podráždit. V kosmetice se používá ve velmi nízkých koncentracích a proto je jeho užití považováno za bezpečné. Má negativní vliv na životní prostředí.
 • Glyceryl stearate – emulgátor glyceryl stearát zlepší vsakování krémů a olejů a je odvozen z palmového jádra, sojového oleje, případně může pocházet ze živočišných zdrojů.  Na pokožce vytváří ochrannou vrstvu, která napomáhá dehydrataci.
 • Cetearyl alcohol – derivuje se z kokosového oleje. případně z palmového oleje a také se vyrábí synteticky. Do kosmetických produktů se přidává jako zahušťovadlo nebo jako emulgátor. Díky této látce se do pokožky vstřebají ostatní složky produktu. Tvoří pěnu a na povrchu pokožky utvoří ochranný film a uzamyká její přirozenou hydrataci. Ve výjimečných případech může podráždit pokožku (například u nemocného lupénkou). Jinak je  doporučen na citlivou či alergickou kůži.
 • Cetyl palmitate – může mít živočišný či rostlinný původ. U přírodní kosmetiky má rostlinný. Zjemňuje a vyhlazuje pokožku.
 • Ceteareth-12 – používá se jako emulgátor a povrchově aktivní činidlo (čistí).
 • Glycerin – glycerin na sebe váže vlhkost. Dalším látkám v kosmetickém přípravku napomáhá, aby se snáze vstřebaly. Napomáhá větší hydrataci pokožky, kterou nedráždí.
 • Ethylhexylglycerin – syntetická sloučenina, která posiluje jiné konzervační látky v produktu.
 • Tetrasodium glutamate diacetate – konzervant, který nemá toxické účinky.
 • Sodium benzoate – sodná sůl kyseliny benzoové se vyskytuje například v brusinkách, jablkách, houbách či skořici. Používá se ke konzervaci produktů v přírodní kosmetice.
 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Propylene glycol – syntetický uměle vytvořený alkohol se získává z ropy či rostlinných zdrojů. Váže na sebe vodu, zvlhčuje a hydratuje pokožku, ale zároveň může citlivou pokožku podráždit.
 • Phenoxyethanol – konzervant, který může být potenciálně zdraví škodlivý (dle BIOOO.cz – více zde).  V kosmetických produktech je jeho cílem zamezit množení bakterií a používá se v malém množství (1 %).
 • Parfém

Složení není EKO/BIO. Objevuje se Phenoxyethanol, který by se v  dětských ubrouscích vyskytovat nemusel. Obsahují další, pro pokožku dráždivé látky, například Ceteareth-20. Zkoušela jsem na dětech jedno balení a neoprudily se, vše bylo v pořádku. Obsahují výtažek z výtažek z listů aloe vera.

Parfemace (40 %): Ubrousky nejsou parfemované. Nevoní.

Funkčnost a kvalita

Čistota (60 %): Utírá se s nimi dobře, ale konec balení může být spíše suchý.

Spotřeba (50 %): V balení je 56 kusů. Ubrousky jsou trošku tenčí než Nivea. Vzhledově jsou Nivee nesmírně podobné a na první pohled nerozeznatelné. Ubrousek můžete přeložit na polovinu a stejně bude plocha na utírání dostatečná.

Balení (60 %): Balení po 56 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne. Otvor je zalepen tenkou fólií, která se občas odlepí a nedrží. Ubrousky mohou vysychat.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Oddělit jdou perfektně.

Poměr ceny a kvality (0 %)

Ubrousky koupíte bez akce za 25 Kč. V balíčku je 56 kusů velkých ubrousků, které jsou slušně silné. Jenže jejich složení patří k nejslabším. Najdete v něm ne příliš pochvalný Phenoxyethanol a dále látky, které mohou dráždit pokožku. Označení „sensitive“ je zavádějící, a pokud chcete pro své miminko ubrousky šetrné k jeho pokožce, tak tyto to rozhodně nejsou.  Pozitivem je, že nejsou parfemované, nevoní.

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků vyrobené 2018.05.30/II.

Shrnutí

Klady (+) 

 • Velké
 • Pružné
 • Dobře se vytahují z obalu a nelepí se k sobě.
 • Nejsou příliš tenké a netrhají se.

Zápory (-)

 • Drahé na kvalitu složení.
 • Fólie na obalu se odlepuje celé a ubrousky mohou rychleji vyschnout.
 • Obsahují Phenoxyethanol.
 • Příliš parfemované (nesmrdí).
 • Obsahují látky, které dráždí pokožku.
Celkové hodnocení
 • 63%
  Hodnocení - 63%
63%

Vlhčené ubrousky Bella Happy Baby Classic Sensitivene jsou parfemované, ale jejich složení neodpovídá označení „sensitive“. Ubrousky obsahují Phenoxyethanol a další látky, které mohou dráždit pokožku. Lepítko, které chrání ubrousky před vyschnutím, se odlepuje a neplní svou funkci spolehlivě.

Foto: Radimradi.cz, www.kosik.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo