Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Babylove Aloe vera a heřmánek (zelené) - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Babylove Aloe vera a heřmánek (zelené)

Vlhčené ubrousky Babylove Aloe vera a heřmánek (zelené) z DM koupíte v balíčku po 80 kusech. Ubrousky se vyrábí v Německu a často bývají v akci. Vlhké jsou akorát, jsou parfemované a hezky voní. Víte, co najdete ve složení a myslíte si, že kupujete kvalitní produkt? Pojďme se podívat na jejich kvalitu, složení a cenu.

Cena a dostupnost (50 %)

Babylove Aloe vera a heřmánek se prodávají v balení po 80 kusech a koupíte je pouze v drogerii DM nebo v jejich internetovém obchodě. Jedno balení vyjde na 40 Kč, zvýhodněný multipack 4×80 kusů pořídíte v akci za 100 Kč. Některé drogerie prodávají multipack po dvou kusech. Levněji ubrousky vyjdou v Německu.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Ubrousek patří k větším a jeho rozměry jsou 19×17 centimetrů. Hned první ubrousek je trošku zmačkaný, ale používání to nevadí. Postupně se srovnají a zmačkané už nebudou.

Vlhčené ubrousky Babylove s aloe vera a heřmánkem: Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá.

Tloušťka (65 %): Prosvítají, jsou tenčí než ostatní ubrousky Babylove. Lze je dobře přeložit na půlku a i tak bude plocha  na utírání zadečku dostatečně velká. Ubrousek nepruží.

Vlhčené ubrousky Babylove s aloe vera a heřmánkem: Detail na strukturu ubrousku.

Vlhkost (90 %): Jsou spíše vlhčí a když balení dobře zalepíte, vydrží tak.

Pěnivost (50 %): Hodně pění.

Složení a parfemace

Složení (20 %): Aqua, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Chamomilla Recutita Flower Extract, Bisabolol,  Octyldodecanol, Coco – Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Citric Acid, Sodium Citrate, Sodium Chloride, Parfum, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid

Vlhčené ubrousky Babylove s aloe vera a heřmánkem: Složení

 • Aloe Barbadensis Leaf Extract – výtažek z listů aloe vera. Váže na sebe vlhkost a pomáhá pokožku hydratovat.
 • Chamomilla Recutita Flower Extract – extrakt z heřmánku modrého má protizánětlivé a hojivé účinky.
 • Bisabolol – je složkou esenciálního oleje heřmánku pravého a používá se mimo jiné jako vůně do kosmetických preparátů. Má regenerační účinky, stejně jako je protizánětlivý.
 • Octyldodecanol – změkčuje jinou látku, která by se těžko roztírala. Mastný alkohol může být získán z rostlin, zvířat či synteticky. Kůži či oči může podráždit zřídka.
 • Cocamidopropyl Betaine – získá se synteticky v laboratoři nebo z kokosového oleje. JE povolen u přírodní certifikované kosmetiky, podráždění může způsobit velmi vzácně. Pomáhá zvýšit pěnivost a má čistící funkci.
 • Sodium Citrate – Citrát sodný je sůl kyseliny citronové, snižuje pH emulzí a pohltí případný zápach. Užívá se v dětské kosmetice a také v potravinářství.
 • Sodium Chloride – chlorid sodný se používá jako zhušťovadlo. V malé koncentraci odmašťuje pleť. Jedná se o přírodní látku.
 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Propylene glycol – syntetický uměle vytvořený alkohol se získává z ropy či rostlinných zdrojů. Váže na sebe vodu, zvlhčuje a hydratuje pokožku, ale zároveň může citlivou pokožku podráždit.
 • Allantoin – chrání a hydratuje pokožku.
 • Phenoxyethanol – konzervant, který může být potenciálně zdraví škodlivý (dle BIOOO.cz – více zde).  V kosmetických produktech je jeho cílem zamezit množení bakterií a používá se v malém množství (1 %).
 • Panthenol – získává se z kyseliny pantothenové a najdete ji v rostlinách v podobě vitaminu B5. Používá se jako zvlhčovadlo. Snadno se absorbuje do vrstev pokožky.
 • Coco Glucoside – vyrábí se z kokosového oleje, napomáhá k vytvoření pěny a odstraňuje z pleti nečistoty.
 • Benzoic Acid – v kosmetice se používá jako synteticky vyrobená látka, kyselina benzoová. Nemá negativní účinky na zdraví člověka a užívá se také v potravinářském průmyslu. Upravuje pH.
 • Dehydroacetic Acid – pro pokožku je kyselina dehydrooctová bezpečná a pomáhá ničit bakterie, zabíjí parazity a plísně.
 • Parfém

Složení není EKO/BIO. Objevuje se Phenoxyethanol, který by se v  dětských ubrouscích vyskytovat nemusel. Zkoušela jsem na dětech jedno balení a neoprudily se, vše bylo v pořádku. Obsahují výtažek z aloe vera a heřmánku.

Parfemace (50 %): Ubrousky jsou parfemované, ale nesmrdí.

Vlhčené ubrousky Babylove s aloe vera a heřmánkem: Vyrobeno v Německu.

Funkčnost a kvalita

Čistota (80 %): Dobře se s nimi utírá, jsou spíše vlhčí, ale pění. Když se neutrhne lepítko, zůstanou vlhké po celou dobu.

Spotřeba (90 %): V balení je 80 kusů. Ubrousky jsou tenké, ale ne tolik jako například Pampers Natural Clean. Ubrousek můžete přeložit na polovinu a stejně bude plocha na utírání dostatečná. Díky velkému balení vydrží dlouho.

Balení (90 %): Balení po 80 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne, otvor je zalepen tenkou fólií. Nestává se, že by se fólie odlepila celá, spíše se stane, že lepítko nejde po nějaké době už zalepit. Obal je recyklovatelný, a z poloviny je vyroben z recyklovaného materiálu, k čemuž jsem v hodnocení přihlédla.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Oddělit jdou perfektně.

Poměr ceny a kvality (20 %)

Ubrousky koupíte bez akce okolo 40 Kč, což je poměrně dost na to, že obsahují ne příliš pochvalný Phenoxyethanol. Najdete v nich výtažek z heřmánku a aloe vera. Pění (ale na trhu jsou ještě pěnivější, například oranžové ubrousky “calendula” s veverkou z Rossmannu). Ubrousky mají poměrně kvalitní materiál, ale jsou tenčí než ostatní Babylove vlhčené ubrousky, na škodu je  parfemace a látka Phenoxyethanol.

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků s datem spotřeby do 27 09 20.

Shrnutí

Klady (+) 

 • Velké
 • Obsahují výtažek z aloe vera a z heřmánku.
 • Dobře se vytahují z obalu a nelepí se k sobě.
 • Nejsou příliš tenké a netrhají se.

Zápory (-)

 • Drahé (vztaženo ke kvalitě složení)
 • Nepruží
 • Lepítko nedrží na obale a ubrousky mohou rychleji vyschnout.
 • Obsahují Phenoxyethanol.
 • Jsou parfemované, ale nesmrdí.
 • Nepruží.
 • Pění.
 • Lze je koupit pouze v drogerii DM a v jejich e-shopu.
Celkové hodnocení
 • 67%
  Hodnocení - 67%
67%

Vlhčené ubrousky Babylove aloe vera a heřmánek jsou parfemované, ale hezky voní. Ubrousek je vlhký akorát, nepruží a je tenčí než ostatní vlhčené ubrousky Babylove. Ve složení najdete Phenoxyethanol.

Foto: Radimradi.cz, www.meindm.at

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo