Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Linteo Baby Ultra Sensitive - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Linteo Baby Ultra Sensitive

Vlhčené ubrousky Linteo Baby Ultra Sensitive jsou dobře dostupné,  extrémně nevysychají (trošku ano) , nelepí se na sebe. Ubrousky se vyrábí jako jedny z mála v České republice. Pojďme se podívat na jejich kvalitu, složení a cenu. Hned v úvodu zmíním, že název “Ultra Sensitive” je úplně mimo mísu.

Cena a dostupnost (90 %)

Linteo Baby Ultra Sensitive se prodávají v balení po 64 kusech od 30 Kč do 40 Kč (v extrémních případech jsem je viděla i za 65 Kč). V lékárnách je možné sehnat balení po 10 kusech. Ubrousky jsou velmi dobře dostupné a seženete je téměř ve všech drogeriích, supermarketech, hypermarketech a také online v lékárnách, obchodech s dětským sortimentem a e-shopech s potravinami.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Ubrousek patří k největším a jeho rozměry jsou 20×17 centimetrů. V balení je hezky složený, nemačká se.

Vlhčené ubrousky Linteo Baby: Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá.

Tloušťka (60 %): Je průsvitný, nepatří k nejsilnějším, ale je velký a po přeložení na polovinu bude stále velký.

Vlhčené ubrousky Linteo Baby: Detail na ubrousek.

Vlhkost (80 %): Vlhký je akorát, na konci balení mohou být ubrousky už méně vlhké, ale utírají pořád dobře.

Pěnivost (80 %): Trošku pění.

Složení a parfemace

Složení (30 %): Aqua, Coco Glucoside, Caprylyl Capryl Glucoside, Glycerin, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Parfum, Panthenol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Dimethicone, Allantoin, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Glucosem Tocopheryl Acetate, Citric Acid

Linteo Baby Ultra Sensitive: Složení

 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Propylene glycol – syntetický uměle vytvořený alkohol se získává z ropy či rostlinných zdrojů. Váže na sebe vodu, zvlhčuje a hydratuje pokožku, ale zároveň může citlivou pokožku podráždit.
 • Tocopheryl acetate – Vitamin E, tedy spíše jeho syntetická forma, funguje jako antioxidant a zamezuje žluknutí.
 • Allantoin – chrání a hydratuje pokožku.
 • Phenoxyethanol – konzervant, který může být potenciálně zdraví škodlivý (dle BIOOO.cz – více zde).  V kosmetických produktech je jeho cílem zamezit množení bakterií a používá se v malém množství (1 %).
 • Panthenol – získává se z kyseliny pantothenové a najdete ji v rostlinách v podobě vitaminu B5. Používá se jako zvlhčovadlo. Snadno se absorbuje do vrstev pokožky.
 • Coco Glucoside – vyrábí se z kokosového oleje, napomáhá k vytvoření pěny a odstraňuje z pleti nečistoty.
 • Caprylyl Capryl Glucoside – hodí se pro dětskou kosmetiku a používá se jako pěnidlo či emulgační činidlo. Může se používat v certifikované přírodní kosmetice.
 • Glycerin – váže na sebe vlhkost a ostatním látkám napomáhá rychle se vstřebat do pokožky.
 • Benzoic Acid – v kosmetice se používá jako synteticky vyrobená látka, kyselina benzoová. Nemá negativní účinky na zdraví člověka a užívá se také v potravinářském průmyslu. Upravuje pH.
 • Dehydroacetic Acid – pro pokožku je kyselina dehydrooctová bezpečná a pomáhá ničit bakterie, zabíjí parazity a plísně.
 • Dimethicone – silikony. Přilnou k pokožce, zjemní ji, jedná se o chemické látky bez negativních účinků na zdraví.
 • Aloe Barbadensis Leaf Extract – výtažek z listů aloe vera. Váže na sebe vlhkost a pomáhá pokožku hydratovat.
 • Calendula Officinalis Flower Extract – výtažek z květů měsíčku lékařského má protizánětlivé schopnosti.
 • Parfém

Složení není EKO/BIO. Objevuje se Phenoxyethanol, který by se v  dětských ubrouscích vyskytovat nemusel. Zkoušela jsem na dětech několik balení a neoprudily se, vše bylo v pořádku. Obsahují výtažek z květů měsíčku lékařského a listů aloe vera.

Parfemace (50 %): Ubrousky jsou mírně parfemované, hezky voní.

Funkčnost a kvalita

Čistota (80 %): Dobře se s nimi utírá, jsou vlhké tak akorát, na konci balení mohou být méně vlhké, ale stejně svou funkci plní dobře.

Spotřeba (70 %): V balení je 64 kusů. Ubrousky jsou tenké, ale ne tolik jako například Pampers Natural Clean. Ubrousek můžete přeložit na polovinu a stejně bude plocha na utírání dostatečná.

Balení (70 %): Balení po 64 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne a otvor je zalepen tenkou fólií. Fólie se občas odlepí úplně celá, ubrousky bývají na konci balíčku méně vlhké než na začátku.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Oddělit jdou perfektně.

Poměr ceny a kvality (5 %)

Ubrousky koupíte bez akce okolo 40 Kč, což je poměrně dost na to, že obsahují ne příliš pochvalný Phenoxyethanol. O označení Ultra Sensitive nemůže být ani řeč, protože výše uvedená látka může vyvolat podráždění a alergickou reakci a je označena jako potenciálně zdraví škodlivá. Ubrousky mají poměrně kvalitní materiál, obsahují výtažek z aloe vera a měsíčku lékařského. Na škodu je parfemace, kterou by mít jako sensitive nemusely, stejně jako látka Phenoxyethanol.

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků s výrobní šarží 0404181/002.

Shrnutí

Klady (+) 

 • Velké
 • Pružné
 • Dobře dostupné.
 • Obsahují výtažek z měsíčku lékařského a aloe vera.
 • Dobře se vytahují z obalu a nelepí se k sobě.

Zápory (-)

 • Drahé
 • Lepítko obalu se odlepuje celé a ubrousky mohou rychleji vyschnout.
 • Obsahují Phenoxyethanol.
 • Tenké
 • Parfemované (ale hezky voní).
 • Označení Ultra Sensitive je pro spotřebitele zavádějící.
Celkové hodnocení
 • 68%
  Hodnocení - 68%
68%

Vlhčené ubrousky Linteo Baby Ultra Sensitive nepatří k nejlevnějším, přesto jejich složení není bez šrámů. Na jedné straně obsahují extrakt z měsíčku lékařského a aloe vera, na straně druhé se v nich objevuje látka Phenoxyethanol, jejíž používání ve vlhčených ubrouscích pro děti může být diskutabilní.

Foto: Radimradi.cz, www.kosik.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

 

 

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo