Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Bella Panda - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Bella Panda

Vlhčené ubrousky Bella Panda jsou vyrobeny v Polsku a sežnete je hlavně online v obchodech s dětským zbožím, v lékárnách a v e-shopech obchodech s potravinami. V kamenných prodejnách se objevují výjimečně. Pojďme se podívat na to, jak jsou ubrousky kvalitní, na jejich složení, vlhkost a velikost.

Cena a dostupnost (60 %)

Ubrousky se prodávají v multipacku po čtyřech kusech, klasicky koupíte jedno balení nebo také zvýhodněné balení po dvanácti kusech. Cena jednoho balíčku, ve kterém je 64 ubrousků, se pohybuje mezi 21 Kč až 26 Kč. Záleží na tom, kde a kolik koupíte balíčků. V kamenných prodejnách na ubrousky Bella Panda narazíte výjimečně, ale online jsou dostupné výborně. Prodávají je lékárny, obchody s dětským sortimentem, online potraviny.

Vlastnosti

Velikost (90 %): Ubrousek je velký přibližně 14 x 18 centimetrů. Není zmačkaný.

Vlhčené ubrousky Bella Panda: Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá.

Tloušťka (50 %): Ubrousek je tenčí (výrazně tenčí než u ubrousků prémiové kvality), pruží, ale netrhá se.

Vlhčené ubrousky Bella Panda: Detail na strukturu ubrousku.

Vlhkost (80 %): Ubrousek je vlhký na začátku balení akorát, ke konci se může občas stát, že jsou ubrousky mírně sušší.

Pěnivost (100 %): Nepění.

Složení a parfemace

Složení (20 %): Aqua, Propylene glycol, Tocopheryl acetate, Allantoin, Bisabolol, Tetrasodium glutamate diacetate, PEG-40 hydrogenated castor oil, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Citrid acid

Vlhčené ubrousky Bella Panda: Složení.

 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Propylene glycol – syntetický uměle vytvořený alkohol se získává z ropy či rostlinných zdrojů. Váže na sebe vodu, zvlhčuje a hydratuje pokožku, ale zároveň může citlivou pokožku podráždit.
 • Tocopheryl acetate – Vitamin E, tedy spíše jeho syntetická forma, funguje jako antioxidant a zamezuje žluknutí.
 • Allantoin – chrání a hydratuje pokožku.
 • Bisabolol – je složkou esenciálního oleje heřmánku pravého a používá se mimo jiné jako vůně do kosmetických preparátů. Má regenerační účinky, stejně jako je protizánětlivý.
 • Tetrasodium glutamate diacetate – podporuje konzervační látky, není rizikový pro organismus člověka a ani pro neškodí přírodě.
 • PEG-40 hydrogenated castor oil – hydrogenovaný ricinový olej mírně zapáchá a používá se jako emulgátor či rozpouštědlo. Váže na sebe vodu a je stabilní při nízkých hodnotách pH. Může zvýšit pěnivost.
 • Phenoxyethanol – konzervant, který může být potenciálně zdraví škodlivý (dle BIOOO.cz – více zde).  V kosmetických produktech je jeho cílem zamezit množení bakterií a používá se v malém množství (1 %).
 • Ethylhexylglycerin – syntetická sloučenina, která posiluje jiné konzervační látky v produktu.
 • Parfém

Složení není EKO/BIO. Objevuje se Phenoxyethanol, který by se v  dětských ubrouscích vyskytovat nemusel. Zkoušela jsem na dětech několik balení a neoprudily se, vše bylo v pořádku.

Parfemace (50 %): Ubrousky jsou parfemované. Voní svěže, jemně.

Funkčnost a kvalita

Čistota (80 %): Dobře se s nimi utírá, jsou vlhké akorát. Jsou poměrně tenké a ubrousků spotřebujete poměrně dost.

Spotřeba (60 %): V balení je 64 kusů. Ubrousky jsou tenčí a budete potřebovat často více než jeden na utření zadečku po čůrání.

Balení (70 %): Balení po 64 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne a otvor je zalepen tenkou fólií. Ubrousky není možné koupit v balení s víčkem. Fólie se neodlepuje, ale ubrousky mohou být na konci balení mírně suché.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (90 %): Oddělit jdou perfektně. Na konci balení mohou s oddělením nastat problémy.

Poměr ceny a kvality (20 %)

Za nízkou pořizovací cenu koupíte poměrně slušné vlhčené ubrousky, které extrémně nevysychají, nesmrdí, nedráždí pokožku, ale ve složení se objevuje Phenoxyethanol, který by se v dětské kosmetice vyskytovat nemusel. Jsou parfemované. Přítomnost parfému i phenoxyethanolu u dětí nevyvolala alergickou nebo jinou dráždivou reakci (zkoušela jsem v průběhu let asi 30 balení). 🙂

Hodnocení se vztahuje na vlhčené ubrousky vyrobené 2018.04.17/II.

Shrnutí

Klady (+) 

 • Velké
 • Pružné
 • Nesmrdí
 • Obal se netrhá a ubrousky nevysychají.
 • Nelepí se k sobě.

Zápory (-)

 • Není možné je koupit všude (ale online je seženete).
 • Obsahují Phenoxyethanol.
 • Velmi tenké
 • Spotřebujete jich dost.
 • Parfemované (ale hezky voní).
Celkové hodnocení
 • 64%
  Hodnocení - 64%
64%

Vlhčené ubrousky Panda jsou parfemované, ale hezky voní. Vlhké jsou akorát, nepění a zadeček se s nimi utírá dobře. Obsahují Phenoxyethanol, který by se s dětské kosmetice vyskytovat nemusel. Jeho množství je ale velmi nízké.

Foto:Radimradi.cz, www.drmax.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz, http://www.ecostoreusa.com

 

 

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo