Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Bella Happy Classic - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Bella Happy Classic

Vlhčené ubrousky Bella Happy Classic koupíte v balíčku po 64 kusech. Ubrousky se vyrábí v Polsku a seženete je hlavně online. Jsou vlhké akorát, parfemované a na obalu se píše, že jsou bez alkoholu. Pojďme se podívat na jejich kvalitu, složení a cenu.

Cena a dostupnost (60 %)

Bella Happy Baby Classic se prodávají v balení po 64 kusech za 25 Kč. Obchody nabízí online zvýhodněné nákupy, které jsou podmíněny velkým odběrem balíčků. Koupit můžete multipack po čtyřech kusech za 100 Kč, mega velké balení po 12 kusech za 300 Kč. Ubrousky seženete zejména v online obchodech, lékárnách, obchodech s dětským sortimentem a e-shopech s potravinami. V kamenných prodejnách na ně můžete narazit (například Teta), ale nemají je všude.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Ubrousek patří k větším a jeho rozměry jsou 21×15 centimetrů. V balení je hezky složený, nemačká se.

Tloušťka (70 %): Prosvítají, ale nepatří k nejtenčím. Lze je dobře přeložit na půlku, a i tak bude plocha  na utírání zadečku dostatečně velká. Jsou mírně tenčí než Nivea.

Vlhkost (80 %): Vlhké jsou akorát. Na konci balení mohou být spíše sušší.

Pěnivost (100 %): Nepění.

Složení a parfemace

Složení (20 %): Aqua, Propylene glycol, Phenoxyethanol, PEG-40 hydrogenated castor oil, Tocopheryl acetate, Allantoin, Tetrasodium glutamate diacetate,  Ethylhexylglycerin, Parfum, Citric acid.

 • PEG-40 hydrogenated castor oil – hydrogenovaný ricinový olej mírně zapáchá a používá se jako emulgátor či rozpouštědlo. Váže na sebe vodu a je stabilní při nízkých hodnotách pH. Může zvýšit pěnivost.
 • Tetrasodium glutamate diacetate – podporuje konzervační látky, není rizikový pro organismus člověka a ani pro neškodí přírodě.
 • Ethylhexylglycerin – syntetická sloučenina, která posiluje jiné konzervační látky v produktu.
 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Propylene glycol – syntetický uměle vytvořený alkohol se získává z ropy či rostlinných zdrojů. Váže na sebe vodu, zvlhčuje a hydratuje pokožku, ale zároveň může citlivou pokožku podráždit.
 • Tocopheryl acetate – Vitamin E, tedy spíše jeho syntetická forma, funguje jako antioxidant a zamezuje žluknutí.
 • Allantoin – chrání a hydratuje pokožku.
 • Phenoxyethanol – konzervant, který může být potenciálně zdraví škodlivý (dle BIOOO.cz – více zde).  V kosmetických produktech je jeho cílem zamezit množení bakterií a používá se v malém množství (1 %).
 • Parfém

Složení není EKO/BIO. Objevuje se Phenoxyethanol, který by se v  dětských ubrouscích vyskytovat nemusel. Zkoušela jsem na dětech několik balení a neoprudily se, vše bylo v pořádku.

Parfemace (40 %): Ubrousky jsou hodně parfemované (až přespříliš), nesmrdí.

Funkčnost a kvalita

Čistota (60 %): Utírá se s nimi dobře, ale konec balení může být spíše suchý.

Spotřeba (60 %): V balení je 64 kusů. Ubrousky jsou trošku tenčí než Nivea. Vzhledově jsou Nivee nesmírně podobné a na první pohled nerozeznatelné. Ubrousek můžete přeložit na polovinu a stejně bude plocha na utírání dostatečná.

Balení (60 %): Balení po 64 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne a otvor je zalepen tenkou fólií. Fólie se odlepuje a nedrží. Ubrousky mohou vysychat.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Oddělit jdou perfektně.

Poměr ceny a kvality (10 %)

Ubrousky koupíte bez akce za 25 Kč. V balíčku je 64 kusů poměrně velkých ubrousků, které jsou slušně silné. Jenže jejich složení patří ke slabším. Najdete v něm ne příliš pochvalný Phenoxyethanol a dále látky, které mohou dráždit pokožku. Nemají označení “sensitive” a jsou parfemované.  Ubrousky nesmrdí, ale kdyby výrobce ubral na na intenzitě vůně, ničemu by to nevadilo.

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků vyrobené 2017.12.20/I.

Shrnutí

Klady (+) 

 • Velké
 • Pružné
 • Dobře se vytahují z obalu a nelepí se k sobě.
 • Nejsou příliš tenké a netrhají se.

Zápory (-)

 • Drahé na kvalitu složení.
 • Lepítko obalu se odlepuje celé a ubrousky mohou rychleji vyschnout.
 • Obsahují Phenoxyethanol.
 • Příliš parfemované (nesmrdí).
 • Obsahují látky, které dráždí pokožku.
Celkové hodnocení
 • 63%
  Hodnocení - 63%
63%

Vlhčené ubrousky Bella Happy Classic jsou parfemované a v jejich složení najdete nechvalný Phenoxyethanol. Mimo jiné obsahují látky, které mohou dráždit pokožku. Ubrousky jsou velké, poměrně pevné a intenzivně voní. Lepítko, které je chrání před vyschnutím, se odlepuje a neplní svou funkci spolehlivě.

Foto: Radimradi.cz, www.kosik.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo