Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze plen Babydream (2018) - Radimradi.cz

Pleny Babydream z Rossmannu (schnell-trocken-system) jsou novinkou pro rok 2018. Na první pohled vypadají velmi povedeně, ale už při rozbalování jsou silně cítit chemickým zápachem. Pleny jsou vyrobeny v Německu a jedno balení koupíte pouze v drogerii Rossmann za 139 Kč. Pojďme se podívat na jejich pozitiva a negativa.

Velikost, kilogramy a cena     100 %

Pleny zakoupíte v těchto velikostech                                            Cena / kus v Kč (2018)
Babydream 1 New Born (2-5 kg), 26 ks 4,2
Babydream 2 Mini (3-6 kg), 36 ks 3,6
Babydream 3 Midi (5-8 kg), 38 ks 3,6
Babydream 4 Maxi (7-18 kg), 33 ks 4,2
Babydream 4+ Maxi Plus (9-20 kg), 30 ks 4,6
Babydream 5 Junior (12-25 kg), 28 ks 4,9

 

Pleny jsou dostupné pouze v drogerii Rossmann. V Německu prodávají ještě velikost 6 (XL) a 6+ (XL+). U nás jsem viděla plenky do velikosti 5 a pouze v malém balení. V Německu mají zákazníci k dispozici také Jumbo Pack, cenově zvýhodněné balení. Cena jednoho balení plenek u nás vychází na 139 Kč, novorozenecké plenky na 109 Kč, mini na 129 Kč. Pleny jsou neskutečně tenké a praktické testy ukázaly, že možná právě z důvodu jejich tenkosti prosakují a nepojmou dostatečné množství tekutiny.

Jak plenky vypadají?

Materiál zvenku a zevnitř plenky (60 %): Vzhledově jsou plenky pěkné. Jemné pastelové barvy s pěknými obrázky se dětem budou líbit. Materiál je příjemný a odpovídá cenové kategorii. Není krásně hebký, ale pokožce nevadí. Srovnatelné s tímto materiálem jsou například plenky Lupilu z Lidlu.

Lepící pásky (90 %): Pásky jsou dostatečně dlouhé, pružné a pevně drží. Suchý zip lze je opětovně rozepnout a zapnout.

Vlastnosti

Velikost (60 %): Předepsaná váhová kategorie u pleny není zcela přesná. Pro děti pohybující se na hranicích předepsané hmotnosti může být plena příliš velká nebo příliš malá.

Parfemace (100 %): Námi testované plenky nebyly parfemované.

Chemický zápach (10 %): Pleny silně zapáchají chemicky. Chemický zápach je cítit okamžitě po rozbalení.

Savé jádro (90 %): Vyznačené savé jádro je dostatečně dlouhé. Absorpční kanálky odvedou vlhkost, ale plenka může být pro děti s citlivou pokožkou nepříjemná a může jim způsobit zapařený zadeček.

Absorpce (60 %): Na první pohled se může zdát, že inovovaná plena velmi dobře absorbuje moč, ale není tomu tak. Plenka protéká, nepojme dostatečné množství tekutiny a pokožka není v suchu.

Jak dlouho vydrží? (50 %): Pleny mohou protékat. Vydrží spolehlivě dvě hodiny. Pokud se dítě hodně vyčůrá, plena prosakuje.

Jsou vhodné na noc? (50 %): Plenu můžete vyzkoušet na noc u batolat. Vše se odvíjí od toho, kolik tekutiny vypilo dítě před spaním.

Opruzeniny (50 %): Po těchto plenách se mohou objevit opruzeniny nebo zapařený zadeček. Každé dítě má jinak citlivou pokožku.

Dostupnost a cenová kategorie     40 %

Plenky jsou dostupné pouze v drogerii Rossmann. Cena za jeden kus se pohybuje okolo 3,6 Kč až 5 Kč.

Youtube

Testy

Plenky nebyly odborně testovány žádným periodikem.

Poměr cena a kvalita     50 %

Plenka na první pohled vypadá hezky. Na druhý pohled můžete být zklamaní. Ucítíte silný chemický zápach, protéká, nepojme dostatečné množství tekutiny. Zadeček dítěte se může zapařit, nebo může způsobit opruzeniny. Některým dětem mohou pleny vyhovovat, jiným nikoli.

Tip

Hledáte levné a kvalitní jednorázové plenky, které seženete online? Pleny Bella Háppy patří k těm levnějším, přesto sají velmi dobře a drží si perfektní poměr ceny a kvality. Plenky koupíte v akci (vždy v nějakém obchodě jsou zlevněné) třeba na Proděti.cz. Další akce, buď zlevněné plenky, nebo dárky k nákupu najdete na Feedo.cz. Výhodné multipacky plenek s dopravou zdarma koupíte i na Mall.cz.

Shrnutí

Klady (+) 

  • Pěkný design.
  • Nejsou parfemované.

Zápory (-)

  • Dostupné pouze v drogerii Rossmann.
  • Zapáchají chemicky.
  • Protékají.
  • Nepojmou dostatečné množství tekutiny a prosakují.
  • Hmotnostní kategorie na obale nemusí odpovídat váze dítěte na rozhraní váhové kategorie.
Celkové hodnocení
  • 59%
    Hodnocení - 59%
59%

Plenky Babydream z Rossmannu na první pohled vypadají velmi pěkně. Dojem z nich kazí silný chemický zápach. V praktických testech obstály ne příliš dobře: protékají, prosakují, mohou způsobit zapaření zadečku a opruzeniny.

Zdroj foto: www.rossmann.de

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo