Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Batole sensitive prací gel - Radimradi.cz

Batole sensitive prací gel

Prací gel Batole sensitive patří k levnějším produktům. Vyzkoušeli jsme, jak vypere prádlo špinavé od příkrmů, zda je vyprané prádlo měkké a hodnotili jsme vůni. V recenzi najdete také srovnání ceny a kvality, stejně jako složení pracího gelu.

Cena a dostupnost     80 %

Prací gel Batole sensitive koupíte ve vybraných drogeriích (například Teta) a také online v obchodech s dětským zbožím. Cena balení se pohybuje od 80 Kč do 100 Kč a z 1,5 litrového balení vyperete přibližně 15 praček. Jedna dávka stojí od 5,3 Kč do 7 Kč.

Složení     10 %

méně než 5 %: parfém, konzervační látka (bronopol), enzym, neionický tenzid, mýdlo; 5 % nebo více, avšak méně než 15 %: anionický tenzid.

Prací gel není BIO ani EKO. Složením není vhodný pro citlivou dětskou pokožku. Testovala jsem jej na dětech a nevyvolal alergickou reakci. Nicméně obsahuje nevhodné látky.
Konzervační látka (bronopol) – látka představuje silný alergen. Není vhodná do kosmetických produktů určených kojencům. Látka je toxická pro kůži a po vdechnutí také pro imunitní systém. Zvyšuje citlivost pokožky a může vyvolat kontaktní dermatitidu.
Enzymy: Likvidují skvrny od jídla a nejvhodnější teplota pro praní do 60 °C. Při překročení této teploty nefungují.
Neionický tenzid: Dobře se rozpustí ve vodě a nejsou nebezpečné pro citlivou pokožku.
Mýdlo
Anionický tenzid: Tato látka je bezpečná pro citlivou pokožku.

Vůně     60 %

Gel voní jako mýdlo. Prádlo je po vyprání cítit stejně jako gel, ale jakmile uschne, tak už tolik nevoní.

Hebkost prádla     60 %

Prádlo není hebké, ale není extrémně tuhé a nepoddajné. Kojencům je potřeba po vyprání v tomto gelu oblečení pečlivě vyžehlit.

Čistota a odstranění skvrn     60 %

Na odstraňování skvrn a na praní zaschlých skvrn od příkrmů vám poslouží poměrně dobře. Skvrny od banánů nevypere na výbornou a zanechá na oblečení malé hnědé flíčky. Skvrny od příkrmů vypere velmi slušně a prádlo je hezky čisté.

Jak prací gel vypadá? Z levé strany: Lupilu prací prášek, Lovela prací gel, Batole, Bupi.

Poměr cena a kvalita     40 %

Prací gel Batole seženete v akci za nízkou cenu. Svým složením není vhodný pro citlivou pokožku, i když má v názvu označení “sensitive”. Prací gel obsahuje bronopol, který je silným alergenem a dokonce jej BIOOO.CZ označuje za zdraví nebezpečnou látku. Tato látka může vyvolat na citlivé pokožce zarudnutí, otoky, svědění, puchýře. Je toxická pro životní prostředí. Pokud perete v pracím gelu Batole, zkuste vymáchat prádlo dvakrát. Při druhém máchání se z prádla vyplaví více “nežádoucích” látek.

Kdybychom hodnotili prací gel pro dospělé, dostal by 52 %. Jenže my hodnotíme, zda je gel vhodný pro děti. Z důvodu obsahu výše uvedených látek musíme přihlédnout k tomu, že se pro děti nehodí. Tento gel není vhodný pro novorozence a kojence s citlivou pokožkou. Dostává proto známku, která odpovídá jeho složení, 10 %.

Shrnutí

Klady (+) 

  • V akci jej seženete levně
  • Dobrá dostupnost – koupíte jej online, v drogeriích, hypermarketech.
  • Voní jako mýdlo.
  • Prádlo vypere dobře, vyjma problematických potravin.

Zápory (-)

  • Složení není vhodné pro děti s citlivou pokožkou.
  • Nevypere banán.
Celkové hodnocení
  • 10%
    Hodnocení - 10%
10%

Batole sensitive prací gel vypere prádlo špinavé od příkrmů poměrně dobře. Neporadí si s banánem a nemusí zvládnout zaschlé pokrmy. Voní jako mýdlo. Nejhorší na něm je složení, které se nehodí pro děti s citlivou pokožkou a ani pro novorozence.

Zdroj foto: www.lekarna.cz, Radimradi.cz

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo