České boty značky Fare seženete snad v každé obuvi. Mezi jejich přednosti patří česká výroba (nikoli čínská), jsou zhotoveny z kvalitních materiálů a nepatří k nejdražším. Obuv není barefoot, nepatří k nejširším. V sortimentu najdete bačkůrky, zimní boty, celoroční i letní botičky. 

Historie

Historie značky Fare začíná v roce 1991. Od této doby urazila firma dlouhou cestu, při které se snaží zlepšovat tvar botiček, jejich provedení i užití materiálu. Dobrou školou jí je zkušenost s hlavním odběratelem z Rakouska, který dbá na vysokou kvalitu finálních produktů. Při této příležitosti se firma Fare naučí precizně vyrábět botičky a je připravena začít svou vlastní cestu.

Botičky Fare jsou krásné, kvalitní, ale materiál není nejjemnější.

Botičky Fare jsou krásné, kvalitní, ale materiál není nejjemnější.

Certifikáty (100 %)

Obuv značky Fare je držitelem certifikátu Žirafa a Česká kvalita.

Produkty

Dětské boty značky Fare jsou dobře dostupné a ze širokého sortimentu vyberete domácí bačkorky, dětské letní sandálky, zimní boty, celoroční šněrovací boty. Obuv je vyrobena z přírodních materiálů – kůže a textilie. Střihem je určena spíše pro užší, průměrně širokou, nohu. Pro děti se širokou nohou se boty nehodí.

Botičky Fare - detail na podešev.

Botičky Fare – detail na podešev.

Kolekce

Boty Fare koupíte v pastelových barvičkách pro kojence a v tmavších odstínech pro batolata a starší děti. Pestrá paleta produktů je dobře dostupná v kamenných prodejnách dětské obuvi, v internetových obchodech s dětským zbožím nebo přímo v e-shopu výrobce.

Kolekce podzim 2018: Po celý rok dominují u botiček Fare pastelové a spíše světlejší barvy. Pro kluky vyberete z odstínů modré, světle modré, šedé nebo krásné a nevšední kombinace žluté a modré. Pro holčičky můžete volit barvičky od růžové, světle růžové, přes bílou až po vínovou a šedou.

Botičky Fare pro první krůčky.

Botičky Fare pro první krůčky.

Velikost

Dětské boty značky Fare zakoupíte až do velikosti 30. Pro nejmenší děti pořídíte capáčky, pro starší děti celoroční, letní a zimní botičky, stejně jako bačkůrky. Letní botičky mají mírně odlišný střih než boty celoroční, proto se je vždy vyplatí vyzkoušet, jestli dítěti sedí.
Kategorie pro první krůčky jsou následující velikosti: 19, 20, 21, 22
Kategorie pro kluky a holky (chodící) má následující velikosti: 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30
Obuv je vhodná pro užší, normální, nohu.

Materiál a složení (80 %)

Botičky jsou vyrobeny z kvalitního materiálu, který se hned tak nezničí. Materiál není příliš měkký a může občas dítě tlačit, než se bota prošlápne (vyzkoušeno). Boty jsou kvalitní, nožička se v nich nepotí.

Zkušenost s obuví Fare

Krásný design, neforemná bota

Botičky Fare jsem vybrala ve spěchu v obuvi v době, kdy jsem o dětských botičkách mnoho nevěděla. Na první pohled se mi moc líbily. Neničí se, jsou stále stejně krásné, jako když jsem je před rokem a půl kupovala. Materiál je spíše tvrdší, dítěti odřely nožičku, a to i přesto, že moc nechodilo a mělo ponožku. U jiných bot se mi to nestalo.

Dostupnost (90 %)

Botičky jsou dostupné v obuvích, obchodech s dětským zbožím a online. V kamenných prodejnách na ně narazíte častěji než například na konkurenční slovenskou značku Rak, o které jsme již také psali.

Poměr ceny a kvality (75 %)

Ceny botiček nepatří k nejnižším a ani k nejvyšším. Pohybují se někde uprostřed. Botička je kvalitní, pohodlí je otázkou  a záleží vždy na tom, jak dítěti sedí a jakou má nožičku. Pocitově může botička ze začátku na noze tlačit, než se prošlápne.

Našla jsem je na Prodeti.cz

8.6 Celkové hodnocení
Obuv Fare

Dětské botičky Fare české výroby jsou krásné, kvalitní a hodí se pro děti s užší, středně širokou, nožičkou. Botička může ze začátku na noze tlačit. Materiál není jemný a bota se musí prošlápnout.

Certifikáty
10
Materiál a složení
8.0
Dostupnost
9.0
Poměr ceny a kvality
7.5
Klady
  • Česká výroba
  • Boty jsou kvalitní
  • Střední cenová kategorie
  • Dobře dostupné v kamenných prodejnách
Zápory
  • Bota může tlačit
  • Materiál není měkký
  • Pouze pro užší, středně širokou, nohu
  • Bota není širší - spíše úzká

Foto: www.prodeti.cz; vlastní koláž

Zdroje: Vlastní zkušenost, www.fare.cz

Zapojte se do diskuze

comments

Tereza Krček

Vystudovala ekonomickou žurnalistiku ve studijním programu Ekonomie a hospodářská správa na Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 2017 založila www.radimradi.cz a ve volném čase testuje (na svých dětech) produkty určené dětem. Zajímavé recenze kvalitních hraček a dětských knih najdete na jejím osobním blogu www.matkatereza.cz.