Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze plenek Bella Panda (2019) - Radimradi.cz

Plenky Bella Panda vypadají už roky stejně. Patří k nejlevnějším na trhu, jsou celé bílé, savé jádro je spíše tlustší a sahá téměř až k okraji plenky. Plenky jsou vyrobeny v EU. Pojďme se podívat na to, jak plenka saje a jak je kvalitně provedena.

Velikost, kilogramy a cena  80 %

Plena je mírně menší, než výrobce uvádí na obale, ale záleží na proporcích dítěte. Určení hmotnostní kategorie není tolik nepřesné jako u některých konkurenčních plenek. Plenky koupíte od novorozenecké velikosti až po velikost 5 (Junior). Jedno balení plenek se dá sehnat za 180 Kč a je v něm 58 kusů až 36 kusů plenek, v závislosti na velikosti plen.

Jak plenky vypadají?

Materiál zvenku a zevnitř plenky (70 %): Materiál je příjemný, ale není prémiové kvality. Zevnitř plenky je materiál jemnější. V pase chybí gumička.

Lepicí pásky (70 %): Lepicí pásky nepruží, jsou dostatečně dlouhé. Lze je opakovaně odlepit a přilepit.

Vlastnosti

Parfemace (100 %): Plenky nejsou parfemované.

Zápach (100 %):  Nezapáchají chemicky.

Savé jádro (60 %): Savé jádro není vyznačeno, ale sahá po celé délce plenky. Je spíše silnější, nemá tři savé kanálky.

Absorpce (50 %): Plena saje spíše špatně a také velmi pomalu. Protéká. Není vhodná pro kojence s řídkou stolicí.

Jak dlouho vydrží? (40 %): Záleží na tom, kolik dítě vypilo tekutiny. Průměrně vydrží 2 až 3 hodiny.

Vhodné na noc (0 %): Není vhodná na noc.

Opruzeniny (20 %): Může způsobovat opruzeniny u malých miminek. Bohužel vyzkoušeno. Novorozenecké plenky jsou sice levné, jsou malinké a sedí dětem, které mají 3 kilogramy, ale také mohou způsobit opruzeniny.

Bella Panda: Jak plenka vypadá? Savé jádro

Bella Panda: Jak plenka vypadá? Savé jádro

Dostupnost a cenová kategorie  60 %

Plenky koupíte v kamenných prodejnách – v drogeriích a hypermarketech. Dobře je seženete online v e-shopech s dětským zbožím.

Poměr cena a kvalita  30 %

Za nízkou cenu kupujete také nízkou kvalitu. Plenka saje pomalu, protéká a může způsobit opruzeniny. Pozitivem je absence chemického zápachu a nulová parfemace.

Partnerem testu je Feedo.cz. Podívejte se na jejich nabídku plenek.

5.2 Total Score
Plenky Bella Panda

Pleny Bella Panda nejsou extrémně tenké, nejsou barevné, parfemované a nezapáchají chemicky. Plenka je mírně menší, než je uvedeno na obale. Moc dobře nesaje a může protékat.

Materiál zvenku a zevnitř plenky
8
Lepicí pásky
7
Parfemace
10
Chemický zápach
10
Savé jádro
10
Absorpce
10
Jak dlouho vydrží?
10
Vhodné na noc
0
Opruzeniny
2
0
Dostupnost
6
Poměr ceny a kvality
7
PROS
  • Levné.
  • Nezapáchají chemicky.
CONS
  • U kojenců se řídkou stolicí plenka protéká.
  • Nesaje nejlépe.

Zdroj foto: Radimradi.cz

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo