Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Obuv Fare - Recenze, zkušenosti, fotografie - Radimradi.cz

Obuv Fare

České boty značky Fare seženete snad v každé obuvi. Mezi jejich přednosti patří česká výroba (nikoli čínská), jsou zhotoveny z kvalitních materiálů a nepatří k nejdražším. Obuv není barefoot, nepatří k nejširším. V sortimentu najdete bačkůrky, zimní boty, celoroční i letní botičky. 

Historie

Historie značky Fare začíná v roce 1991. Od této doby urazila firma dlouhou cestu, při které se snaží zlepšovat tvar botiček, jejich provedení i užití materiálu. Dobrou školou jí je zkušenost s hlavním odběratelem z Rakouska, který dbá na vysokou kvalitu finálních produktů. Při této příležitosti se firma Fare naučí precizně vyrábět botičky a je připravena začít svou vlastní cestu.

Botičky Fare jsou krásné, kvalitní, ale materiál není nejjemnější.

Botičky Fare jsou krásné, kvalitní, ale materiál není nejjemnější.

Certifikáty (100 %)

Obuv značky Fare je držitelem certifikátu Žirafa a Česká kvalita.

Produkty

Dětské boty značky Fare jsou dobře dostupné a ze širokého sortimentu vyberete domácí bačkorky, dětské letní sandálky, zimní boty, celoroční šněrovací boty. Obuv je vyrobena z přírodních materiálů – kůže a textilie. Střihem je určena spíše pro užší, průměrně širokou, nohu. Pro děti se širokou nohou se boty nehodí.

Botičky Fare - detail na podešev.

Botičky Fare – detail na podešev.

Kolekce

Boty Fare koupíte v pastelových barvičkách pro kojence a v tmavších odstínech pro batolata a starší děti. Pestrá paleta produktů je dobře dostupná v kamenných prodejnách dětské obuvi, v internetových obchodech s dětským zbožím nebo přímo v e-shopu výrobce.

Kolekce podzim 2018: Po celý rok dominují u botiček Fare pastelové a spíše světlejší barvy. Pro kluky vyberete z odstínů modré, světle modré, šedé nebo krásné a nevšední kombinace žluté a modré. Pro holčičky můžete volit barvičky od růžové, světle růžové, přes bílou až po vínovou a šedou.

Botičky Fare pro první krůčky.

Botičky Fare pro první krůčky.

Velikost

Dětské boty značky Fare zakoupíte až do velikosti 30. Pro nejmenší děti pořídíte capáčky, pro starší děti celoroční, letní a zimní botičky, stejně jako bačkůrky. Letní botičky mají mírně odlišný střih než boty celoroční, proto se je vždy vyplatí vyzkoušet, jestli dítěti sedí.
Kategorie pro první krůčky jsou následující velikosti: 19, 20, 21, 22
Kategorie pro kluky a holky (chodící) má následující velikosti: 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30
Obuv je vhodná pro užší, normální, nohu.

Materiál a složení (80 %)

Botičky jsou vyrobeny z kvalitního materiálu, který se hned tak nezničí. Materiál není příliš měkký a může občas dítě tlačit, než se bota prošlápne (vyzkoušeno). Boty jsou kvalitní, nožička se v nich nepotí.

[WPSM_COLORBOX id=6104]

Dostupnost (90 %)

Botičky jsou dostupné v obuvích, obchodech s dětským zbožím a online. V kamenných prodejnách na ně narazíte častěji než například na konkurenční slovenskou značku Rak, o které jsme již také psali.

Poměr ceny a kvality (75 %)

Ceny botiček nepatří k nejnižším a ani k nejvyšším. Pohybují se někde uprostřed. Botička je kvalitní, pohodlí je otázkou  a záleží vždy na tom, jak dítěti sedí a jakou má nožičku. Pocitově může botička ze začátku na noze tlačit, než se prošlápne.

Našla jsem je na Prodeti.cz

8.6 Total Score
Obuv Fare

Dětské botičky Fare české výroby jsou krásné, kvalitní a hodí se pro děti s užší, středně širokou, nožičkou. Botička může ze začátku na noze tlačit. Materiál není jemný a bota se musí prošlápnout.

Certifikáty
10
Materiál a složení
8.0
Dostupnost
9.0
Poměr ceny a kvality
7.5
PROS
  • Česká výroba
  • Boty jsou kvalitní
  • Střední cenová kategorie
  • Dobře dostupné v kamenných prodejnách
CONS
  • Bota může tlačit
  • Materiál není měkký
  • Pouze pro užší, středně širokou, nohu
  • Bota není širší - spíše úzká

Foto: www.prodeti.cz; vlastní koláž

Zdroje: Vlastní zkušenost, www.fare.cz

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo