Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Obuv Rak - Recenze, zkušenosti, fotky - Radimradi.cz

Obuv Rak

Dětská obuv značky Rak v České republice zatím není příliš známá. Boty původem ze Slovenska koupíte od velikosti č. 19 až do velikosti č. 28. A to není všechno. V nabídce najdete boty pro dospěláky, stejně jako capáčky pro nejmenší dětičky. Obuv je dostupná v kamenných prodejnách vybraných obuví, v obchodech s dětským zbožím a také v e-shopech. Vybrané modely se hodí pro děti se širší nohou. Vyzkoušeno.

Historie

Značka Rak spatřila světlo světa v roce 1993. Na svém webu uvádí, že vyrábět obuv pro děti je velká zodpovědnost, kterou s pokorou přijímají. Obuv se vyrábí ručně, pečlivě a je propracovaná do detailu.

Certifikáty (100 %)

Obuv značky RAK je ověnčena například značkou Žirafa nebo Česká kvalita. Není barefoot, ale podrážku lze ohnout dobře, bota patří k širším. Je vyrobena z přírodních materiálů – kůže, textilie.

Boty Rak mají značku Žirafa a Česká kvalita.

Boty Rak mají značku Žirafa a Česká kvalita.

Produkty

Dětské boty značky RAK si na první pohled zamilujete, protože jsou (bez nadsázky) krásné. Záleží vždy na aktuální kolekci a také na dostupnosti obuvi v českých obchodech. V České republice boty koupíte třeba v e-shopu Proděti.cz nebo v obchodě Dětskéboty.cz. Boty jsou krásně barevné, celokožené nebo v kombinaci látka s kůží. Obuv je širší, má zakulacenou špičku a vybrané modely sedí velmi dobře na širokou nohu s vysokým nártem. Jsou to spíše ty boty, které se zapínají na suchý zip a nemají šněrování. Chce to ale vyzkoušet.

Boty Rak - detail na podešev.

Boty Rak – detail na podešev.

Kolekce

Obuv Rak je pestrobarevná a každá kolekce přijde s novým, krásným a neotřelým nápadem. Kolekce pro rok 2017 se nesla v duchu proužků, na jaře a v létě 2018 byli IN plátěné botičky se žlutými nebo bílými kvítečky a podzim vdechl botičkám nádech stylu a elegance.

Kolekce podzim 2018: Kožené boty pro děti ukazují, že i do 1000 Kč se dají koupit stylové a elegantní botičky, capáčky nebo bačkůrky. V kolekci dominuje petrolejová, žlutá, vínová a modrá barva. Skutečně povedené kousky, které vás zaujmou svou barevností i střihem. Boty nejsou barefoot, podrážka je ohebná. Bota není extra lehká.

Boty Rak se hodí pro děti se širokou nohou.

Boty Rak se hodí pro děti se širokou nohou.

Velikost

Dětské boty značky Rak  zakoupíte až do velikosti 28. Pro nejmenší děti, které ještě nechodí, pořídíte Rak capáčky, pro kluky a holky (chodící) boty pro různé příležitosti.
Kategorie pro miminka (první krůčky) má následující velikosti: 18, 19, 20, 21
Kategorie pro kluky a holky (chodící) má následující velikosti: 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
Šněrovací boty jsou vhodné na normální (mírně širší) nohu, obuv se zapínáním na suchý zip je vhodná pro velmi širokou nohu s vysokým nártem (vyzkoušeno).

Boty Rak - stélka obuvi velikosti č. 27.

Boty Rak – stélka obuvi velikosti č. 27.

Materiál a složení (90 %)

Botičky jsou vyrobeny z kvalitní kůže, plátěnky nebo bačkůrky z textilie. Barva na modelech z roku 2017 se odírala, na obuvi z podzimní kolekce v roce 2018 se již neodírá. Boty je možné vyprat v pračce a usušit. Vydrží to (opět vyzkoušeno). Materiál je příjemný, netlačí, je poddajný.

[WPSM_COLORBOX id=6100]

Dostupnost (80 %)

Dětské boty jsou dostupné ve vybraných obuvích, v e-shopech s dětským zbožím a také přímo v e-shopu výrobce Rak. Tyto botičky se vyplatí vyzkoušet nejdříve v prodejně. Jsou příjemné, širší a ocení je rodiče dětí se širší nohou (ne všechny modely na velmi širokou nohu sedí).

Boty Rak.

Boty Rak.

Poměr ceny a kvality (90 %)

Ceny dětských bot jsou velmi příznivé, byť nepatří k nejnižším. Kvalitní kožené boty koupíte do 1000 Kč. Vybrané modely sedí na širokou nohu. Obuv není barefoot, ale podrážka je poměrně hezky pružná, nemá podpatek. Oblíbené jsou také barefoot boty.

9 Total Score
Obuv Rak

Dětské boty Rak jsou na pohled krásné, na dotek příjemné, na noze pohodlné a nepatří k extrémně drahým produktům. Nevyhledáváte-li barefoot obuv, můžete se po botičkách podívat v klasické obuvi. Třeba dítěti sednou jako ulité.

Certifikáty
10
Materiál a složení
9.0
Dostupnost
8.0
Poměr ceny a kvality
9.0
PROS
  • Kvalitní výroba
  • Příznivá cena
  • Pěkný materiál
  • Krásný vzhled
  • Vybrané modely sedí na širokou nohu
CONS
  • Materiál na botičkách se z kolekce 2017 odíral (nyní se neodírá, ale záleží na modelu bot)
  • V ČR malý výběr

Foto: www.prodeti.cz; vlastní koláž

Zdroje: Vlastní zkušenost, www.rak.sk

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo