Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky BabyBaby Soft - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky BabyBaby Soft

Vlhčené ubrousky BabyBaby Soft koupíte v balíčku po 72 kusech. Ubrousky se vyrábí v Srbsku a koupíte je například v supermarketu Billa, v online obchodech se smíšeným zbožím (například Mall.cz). Jsou až příliš parfemované.  Pojďme se podívat na jejich kvalitu, složení a cenu.

Cena a dostupnost (50 %)

Vlhčené ubrousky BabyBaby Soft se prodávají v balení po 72 kusech za 35 Kč. Jsou k dostání například v supermarketu Billa. Online jsou dostupné výjimečně.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Ubrousek patří k větším a jeho rozměry jsou 21×15 centimetrů. V balení je hezky složený, nemačká se.

Vlhčené ubrousky BabyBaby Soft: Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá.

Tloušťka (70 %): Prosvítají, ale nepatří k nejtenčím. Lze je dobře přeložit na půlku a i tak bude plocha  na utírání zadečku dostatečně velká. Jsou podobné ubrouskům Linteo.

Vlhčené ubrousky BabyBaby Soft: Detail na strukturu ubrousku.

Vlhkost (100 %): Vlhké jsou akorát.

Pěnivost (100 %): Nepění.

Složení a parfemace

Složení (0 %): Aqua, Phenoxyethanol, Sorbitan Caprylate, Parfum, Polysorbate-20, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Paraffinum Liquidum, Ceteareth-20, Disodium EDTA, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-12, Cetyl Palmitate, Polyquaternium-10, Citric Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice.

Vlhčené ubrousky BabyBaby Soft: Složení. Vyrobeno v Srbsku.

 • Polysorbate 20 – mísí olej s vodou a používá se jako emulgátor a usnadňuje ostatním látkám v produktu, aby prostoupily pokožkou. Ve vysokých koncentracích je toxický, ale v množství, která jsou povolena k užití v kosmetickém průmyslu není škodlivý. U velmi citlivých jedinců může vyvolat podráždění pokožky, jinak má uklidňující účinky.
 • Sorbitan Caprylate – konzervant.
 • Ethylhexyl Palmitate – je náhradou za silikony  a ucpává póry. Při velmi vysoké koncentraci způsobuje podráždění, při nízké koncentraci nedráždí pokožku. Slouží jako změkčovadlo.
 • Caprylic/Capric triglyceride – vznikne spojením glycerinu a kokosového nebo palmového oleje, a může se užívat v certifikované přírodní kosmetice. Prodlouží trvanlivost produktu a zabraňuje jeho žluknutí. Lze ji použít na nejcitlivější pokožku. Nezpůsobuje alergii a ani vyrážku. Na povrchu pokožky vytvoří ochranný film.
 • Glycerin – váže na sebe vlhkost a ostatním látkám napomáhá rychle se vstřebat do pokožky.
 • Glyceryl stearate – emulgátor glyceryl stearát zlepší vsakování krémů a olejů a je odvozen z palmového jádra, sojového oleje, případně může pocházet ze živočišných zdrojů.  Na pokožce vytváří ochrannou vrstvu, která napomáhá dehydrataci.
 • Ceteareth-20 – mastný alkohol se vyrábí z cetearylalkoholu a ethylenoxidu. Používá se jako syntetický emulgátor a prodlužuje trvanlivost výrobku.  Látka sama o sobě není škodlivá, ale při její výrobě může vzniknout karcinogenní 1,4-dioxan a výrobek může být kontaminován. Ceteareth-20 se vyrábí ve speciálních továrnách, jelikož je jeho příprava nebezpečná. Nesmí se používat na podrážděnou pokožku. Pokožku může podráždit. V kosmetice se používá ve velmi nízkých koncentracích a proto je jeho užití považováno za bezpečné. Má negativní vliv na životní prostředí.
 • Paraffinum Liquidum – ropný produkt, parafínový olej, nahrazuje levnější rostlinné oleje. Pokud není dobře pročištěn, může se usazovat v ledvinách, játrech, lymfatických uzlinách a může být toxický. Pleť pod ním nemůže dýchat. Výhodou je, že chrání pokožku před vnějšími vlivy a umí zklidnit i extrémně podrážděnou pokožku. Pokud je řádně pročištěn, jedná se o chemickou látku, která nemá negativní účinky na zdraví, z hlediska škodlivosti by na stupnici od jedné do deseti získala látka trojku. Probíhají studie o tom, zda je látka fotokarcinogenní. Testy na zvířatech ukázaly, že látka může být potenciálně fotokarcinogenní. K prokázání stejných účinků na člověka bude potřeba řada studií. Prozatím nejsou podobné výsledky u lidí řádně podloženy.
 • Phenoxyethanol – konzervant, který může být potenciálně zdraví škodlivý (dle BIOOO.cz – více zde).  V kosmetických produktech je jeho cílem zamezit množení bakterií a používá se v malém množství (1 %).
 • Ceteareth-12 – používá se jako emulgátor a povrchově aktivní činidlo (čistí).
 • Cetearyl alcohol – derivuje se z kokosového oleje. případně z palmového oleje a také se vyrábí synteticky. Do kosmetických produktů se přidává jako zahušťovadlo nebo jako emulgátor. Díky této látce se do pokožky vstřebají ostatní složky produktu. Tvoří pěnu a na povrchu pokožky utvoří ochranný film a uzamyká její přirozenou hydrataci. Ve výjimečných případech může podráždit pokožku (například u nemocného lupénkou). Jinak je  doporučen na citlivou či alergickou kůži.
 • Cetyl palmitate – může mít živočišný či rostlinný původ. U přírodní kosmetiky má rostlinný. Zjemňuje a vyhlazuje pokožku.
 • Polyquatermium-10 –  U malého procenta osob může podráždit pokožku a vyvolat alergickou reakci. Nesmí se používat v přírodní kosmetice. Stabilizuje pěnivost a na pokožce tvoří film.
 • Disodium EDTA – chelatační látka na sebe váže kovy, spojí se s nimi a umí je deaktivovat. Funguje jako stabilizátor a konzervant.
 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Aloe Barbadensis Leaf Juice – výtažek z listů aloe vera. Váže na sebe vlhkost a pomáhá pokožku hydratovat.
 • Parfém

