Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Vlhčené ubrousky Seventh Generation, 64 kusů - Radimradi.cz

Vlhčené ubrousky Seventh Generation, 64 kusů

Ekologická značka Seventh Generation není v České republice příliš rozšířená. Ze sortimentu vlhčených ubrousků můžete zakoupit jeden druh. Pojďme se podívat na to, jak jsou ubrousky silné, na jejich kvalitu, složení, dostupnost a cenu.

Cena a dostupnost (50 %)

Vlhčené ubrousky Seventh Generation jsou dostupné pouze online a jenom ve vybraných obchodech s dětským zbožím. Jedno balení se 64 kusy pořídíte za 100 Kč. Ubrousky jsou vyrobeny v USA a není možné je spláchnout do toalety.

Ekologie

Ubrousky Seventh Generation nejsou běleny chlórem. Obal je vyroben z materiálu, který lze z jedné čtvrtiny recyklovat. Neobsahují parabeny, alkohol a phenoxyethanol. Jsou vyrobeny ze směsi celulózy, polyethylenu a polypropylenu. Více se o ekologii nedozvíte, ani my jsme se nedozvěděli, protože na webových stránkách společnosti Seventh Generation více informací nenajdete.

Vlastnosti

Velikost (100 %): Ubrousek patří k větším a jeho rozměry jsou 18 x 17 centimetrů. V balení je hezky složený, nemačká se.

Vlhčené ubrousky Seventh Generation - velikost ubrousku.

Vlhčené ubrousky Seventh Generation – velikost ubrousku.

Tloušťka (100 %): Ubrousek je velmi silný a patří k nejsilnějším na trhu. Na každém ubrousku jsou vyryty kačenky. Pozor: Materiál není extra jemný, ale podobá se spíše kuchyňským utěrkám.

Vlhčené ubrousky Seventh Generation - detail na strukturu ubrousku.

Vlhčené ubrousky Seventh Generation – detail na strukturu ubrousku.

Vlhkost (90 %): Vlhké jsou trošku méně, mohly by být mírně vlhčí.

Pěnivost (95 %): Jestliže si ubrousek promnete mezi prsty, ucítíte drobnou pěnivost, která při utírání není patrná.

Složení a parfemace

Složení (85 %): Aqua, Cocamidopropyl pg-dimonium Chloride phosphate, Citric acid, Quillaja saponaria extract, Aloe barbadensis leaf extract, Tocopheryl acetate (Vitamin E), Sodium benzoate

Vlhčené ubrousky Seventh Generation - složení.

Vlhčené ubrousky Seventh Generation – složení.

 • Sodium Benzoate – sodná sůl kyseliny benzoové se vyskytuje například v brusinkách, jablkách, houbách či skořici. Používá se ke konzervaci produktů v přírodní kosmetice.
 • Aloe Barbadensis Leaf Extract – výtažek z listů aloe vera. Váže na sebe vlhkost a pomáhá pokožku hydratovat.
 • Citric Acid – kyselina citronová se používá k úpravě pH pokožky, kterou zároveň čistí. Kyselina citronová je antibakteriální a antimykotická.
 • Tocopheryl acetate – vitamin E.
 • Quillaja saponaria extract – přírodní látka ze stromu Quillaja saponaria, který roste v Chile. Má hojivé účinky.
 • Cocamidopropyl pg-dimonium Chloride phosphate – fosfolipidový komplex je odvozený z čistého kokosového oleje a kontaktní alergie je vzácná. Používá se jako čistící látka, ale také jako vlasový kondicionér či pěnidlo. Na webových stránkách Seventh generation se dozvíte, že je látka částečně odvozena z rostlinných olejů a částečně z ropy.

Ubrousky jsou označeny jako ekologické.

Parfemace (100 %): Nejsou parfemované a nesmrdí.

Funkčnost a kvalita

Čistota (80 %): Utírá se s nimi poměrně dobře. Materiál je extra silný a není potřeba ubrousek přeložit na polovinu. Nejsou příliš vlhké a mohou poškrábat zadeček. Záleží na tom, jak má dítě citlivou pokožku.

Spotřeba (100 %): V balení je 64 ubrousků. Jestliže srovnáte více balení vlhčených ubrousků mezi sebou zjistíte, že balíček Seventh Generation je největší, jelikož ubrousky jsou extra silné. Nespotřebujete jich tolik.

Balení (80 %): Balení po 64 kusech má silnější svrchní materiál, který se neroztrhne. Otvor je zalepen fólií, která se neodlepuje.

Jak jdou ubrousky oddělit od sebe (80 %): Z balení se vytahují dobře, navazují na sebe a nemusíte je lovit. Občas se stane, že se dva ubrousky spojí dohromady.

Poměr ceny a kvality (50 %)

Ubrousky značky Seventh Generation jsou extra silné, nespotřebuje se jich tolik (balení je oproti ostatním ekologickým ubrouskům velké a silné). Jejich složení je dobré, nejsou běleny chlórem a nedráždí pokožku. Poměr ceny a kvality je i přes vyšší cenu uspokojivý, protože ubrousků se nespotřebuje tolik. Mohly by být mírně vlhčí a jemnější. Při utírání díky zvláštnímu materiálu a nižší vlhkosti mohou podráždit zadeček.

Hodnocení se vztahuje na balení ubrousků s výrobní šarží SR1721705D1308.

TIP Radima ? dobře je můžete koupit třeba na Feedo.cz

8.4 Total Score
Vlhčené ubrousky Seventh Generation

Vlhčené ubrousky Seventh Generation patří k nejsilnějším na trhu. Jejich složení je dobré, nedráždí pokožku a spotřebují se pomaleji právě díky tomu, jak jsou silné. Mohly by být vlhčí. Dostupné jsou online a v kamenných prodejnách se sehnat spíše nedají.

Cena a dostupnost
5.0
Velikost
10
Tloušťka
10
Vlhkost
9.0
Pěnivost
9.5
Složení
8.5
Parfemace
10
Čistota
8.0
Balení
8.0
Jak jdou ubrousky oddělit od sebe
8.0
Poměr ceny a kvality
5.0
PROS
 • Silné
 • Nejsou parfemované
 • Nesmrdí
 • Dobře se s nimi utírá
 • Nespotřebují se příliš rychle
CONS
 • Špatně dostupné - pouze online
 • Vyšší cena
 • Mohly by být vlhčí
 • Nejsou jemné

Foto: Radimradi.cz, www.feedo.cz

Zdroje vlastností složení: https://www.slozeni-kosmetiky.cz, https://encyklopedie.biooo.cz

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo