Recenze kojeneckého mléka Kendamil 2 - kojenecké pokračovací mléko - Radimradi.cz

Kendamil 2 – kojenecké pokračovací mléko

Pokračovací mléko Kendamil 2 od šesti měsíců do jednoho roku věku dítěte  nepatří mezi nejvyhledávanější produkty, ale řadí se mezi kojenecká mléka bez přidaného palmového oleje. Víte, jaké jsou klady a zápory prémiového umělého mléka? Nahlédněte do hodnocení.

Jak si stojí Kendamil 2

Balení

900 gramů:  Dóza s ochrannou fólií a hranatou odměrkou.

Dostupnost

Velmi dobrá dostupnost. Zakoupíte jej v e-shopech s dětskými potřebami, v e-shopech se smíšeným zbožím, ve vybraných online obchodech s potravinami. Mléko je velmi špatně dostupné v kamenných prodejnách.

Cena

Maloobchodní cena je 379 Kč. V akci jej pořídíte za 319 Kč. Záleží na konkrétním obchodě, který mléko nabízí.

Chuť a vůně

Voní jako mléko, nesmrdí. Dětem chutná.

Bolení bříška

Většina dětí mléko snáší dobře a nemá po něm bolení bříška. Je vhodné pro děti s citlivým zažíváním. Patří mezi sytější kojenecké formule. Neobsahuje palmový tuk, který některým dětem nedělá na zažívání dobře.

Vlastnosti

Dobře se rozpouští, nehrudkovatí, pění. Hůře se sype do lahvičky kvůli hranaté odměrce.

Další druhy

Kendamil BIO 2

Složení

Plnotučné mléko (213 g per 100 g), demineralizovaný protein mléčné syrovátky v prášku (obohacený o alfa laktalbumin), rostlinné oleje (slunečnicový, řepkový,kokosový), laktóza (z mléka), sušené odstředěné mléko, Galakto oligosacharidy (z mléka), LPC mastné kyseliny (Crypthecodinium Cohnii, olej z Mortierella Alpina), citrát vápenatý, kalcium laktát, chlorid hořečnatý, askorbát sodný, chlorid draselný, hydroxid draselný, citrát sodný, pyrofosfát železitý, taurin, nukleotidy (Cytidin-5′-monofosfát, sodná sůl Uridin-5′-monofosfátu, Adenosin-5′-monofosfát, sodná sůl isonin-5′-monofosfátu, sodná sůl guanosin-5′-monofosfátu), cholin bitartrát, L Carnitin, vitamín E, niacin, síran zinečnatý, citrát železito amonný, kys. Pantothenová, vitamín A, tiamín, vitamín B6, síran měďnatý, jodid draselný, síran manganatý, kyselina listová, seleničitan sodný, riboflavin, vitamín K, biotin, vitamín D, vitamín B12.

Pokračovací mléko Kendamil 2 je vhodné pro kojence od šesti měsíců do jednoho roku věku. Většina dětí snáší mléko dobře, chutná jim, je sladké a zasytí. Výhodou značky Kendamil je, že vyrábí kojeneckou formuli z plnotučného mléka. Neobsahuje palmový olej a děti ji snáší velmi dobře. Hodí se pro miminka s citlivým zažíváním, kterým klasické kojenecké formule nevyhovují. 

Obsahuje slunečnicový, řepkový a kokosový olej a je velmi dobrou náhradou například za mléko Nutrilon 2 ProFutura. Jako jedna z mála kojeneckých mléčných výživ v sobě nemá palmový olej. Obsahuje AA, DHA, omega 3 a 6 mastné kyseliny. Připravuje se dobře, snadno se rozpouští, pění. Cena za 100 gramů se pohybuje okolo 43 Kč. Umělou výživu zakoupíte v online v obchodě s dětským zbožím a v lékárnách. Mléko se vyplatí koupit v Alze, kde nabízejí množstevní slevy.

Výživa je zabalena v pevné dóze, což se hodí, pokud často někam cestujete. Na dóze je plastové víčko, které se zacvakne a mléko se nevysype.

NAHLÉDNĚTE: Kojenecká výživa bez palmového oleje

Shrnutí

Klady  (+)

 • Pro děti s citlivým zažíváním
 • Dobře se rozpouští.
 • Netvoří se hrudky.
 • Zasytí.
 • Praktické balení

Zápory (-)

 • Pění.
 • Vyšší cena
 • Dostupné pouze online

 

TIP Radima 🏆 kupuj zde↓ 
Kendamil pokračovací mléko 2

 

Hodnocení v sobě reflektuje zkušenosti více maminek s dětmi. Každému dítěti vyhovuje jiná kojenecká formule. Co sedí jednomu, druhému vyhovovat nemusí. To platí i u sourozenců.

Zdroj foto: www.kendamil.cz

Celkové hodnocení
 • 90%
  Hodnocení - 90%
90%

Kojenecké mléko Kendamil 2 neobsahuje palmový olej a je vyrobeno z plnotučného mléka. Patří k nejsytějším kojeneckým formulím, dětem chutné a nebolí je po něm bříško.

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.