Složení není EKO/BIO. Nedozkoušela jsem ani celé balení. Ubrousky mohou podráždit pokožku a způsobily zarudnutí. Putovaly mezi úklidové prostředky. PS: Nedoporučuji ani na úklid, dělají šmouhy. 🙂

Parfemace (20 %): Ubrousky jsou silně parfemované a spíše smrdí.

Funkčnost a kvalita

Čistota (70 %): Utírá se s nimi poměrně dobře. Materiál není slabý, ubrousky jsou vlhké a nepění.

Spotřeba (80 %): V balení je 72 kusů. Ubrousky jsou velké a spíše silnější. Nespotřebujete jich tolik, balení může vydržet docela dlouho. Já jsem nedopotřebovala celé balení, protože ubrousky podráždily pokožku.

Balení (50 %): Balení po 72 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne. Otvor je zalepen fólií, která se začne brzy odlepovat a ubrousky mohou vysychat. 

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (0 %): Špatně se vytahují z obalu. Buď vytáhnete ubrousků několik, nebo pouze jeden. Ubrousky na sebe nenavazují, tak musíte pořád lovit v obalu. Není to praktické.

Poměr ceny a kvality (0 %)

Vlhčené ubrousky patří svým složením k nejhorším produktům na trhu. Mohou podráždit pokožku a nehodí se například pro novorozence. Jsou poměrně velké, vlhké akorát a materiál se netrhá, je dostatečně silný. Velkou nevýhodou je až přílišná parfemace a složení. Obsahují Ceteareth-20,  Paraffinum Liquidum a Phenoxyethanol.

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků s výrobní šarží LOT 065/18/02 EXP 24.01.2020.

Shrnutí

Klady (+) 

 • Velké
 • Pružné
 • Vlhké akorát
 • Nepění

Zápory (-)

 • Špatně dostupné (pouze v Bille, online ve vybraných obchodech)
 • Příliš parfemované (smrdí)
 • Složení patří k nejhorším
 • Mohou podráždit pokožku
 • Špatný poměr ceny a kvality
 • Drahé
Celkové hodnocení
 • 53%
  Hodnocení - 53%
53%

Vlhčené ubrousky BabyBaby soft mají jedno z nejhorších složení, mohou podráždit pokožku a při testování způsobily zarudnutí. Obsahují dráždivé látky, jsou příliš parfemované a smrdí.

Foto: Radimradi.cz, www.mall.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo