Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Happy Mimi D-Panthenol + Vitamin E - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Happy Mimi D-Panthenol + Vitamin E

Vlhčené ubrousky Happy Mimi D-Panthenol + Vitamin E koupíte v balíčku po 72 kusech. Ubrousky se vyrábí v Turecku, seženete je v drogerii Teta a také online. Jsou extrémně mokré, výrazně parfemované a na obale se dozvíte, že jsou extra jemné (sensitive). Pojďme se podívat na jejich kvalitu, složení a cenu.

Cena a dostupnost (50 %)

Happy Mimi D-Panthenol + Vitamin E se prodávají v balení po 72 kusech za 25 Kč až 40 Kč.  Záleží na tom, kde je budete kupovat. V Teta drogerii je pořídíte nejlevněji, když na ně bude akce. Koupit můžete výhodné multipacky po čtyřech kusech (4×72 kusů) za 100 Kč. S Teta kartou bývají často v akci. Online je pořídíte například v drogerii PeMi.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Ubrousek patří k větším a jeho rozměry jsou 20×15 centimetrů. V balení je hezky složený, nemačká se.

Vlhčené ubrousky Happy Mimi s Panthenolem a vitamínem E: Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá.

Tloušťka (70 %): Prosvítají, ale nepatří k nejtenčím. Hodně pruží a když ubrousek roztáhnete, v látce nevznikají přílišné mezery.

Vlhčené ubrousky Happy Mimi s Panthenolem a Vitamínem E: Detail na ubrousek.

Vlhkost (30 %): Jsou mokré. Nelze ani napsat, že jsou hodně vlhké, ale jsou vyloženě mokré.

Pěnivost (30 %): Velmi pění.

Složení a parfemace

Složení (20 %): Aqua,  Coco-Glucoside, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-40 hydrogenated castor oil, Parfum, Lauryl Glucoside, Tetrasodium EDTA, Tocopheryl acetate, Panthenol, Citric acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice

Vlhčené ubrousky Bella Happy s Panthenolem a vitamínem E: Složení

 • Panthenol – získává se z kyseliny pantothenové a najdete ji v rostlinách v podobě vitaminu B5. Používá se jako zvlhčovadlo. Snadno se absorbuje do vrstev pokožky.
 • Lauryl Glucoside – napomáhá sloučit vodu a olej a nečistoty. Synteticky se vyrobí z glukózy a lauryl alkoholu. Tvoří bohatou pěnu a hodí se i pro děti s citlivou pokožkou.
 • Tetrasodium EDTA – chelatační látka na sebe váže kovy, spojí se s nimi a umí je deaktivovat. Funguje jako stabilizátor a konzervant.
 • Caprylic/Capric triglyceride – vznikne spojením glycerinu a kokosového nebo palmového oleje, a může se užívat v certifikované přírodní kosmetice. Prodlouží trvanlivost produktu a zabraňuje jeho žluknutí. Lze ji použít na nejcitlivější pokožku. Nezpůsobuje alergii a ani vyrážku. Na povrchu pokožky vytvoří ochranný film.
 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • PEG-40 hydrogenated castor oil – hydrogenovaný ricinový olej mírně zapáchá a používá se jako emulgátor či rozpouštědlo. Váže na sebe vodu a je stabilní při nízkých hodnotách pH. Může zvýšit pěnivost.
 • Ethylhexylglycerin – syntetická sloučenina, která posiluje jiné konzervační látky v produktu.
 • Tocopheryl acetate – Vitamin E, tedy spíše jeho syntetická forma, funguje jako antioxidant a zamezuje žluknutí.
 • Phenoxyethanol – konzervant, který může být potenciálně zdraví škodlivý (dle BIOOO.cz – více zde).  V kosmetických produktech je jeho cílem zamezit množení bakterií a používá se v malém množství (1 %).
 • Coco Glucoside – vyrábí se z kokosového oleje, napomáhá k vytvoření pěny a odstraňuje z pleti nečistoty.
 • Aloe Barbadensis Leaf Extract – výtažek z listů aloe vera. Váže na sebe vlhkost a pomáhá pokožku hydratovat.
 • Parfém

Složení není EKO/BIO. Objevuje se Phenoxyethanol, který by se v  dětských ubrouscích vyskytovat nemusel. Zkoušela jsem na dětech pouze jedno balení. Neoprudily se, ale byla jsem s nimi tak nespokojená, že už další balení zkoušet nebudu.

Parfemace (20 %): Ubrousky jsou hodně parfemované (přespříliš), skoro až smrdí.

Funkčnost a kvalita

Čistota (20 %): Utírá se s nimi špatně. Jsou mokré, kape z nich voda, kloužou, nejdou pořádně rozložit.

Spotřeba (20 %): V balení je 72 kusů. Spotřeba je velká, protože ubrousky nelze dobře rozložit. Zadeček zanechají tak vlhký, že se musí ještě usušit.

Balení (70 %): Balení po 72 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne, a otvor je zalepen tenkou fólií. Fólie se neodlepuje.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (0 %): Někdy vyndáte jeden ubrousek (po jednom kusu, nejsou na sebe navázané, takže musíte strčit ruku úplně dovnitř), jindy vyndáte 5 ubrousků najednou.

Poměr ceny a kvality (5 %)

Špatné ubrousky za nízkou cenu. Jsou extrémně parfemované, rozhodně si nezaslouží označení “sensitive”, protože obsahují Phenoxyethanol, jsou parfemované a pění. Z balení je nelze dobře vyndat, na konci je musíte vyloženě vydolovat z obalu ven. Asi nejhorší je jejich vlhkost, která je taková, že musíte po použití těchto ubrousků dítěti vysušit zadeček.

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků se šarží 2735 1672.

Shrnutí

Klady (+) 

 • Nízká cena.

Zápory (-)

 • Obsahují Phenoxyethanol.
 • Příliš parfemované (smrdí).
 • Extrémně vlhké.
 • Špatně se s nimi utírá.
 • Nejdou vyndat z obalu.
 • Nelze je dobře rozložit.
 • Pění.
 • Kape z nich voda.
 • Rychle se spotřebují.
 • Poměr ceny a kvality je velmi špatný.
Celkové hodnocení
 • 36%
  Hodnocení - 36%
36%

Ubrousky jsou příliš parfemované, příliš vlhké, příliš pění. Jejich složení není vhodné pro děti s citlivou pokožkou a označení “sensitive” by mohlo být zavádějící. Špatně se s nimi utírá, rychle se spotřebují a špatně se vyndavají z obalu.

Foto:Radimradi.cz, www.kosik.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo