Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Ovocné příkrmy Kubík - Radimradi.cz

Hodnotili jsme čtyři výrobky Kubík z kategorie ovocných příkrmů. Na příkrmech není napsané, od kolikátého měsíce jsou pro děti vhodné. Do hodnocení jsme nezařadili novinku “Kubík Baby”, kapsičky pro děti od 4. a 5. ukončeného měsíce. Pojďte se podívat na to, co jsme při hodnocení zjistili.

Hodnocení příkrmů

Ze čtyř produktů jsme tři označili jako “dobře” a jeden jako “výborně”. V minulosti se ve všech kapsičkách se vyskytovala aromata, která nejsou pro malé děti vhodná. V online obchodech s potravinami můžete v popisku produktu ještě najít staré složení kapsiček. Kapsičky, které jsou dostání v klasických kamenných prodejnách neobsahují aromata, zahušťovadla, ale jejich složení také není na výbornou. Nicméně je fajn, že v Kubík aromata již nenajdete. Výrobce na kapsičce neuvádí, od kterého věku může dítě produkt konzumovat. Vypadá to, že kapsičky jsou vhodné od tří let věku. Pro kojence a batolata musí potraviny splňovat přísnější limity na obsah pesticidů a dalších látek. Logicky mě pak napadá otázka: Proč by jinak výrobce prodával ještě řadu s označením “Kubík Baby”, kde výslovně uvádí, že kapsičky jsou vhodné pro děti od 4. a 5. ukončeného měsíce? Zkrátka a dobře. Tyto příkrmy v kapsičkách jsou spíše pro školáky. 🙂

Kubík se sice skládá ze 100% ovoce, neobsahuje rýžovou mouku a ani škroby, ale ve složení najdete ovocné šťávy z koncentrátu a protlaky z ovocných šťáv z koncentrátu. Výrobce k naředění ovoce používá na místo ovocných šťáv ty z koncentrátu. Je to pravděpodobně z důvodu snížení výrobních nákladů. Nutno podotknout, že výrobce všechny informace uvádí zřetelně na obale.

Poměr ceny a kvality

Ovocné příkrmy koupíte okolo 14 Kč za jedno balení o objemu 100 mililitrů. Za 14 Kč pořídíte dítěti například BIO banán, velké BIO jablko nebo pomeranč. Poměr ceny a kvality je v porovnání s ostatními ovocnými kapsičkami průměrný. Kubík je levný, ale naředěný šťávou z koncentrátu.

Podrobné složení a cena

Kubík 100% ovocná kapsička banán a jablko
Složení:Protlaky z jablka 88 %, banánu 6 %, jablečná šťáva z koncentrátu 6 %, vitamín C
Cena: 14 Kč / 100 ml

Kubík ovocná kapsička JABLKO, složení.

Kubík 100% ovocná kapsička jahoda, jablko, banán, mrkev
Složení:Protlaky z banánu 30 %, jablka 28 % a jahod 27 %, šťáva z koncentrátu jablka 10 % a mrkve 5%
Cena: 14 Kč / 100 ml

Kubík ovocná kapsička JAHODA, složení.

Kubík 100% ovocná kapsička broskev, jablko, banán a mrkev
Složení: protlaky z broskve 40 %, jablka 39 %, banánu 10 %, mrkve 1 %, jablečná šťáva z koncentrátu 10 %, vitamín C
Cena: 14 Kč / 100 ml

Kubík ovocná kapsička BROSKEV, složení.

Kubík 100% ovocná kapsička banán
Složení: Protlaky z banánu 66 %, jablka 34 %, vitamín C
Cena: 14 Kč / 100 ml

Kubík ovocná kapsička BANÁN, složení.

Detailní srovnání ukazuje tabulka ovocné příkrmy Kubík.

Výhody

  • Nízká cena

Nevýhody

  • Příkrmy jsou naředěny šťávou z koncentrátu.

Rozklíčování: Jak hodnotíme ovocné příkrmy.

Základní přehled srovnávaných ovocných příkrmů Kubík

NázevCena v KčMililitryCena za 100 mlBIOSacharidy/cukry na 100 gObsahuje zahušťovadlaPodíl ovoce (%)
Kubík 100% ovocná kapsička banán a jablko 1410014ne11.2 /10.8ne94+6
Kubík 100% ovocná kapsička jahoda, jablko, banán, mrkev 1410014ne11 / 10.3ne85 + 15
Kubík 100% ovocná kapsička broskev, jablko, banán a mrkev1410014ne12 / 11.6ne90+10
Kubík 100% ovocná kapsička banán1410014ne16.1 / 14.6ne100
Celkové hodnocení
  • 65%
    Hodnocení - 65%
65%

Ovocné příkrmy Kubík jsou vyrobeny ze 100% ovoce, respektive ovoce a šťávy z koncentrátu. Nejsou doslazované a neobsahují aromata, i když v minulosti byste je ve složení našli.

Zdroj foto: www.kosikcz; vlastní koláž

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo