Pampers Premium Care (2019) | Radimradi.cz

Pampers Premium Care (2019)

Plenky Pampers Premium vás mile překvapí jemným svrchním materiálem. Odradit vás od jejich koupě může chemický zápach a také nedostatečně dlouhé savé jádro. Pleny jsou vyrobeny v Polsku. Pojďme se podívat na to, jak plenka saje a jak je kvalitně provedena.

Velikost, kilogramy a cena  100 %

Velikost, kterou výrobce deklaruje na obale, odpovídá. Plenka dítěti sedne dobře. Patří mezi dražší kousky. Cena za jeden kus se odvíjí dle velikosti plenky a také dle velikosti balení. Středně velké balení koupíte od 300 Kč, měsíční balení plenek pořídíte za 1000 Kč.

Jak plenky vypadají?

Materiál zvenku a zevnitř plenky (90 %): Svrchní materiál je hebký a jemný. Zevnitř je umístěna síťka, která zabrání kontaktu s vlhkým savým jádrem. Na zádíčkách není gumička.

Lepicí pásky (90 %): Lepicí pásky jsou dlouhé, pružné a dobře drží. Lze je opakovaně odlepit a zase přilepit.

Vlastnosti

Parfemace (100 %): Pleny nejsou parfemované.

Zápach (0 %):  Zapáchají chemicky.

Savé jádro (60 %): Savé jádro není dostatečně dlouhé a končí více než 10 centimetrů kus pod okrajem plenky v zadní části.

Absorpce (70 %): Plenky sají dobře. Savé jádro není tolik kvalitní jako u ostatních plenek v podobné cenové kategorii. Po nasáknutí plenky se v něm mohou tvořit mezery.

Jak dlouho vydrží? (80 %): Vydrží přes tři hodiny.

Opruzeniny (20 %): Pleny nejsou určeny pro děti s velmi citlivou pokožkou a ani s atopickým ekzémem. Při testování opruzeniny u batolat nezpůsobily. Při testování plenek u novorozence, způsobily opruzeniny.

Pampers Premium Care

Pampers Premium Care – savé jádro

Dostupnost  100 %

Plenky jsou perfektně dostupné. Koupíte je v hypermarketech, supermarketech, drogeriích a také online. Patří mezi dražší.

Poměr cena a kvalita  50 %

Za poměrně vysokou cenu dostanete plenku, která hezky saje. Na druhou stranu není ekologická, silněji zapáchá a poměr ceny a kvality není pro spotřebitele vždy příznivý. Plenky patří do vyšší cenové kategorie.

Partnerem testu je Feedo.cz. Podívejte se na jejich nabídku plenek.

6.6 Celkové hodnocení
Pampers Premium Care

Plenky Pampers Premium Care vypadají na první pohled velmi pěkně, patří k těm lépe savým, ale v savém jádru se mohou tvořit po nasáknutí plenky drobné praskliny. Pleny silně zapáchají.

Velikost
10
0
Materiál zvenku a zevnitř plenky
9
Lepicí pásky
9
Parfemace
10
Zápach
0
Savé jádro
6.0
Absorpce
7.0
Jak dlouho vydrží?
8.0
Opruzeniny
2.0
Dostupnost
10
Poměr ceny a kvality
5.0
Klady
  • Sají poměrně dobře.
  • Dobře dostupné
Zápory
  • Zapáchají.
  • Patří k dražším.
  • Savé jádro není kvalitní a plena nevydrží dlouho.

Zdroj foto: Tereza Krček

Zapojte se do diskuze

comments

Tereza Krček

Vystudovala ekonomickou žurnalistiku ve studijním programu Ekonomie a hospodářská správa na Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 2017 založila www.radimradi.cz a ve volném čase testuje (na svých dětech) produkty určené dětem. Zajímavé recenze kvalitních hraček a dětských knih najdete na jejím osobním blogu www.matkatereza.cz.