Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze kojeneckého mléka Nutrilon 2 Pronutra | Radimradi.cz

Nutrilon 2 Pronutra – kojenecké mléko od šestého ukončeného měsíce

Kojenecké mléko pokračovací Nutrilon 2 ProNutra od šestého ukončeného měsíce od společnosti Nutricia patří mezi oblíbená mléka na českém trhu. V zahraničí, například v Německu, jej najdete pod názvem Aptamil. Víte, jaké jsou jeho klady a zápory? Podívejte se na podrobnou recenzi.

Jak si stojí Nutrilon 2 ProNutra

Balení

800 gramů: Papírová dóza s ochrannou fólií a odměrkou.
Ve výhodném balení, které je cenově přijatelnější, pořídíte mléko v papírové krabici, uvnitř které je sáček a odměrka.

Dostupnost

Výborná dostupnost. Zakoupíte jej v lékárně, drogerii, v e-shopech s dětskými potřebami, v e-shopech se smíšeným zbožím, v online obchodech s potravinami, v hypermarketech a supermarketech.

Cena

Mléko v balení 800 g koupíte za 370 Kč (rok 2017), v akci za 280 Kč, výhodné balení po třech kusech pořídíte za necelých 900 Kč, 6 x 800 g za necelých 1 800 Kč.

Chuť a vůně

Některá mléka voní více než tento druh. Není příliš sladké, avšak dětem chutná.

Bolení bříška

Většina dětí snáší mléko dobře, nebolí je bříško a zasytí.

Vlastnosti

Dobře se rozpouští, hodně pění.

Další druhy

Nutrilon 2 ProFutura
Nutrilon 2 Good Night
Nutrilon 2 ProExpert HA
Nutrilon 2 ProExpert AR
Nutrilon 2 ProExpert Allergy Care
Nutrilon 2 ProExpert Omneo Comfort

Složení

Laktóza (z mléka), Rostlinné oleje (palmový, řepkový, kokosový, slunečnicový, olej z mikrobiologických zdrojů), Maltodextrin, Sušené odtučněné mléko, Koncentrát syrovátkové bílkoviny (z mléka), Galaktooligosacharidy (z mléka) 8 %, Fruktooligosacharidy 0,6 %, Uhličitan vápenatý, Rybí olej, Citran draselný, Chlorid vápenatý, Cholin chlorid, Kyselina L-askorbová, L-askorban sodný, Taurin, Emulgátor (sójový lecitin), Síran železnatý, Fosforečnan vápenatý, Chlorid hořečnatý, Inositol, DL-α-tokoferyl acetát, Síran zinečnatý, L-tryptofan, Disodná sůl uridin 5´-monofosfátu, Cytidin 5´-monofosfát, Adenosin 5´-monofosfát, Sodná sůl inosin 5´-monofosfátu, Nikotinamid, L-karnitin, Sodná sůl guanosin 5‘-monofosfátu, D-pantothenát vápenatý, Kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová), Síran měďnatý, Retinyl palmitát, DL-α-tokoferol, D-biotin, Thiamin hydrochlorid, Cholekalciferol, Kyanokobalamin, Pyridoxin hydrochlorid, Riboflavin, Síran manganatý, Jodid draselný, Fytomenadion, Seleničitan sodný, Složení se vztahuje k sušenému stavu potraviny

Nutrilon Pronutra 2 – pokračovací mléko (800 g)

Pokračovací mléko Nutrilon 2 ProNutra je vhodné pro děti od šesti měsíců. Řadí se k poptávaným mlékům, nicméně rodiče těch dětí, které jsou od narození na umělém mléce, často přecházejí v půl roce věku na levnější kojeneckou formuli. Velkou výhodou značky Nutrilon je, že vyrábí kromě klasického obyčejného mléka řadu dalších speciálních výživ, například s nízkým obsahem laktózy, pro alergiky, antirefluxní, antikolikové. Zajímá vás, jak si stojí Nutrilon 2 ProNutra v porovnání s ostatními kojeneckými mléky? Nahlédněte do srovnávací tabulky, kde najdete více detailů ohledně složení. Mléko obsahuje palmový, slunečnicový, řepkový, rybí a kokosový olej. Má vyšší obsah prebiotik a kyseliny alfa-linolenové (omega 3 mastná kyselina).

Tento výrobek nebyl prozatím odborně testován a ani hodnocen. Podívejte se, jak v hodnocení dopadlo batolecí mléko Nutrilon 3 ProNutraDětem mléko chutná, nebolí je po něm bříško. Některým nesedne a zvrací jej. Mléko příliš nevoní, připravuje se dobře, snadno se rozpouští a hodně pění. Cena za 100 gramů se pohybuje mezi 35 a 47 Kč, 800 gramové balení zakoupíte kolem 370 Kč. Seženete jej téměř v každém obchodě s potravinami, v supermarketu i hypermarketu, dostupné je v lékárnách, drogeriích, obchodech s dětskou výživou a v e-shopech. Speciální kojenecké mléko si musíte objednat, běžně není dostupné v kamenných prodejnách. Výživa je zabalena v pevné papírové dóze, což se hodí, pokud často někam cestujete. Na dóze je plastové víčko, které se zacvakne a mléko se nevysype.

Shrnutí

Klady (+)

 • Praktické balení – nezvlhne
 • Hodně druhů pro děti se zažívacími problémy
 • Chuť
 • Dobře se rozpouští
 • Zasytí

Zápory (-)

 • Vysoká cena
 • Nadměrně pění
 • Nevoní


Hodnocení v sobě reflektuje zkušenosti více maminek s dětmi. 
Každému dítěti vyhovuje jiná kojenecká formule. Co sedí jednomu, druhému vyhovovat nemusí. To platí i u sourozenců.

Zdroj foto: www.nutriklub.cz

Celkové hodnocení
 • 89%
  Hodnocení - 89%
89%

Dražší značkové mléko si rodiče oblíbili díky jeho kvalitnímu složení.

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo