Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Pampers Fresh Clean - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Pampers Fresh Clean

Balení ubrousků Pampers Fresh Clean je dostupné v lékárnách, drogeriích, hypermarketech a supermarketech. A samozřejmě bez problémů také online. Ubrousky jsou vyrobeny ve Španělsku, jsou parfemované, mírně vlhčí, tenké a lze je roztáhnout. Pojďme se podívat na to, jak obstály v praktických testech a také se detailněji zaměříme na jejich složení.

Cena a dostupnost (100 %)

Vlhčené ubrousky Pampers Fresh Clean jsou perfektně dostupné a koupíte je v hypermarketech, supermarketech, ve všech drogeriích a také v online obchodech s dětským zbožím a v lékárnách. Ubrousky Pampers, stejně jako plenky Pampers, se pyšní vynikající dostupností (v tomhle nemají konkurenci). Balení obsahuje 64 ubrousků a zpravidla platí, že čím větší počet kusů koupíte, tím vás jeden balíček vyjde levněji. Prodávají se multipacky, megapacky po šesti a dvanácti kusech. Jedno balení pořídíte různě. V akci seženete za 23 Kč/ks při koupi megapacku po 12 kusech, samostatně za balíček zaplatíte okolo 33 Kč až 45 Kč. Drogerie Rossmann a Teta mají u produktu často cedulku: trvale nízké ceny.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Čtvereček je velký přibližně 17×16 centimetrů. Po vyndání z balíčku má nepravidelný tvar, což při užití nijak nevadí.

Pampers Fresh Clean: Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá.

Tloušťka (60 %): Ubrousky jsou pevné, středně silné, ne tolik jako Pampers Sensitive. Když ubrousek roztáhnete, vznikají v látce mezery.

Pampers Fresh Clean: Detail vlnek na povrch ubrousku.

Vlhkost (90 %): Ubrousky jsou mírně vlhčí, ale ne tolik jako Pampers Sensitive.

Pěnivost (100 %): Nepění.

Složení a parfemace

Složení (55 %): Aqua, Citric Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Citrate, Sorbitan Caprylate, Xanthan Gum, Sodium Benzoate, Disodium EDTA, Bis-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Parfum

Pampers Fresh Clean: Složení. Vyrobeno ve Španělsku.

 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Disodium EDTA – látka se vyrábí synteticky a velmi špatně proniká do kůže, proto jako taková nepředstavuje v kosmetických produktech problém, ale pokud je ve výrobku přítomna jiná, méně žádoucí látka, tak Disodium EDTA ji usnadní pronikání do kůže. U velmi citlivé pokožky může způsobit vyrážku. Látka podporuje tvorbu pěny, zabraňuje zkažení kosmetického přípravku.
 • Sodium benzoate – sodná sůl kyseliny benzoové se vyskytuje například v brusinkách, jablkách, houbách či skořici. Používá se ke konzervaci produktů v přírodní kosmetice.
 • PEG-40 hydrogenated castor oil – hydrogenovaný ricinový olej mírně zapáchá a používá se jako emulgátor či rozpouštědlo. Váže na sebe vodu a je stabilní při nízkých hodnotách pH. Může zvýšit pěnivost.
 • Sorbitan Caprylate – sorbitan kaprylát je monoester kyseliny kaprylové. Stabilizuje emulze a může zvýšit účinnost konzervačních látek.
 • Sodium Citrate – Citrát sodný je sůl kyseliny citronové, snižuje pH emulzí a pohltí případný zápach. Užívá se v dětské kosmetice a také v potravinářství.
 • Caprylic/Capric triglyceride – vznikne spojením glycerinu a kokosového nebo palmového oleje, a může se užívat v certifikované přírodní kosmetice. Prodlouží trvanlivost produktu a zabraňuje jeho žluknutí. Lze ji použít na nejcitlivější pokožku. Nezpůsobuje alergii a ani vyrážku. Na povrchu pokožky vytvoří ochranný film.
 • Xantan gum – xantanová guma, látka přírodního původu, přitahuje a drží vlhkost a dělá kosmetický produkt hustý. Vyrábí se fermentací kukuřičného škrobu s bakterií Xanthomonas campestris. Pokožka je pružnější a vytvoří na ní ochranný film.
 • Bis-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone – čirá bezbarvá až lehce žlutá kapalina s charakteristickým zápachem se používá běžně v opalovacích nebo pleťových krémech. Zanechá pokožku hladkou. Znečišťuje životní prostředí.
 • Parfém

Parfemace (50 %): Ubrousky jsou parfemované. Voní svěže, jemně.

Funkčnost a kvalita

Čistota (70 %): Dobře se s nimi utírá, jsou mírně vlhčí, což může někdo vnímat jako nevýhodu, protože i zadeček dítěte zůstane po otření mírně vlhčí. Jsou poměrně tenké a ubrousků spotřebujete dost.

Spotřeba (60 %): V balení je 64 kusů. Ubrousky jsou tenké a budete potřebovat často více než jeden na utření zadečku po čůrání. Pokud se miminko hodně vykaká, je lepší zadeček mu osprchovat, než utírat těmito ubrousky.

Balení (80 %): Balení po 64 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne a otvor je zalepen tenkou fólií. Pro náročné spotřebitele prodává Pampers balení s uzavíratelným víčkem. Fólie se neodlepuje a ubrousky nevysychají.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Oddělit jdou perfektně.

Poměr ceny a kvality (55 %)

Cenové rozpětí je široké a záleží, za kolik je pořídíte. Já jsem sehnala balíček za 23 Kč, a proto bych poměr ceny a kvality  hodnotila jako výborný. Kdybych měla ubrousky kupovat za 45 Kč, k poměru ceny a kvality bych byla rezervovanější, a k tomu jsem také nakonec přihlédla. Ubrousky jsou velmi tenké a spotřebujete jich hodně.

Hodnocení se vztahuje na vlhčené ubrousky vyrobené 10/05/2018.

Shrnutí

Klady (+) 

 • Velké
 • Pružné
 • Dobře dostupné
 • Obal se netrhá a ubrousky nevysychají.
 • Dobře se vytahují z obalu a nelepí se k sobě.

Zápory (-)

 • Drahé
 • Vlhčí (zadeček je po utření hodně vlhký).
 • Velmi tenké
 • Spotřebujete jich hodně.
 • Parfemované (ale hezky voní).
Celkové hodnocení
 • 76%
  Hodnocení - 76%
76%

Vlhčené ubrousky Pampers Fresh jsou dobře dostupné, jsou tenké, ale netrhají se. Ubrousky jsou parfemované, voní čistotou. Svou funkci plní velmi dobře, byť jsou mírně vlhčí.

Foto: Radimradi.cz, www.drmax.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz, http://www.cosmeticsciencetechnology.com/articles/samples/2511.pdf

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo