Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Oblečení C&A - Radimradi.cz

Oblečení C&A

Nadnárodní společnost C&A prodává oblečení po celém světě. Oblečení pro kojence a děti nese označení C&A Baby. Pro chlapce a dívky je označeno jako C&A a pro adolecenty a mladé prodává oblečení pod značkou Clockhouse.

Historie

Historie společnosti C&A sahá do roku 1841, kdy ji v Nizozemí založili Clemens a August Brenninkmeijerové, jako navazující firmu na již zaběhnutý rodinný obchod s látkami z roku 1671. Již v 19. století prosazují naprostou novinku a prodávají oblečení za rozumné ceny tak, aby si jej mohl dovolit každý. Tato obchodní politika se jim brzy vyplácí.

Certifikáty

Nové kolekce kojeneckého oblečení nesou certifikaci GOTS (Global Organic Textile Standard), která rozšiřuje nabídku udržitelnějších výrobků. Společnost používá organickou BIO bavlnu a celkově se snaží o eliminaci nebezpečných chemikálií. Více informací je napsáno zde.

Produkty

Značka C&A Baby pokrývá veškerý potřebný sortiment dětského kojeneckého zboží, stejně jako všechno potřebné oblečení najdete v kolekci pro kluky a holky. Pro novorozence a miminka v C&A koupíte dupačky, body, kombinézy, trička, tepláčky, čepičky i ponožky a punčocháče. Pro kluky a holky je sortiment také pestrý a navíc ještě zahrnuje zajímavé doplňky. Pozadu nezůstává ani letní a zimní oblečení.

Kolekce

Oblečení se pravidelně obměňuje dle ročních období a v každém kvartálu mu dominují mírně odlišné střihy a barvy. Kojenecké oblečení je vyvedeno v jemných a světlých barvách. Oblečení pro kluky a holky se stává pestřejší a variabilnější co se barevných kombinací týče.

Oblečení C&A, označení dětské kolekce 2016.

Kolekce léto 2018: V miminkovském oblečení dominuje bílá, světle růžová a světle zelená barva se šedivými prvky. Oblečení pro holky je více barevné a vybere si například z růžového, oranžového, bílého nebo šedivého barevného spektra. Nechybí ani dominantní tmavě modrá nebo černá barva. Chlapecké oblečení je spíše tmavších barev.

Velikost

Oblečení C&A Baby koupíte od novorozeneckého věku až do šesti měsíců, v jedné kategorii. V kategorii druhé máte na výběr oblečení od dvou měsíců až do dvou let. Toto oblečení je označeno jako „baby“. Děti starší dvou let spadají do kategorie chlapeckého a dívčího oblečení.
Kategorie pro miminka má následující velikosti: 50, 56, 62, 68 (I. kategorie); 74, 80, 86, 92, 86, 92 (II. kategorie)
Kategorie pro kluky a holky má následující velikosti: 98, 104, 110, 116, 122, 128, 134, 140, 146, 152, 158, 164, 176, 182

Materiál a složení (100 %)

Materiál je pevný, příjemný, oblečení se netrhá. Pro kojence jsou oblečky vyrobeny z organické BIO bavlny, vybrané modely obsahují polyester.

Dětská kolekce oblečení C&A, složení.

Dostupnost (60 %)

Dětské oblečení je dostupné v obchodech C&A. Oblečení můžete koupit také v e-shopu C&A, který je prozatím pouze v anglickém jazyce. Přepravní náklady činí necelých 5 eur. Minimální hodnota objednávky bez poštovného musí být alespoň 19 eur. Společnost zasílá zboží do České republiky prostřednictvím DHL. Vrátit zásilku můžete do 30 dní.

Výtky a problémy

Společnost byla opakovaně kritizovaná za špatné podmínky pro zaměstnance, kteří vyrábí oblečení v továrnách. Velkou kritiku sklidila v roce 2010, kdy se zjistilo, že oblečení vyráběné v indických továrnách šijí děti. Nebylo to poprvé. Kritiku za dětskou práci obdržela firma již roku 1996. V roce 2012 testovala společnost Greenpeace 141 oděvů z 29 zemí na přítomnost škodlivých látek. Škodlivé látky byly zjištěny právě v produktech C&A. (Více informací v německém jazyce najdete zde.)

Poměr ceny a kvality (80 %)

Ceny dětského oblečení jsou nižší, ale oblečení nepatří k úplně nejlevnějším. Kojenecký overal na spaní vyjde na 180 Kč, jedno body pořídíte okolo 100 Kč až 120 Kč. Levněji vyjde nákup v setu, například tři kusy spodního prádla nebo tři kusy body s krátkým či dlouhým rukávem. Poměr ceny a kvality je velmi dobrý. V e-shopu bývají velmi často výprodeje.

Celkové hodnocení
  • 80%
    Hodnocení - 80%
80%

Pouze několik úvodních vět

Oblečení C&A vypadá na první pohled kvalitně. Je vyrobeno z pevnějšího materiálu a nezničí se po několika vypráních. Každou sezónu jsou výprodeje starých modelů a jejich místo v ochodě zaujme nová kolekce. S dostupností to je horší. Zboží sice můžete koupit již online, ale ze zahraničního e-shopu, zaplatíte poštovní a minimální cena objednávky musí být alespoň 500 Kč (19 eur).

Foto: C&A;Radimradi.cz

Zdroje: Zkušenost s oblečením C&A, Wikipedia

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo