Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Bella Happy s vitamínem E - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Bella Happy s vitamínem E

Vlhčené ubrousky Bella Happy s vitamínem E (Allantoin) koupíte v balíčku po 64 kusech. Ubrousky se vyrábí v Polsku a seženete je online a ve vybraných kamenných prodejnách. Jsou vlhké akorát, jsou parfemované a na obalu se píše, že jsou bez alkoholu. Pojďme se podívat na jejich kvalitu, složení a cenu.

Cena a dostupnost (60 %)

Bella Happy Baby s vitamínem E se prodávají v balení po 64 kusech za 35 Kč až 45 Kč.  Koupíte je také v balíčku po 24 kusech, který má fialový obal, ale ubrousky jsou stejné jako tyto s oranžovým obalem. Ubrousky seženete zejména v online obchodech, lékárnách, obchodech s dětským sortimentem a e-shopech s potravinami. V kamenných prodejnách na ně  narazit můžete (například Teta), ale nemají je všude.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Ubrousek patří k větším a jeho rozměry jsou 21×15 centimetrů. V balení je hezky složený, nemačká se.

Vlhčené ubrousky Bella Happy s vitamínem E: Jak je ubrousek velký a jak silný (test průsvitnosti). Obrázek pod ubrouskem prosvítá.

Tloušťka (70 %): Prosvítají, ale nepatří k nejtenčím. Lze je dobře přeložit na půlku a i tak bude plocha  na utírání zadečku dostatečně velká. Jsou mírně tenčí než Nivea.

Vlhčené ubrousky Bella Happy s vitamínem E: Detail na ubrousek.

Vlhkost (80 %): Vlhké jsou akorát. Na konci balení mohou být spíše sušší. U malého balení po 24 kusech nestačí změnit vlhkost.

Pěnivost (100 %): Nepění.

Složení a parfemace

Složení (20 %): Aqua, Propylene glycol, Tocopheryl acetate, Allantoin, Bisabolol, Tetrasodium glutamate diacetate, PEG-40 hydrogenated castor oil, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Citric acid.

Vlhčené ubrousky Bella Happy s vitamínem E: Složení

 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Propylene glycol – syntetický uměle vytvořený alkohol se získává z ropy či rostlinných zdrojů. Váže na sebe vodu, zvlhčuje a hydratuje pokožku, ale zároveň může citlivou pokožku podráždit.
 • Bisabolol – je složkou esenciálního oleje heřmánku pravého a používá se mimo jiné jako vůně do kosmetických preparátů. Má regenerační účinky, stejně jako je protizánětlivý.
 • Tetrasodium glutamate diacetate – podporuje konzervační látky, není rizikový pro organismus člověka a ani pro neškodí přírodě.
 • PEG-40 hydrogenated castor oil – hydrogenovaný ricinový olej mírně zapáchá a používá se jako emulgátor či rozpouštědlo. Váže na sebe vodu a je stabilní při nízkých hodnotách pH. Může zvýšit pěnivost.
 • Ethylhexylglycerin – syntetická sloučenina, která posiluje jiné konzervační látky v produktu.
 • Tocopheryl acetate – Vitamin E, tedy spíše jeho syntetická forma, funguje jako antioxidant a zamezuje žluknutí.
 • Allantoin – chrání a hydratuje pokožku.
 • Phenoxyethanol – konzervant, který může být potenciálně zdraví škodlivý (dle BIOOO.cz – více zde).  V kosmetických produktech je jeho cílem zamezit množení bakterií a používá se v malém množství (1 %).
 • Parfém

Složení není EKO/BIO. Objevuje se Phenoxyethanol, který by se v  dětských ubrouscích vyskytovat nemusel. Zkoušela jsem na dětech několik balení a neoprudily se, vše bylo v pořádku.

Parfemace (40 %): Ubrousky jsou hodně parfemované (až přespříliš), nesmrdí.

Funkčnost a kvalita

Čistota (60 %): Utírá se s nimi dobře, ale konec balení může být spíše suchý, a neposlouží vám tak dobře.

Spotřeba (60 %): V balení je 64 kusů. Ubrousky jsou trošku tenčí než Nivea. Vzhledově jsou Nivee nesmírně podobné a na první pohled nerozeznatelné. Ubrousek můžete přeložit na polovinu a stejně bude plocha na utírání dostatečná.

Balení (60 %): Balení po 64 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne a otvor je zalepen tenkou fólií. Fólie se odlepuje a nedrží. Ubrousky mohou vysychat.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (100 %): Oddělit jdou perfektně.

Poměr ceny a kvality (10 %)

Ubrousky koupíte bez akce za 35 Kč až 45 Kč. V balíčku je 64 kusů velkých ubrousků, které patří k silnějším. Jenže jejich složení patří k nejslabším. Najdete v něm ne příliš pochvalný Phenoxyethanol a dále látky, které mohou dráždit pokožku. Nemají označení “sensitive” a jsou parfemované.  Ubrousky nesmrdí, ale kdyby výrobce ubral na na intenzitě vůně, ničemu by to nevadilo.

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků vyrobené 2018.03.05/II.

Shrnutí

Klady (+) 

 • Velké
 • Pružné
 • Dobře se vytahují z obalu a nelepí se k sobě.
 • Nejsou příliš tenké a netrhají se.

Zápory (-)

 • Drahé vztaženo ke kvalitě složení.
 • Lepítko obalu se odlepuje celé a ubrousky mohou rychleji vyschnout.
 • Obsahují Phenoxyethanol.
 • Příliš parfemované (nesmrdí).
 • Obsahují látky, které dráždí pokožku.
Celkové hodnocení
 • 63%
  Hodnocení - 63%
63%

Vlhčené ubrousky Bella Happy s vitamínem E obsahují Phenoxyethanol a jejich složení není vhodné pro děti s citlivou pokožkou. Jsou parfemované, intenzivně voní a nejlépe jsou dostupné online. Lepítko, které chrání ubrousky před vyschnutím, se odlepuje a neplní svou funkci spolehlivě.

Foto: Radimradi.cz, www.kosik.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Tags:

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo