Nutrilon 2 Pronutra – kojenecké mléko od šestého ukončeného měsíce

Kojenecké mléko pokračovací Nutrilon 2 ProNutra od šestého ukončeného měsíce od společnosti Nutricia patří mezi oblíbená mléka na českém trhu. V zahraničí, například v Německu, jej najdete pod názvem Aptamil. Víte, jaké jsou jeho klady a zápory? Podívejte se na podrobnou recenzi.

Jak si stojí Nutrilon 2 ProNutra

Balení

800 gramů: Papírová dóza s ochrannou fólií a odměrkou.
Ve výhodném balení, které je cenově přijatelnější, pořídíte mléko v papírové krabici, uvnitř které je sáček a odměrka.

Dostupnost

Výborná dostupnost. Zakoupíte jej v lékárně, drogerii, v e-shopech s dětskými potřebami, v e-shopech se smíšeným zbožím, v online obchodech s potravinami, v hypermarketech a supermarketech.

Cena

Mléko v balení 800 g koupíte za 370 Kč (rok 2017), v akci za 280 Kč, výhodné balení po třech kusech pořídíte za necelých 900 Kč, 6 x 800 g za necelých 1 800 Kč.

Chuť a vůně

Některá mléka voní více než tento druh. Není příliš sladké, avšak dětem chutná.

Bolení bříška

Většina dětí snáší mléko dobře, nebolí je bříško a zasytí.

Vlastnosti

Dobře se rozpouští, hodně pění.

Další druhy

Nutrilon 2 ProFutura
Nutrilon 2 Good Night
Nutrilon 2 ProExpert HA
Nutrilon 2 ProExpert AR
Nutrilon 2 ProExpert Allergy Care
Nutrilon 2 ProExpert Omneo Comfort

Nutrilon Pronutra 2 – pokračovací mléko (800 g)

Pokračovací mléko Nutrilon 2 ProNutra je vhodné pro děti od šesti měsíců. Řadí se k poptávaným mlékům, nicméně rodiče těch dětí, které jsou od narození na umělém mléce, často přecházejí v půl roce věku na levnější kojeneckou formuli. Velkou výhodou značky Nutrilon je, že vyrábí kromě klasického obyčejného mléka řadu dalších speciálních výživ, například s nízkým obsahem laktózy, pro alergiky, antirefluxní, antikolikové.

Zajímá vás, jak si stojí Nutrilon 2 ProNutra v porovnání s ostatními kojeneckými mléky? Nahlédněte do srovnávací tabulky, kde najdete více detailů ohledně složení. Mléko obsahuje palmový, slunečnicový, řepkový, rybí a kokosový olej. Má vyšší obsah prebiotik a kyseliny alfa-linolenové (omega 3 mastná kyselina).

Tento výrobek nebyl prozatím odborně testován a ani hodnocen. Podívejte se, jak v hodnocení dopadlo batolecí mléko Nutrilon 3 ProNutra.

Dětem mléko chutná, nebolí je po něm bříško. Některým nesedne a zvrací jej. Mléko příliš nevoní, připravuje se dobře, snadno se rozpouští a hodně pění. Cena za 100 gramů se pohybuje mezi 35 a 47 Kč, 800 gramové balení zakoupíte kolem 370 Kč.

Seženete jej téměř v každém obchodě s potravinami, v supermarketu i hypermarketu, dostupné je v lékárnách, drogeriích, obchodech s dětskou výživou a v e-shopech.

Speciální kojenecké mléko si musíte objednat, běžně není dostupné v kamenných prodejnách.

Výživa je zabalena v pevné papírové dóze, což se hodí, pokud často někam cestujete. Na dóze je plastové víčko, které se zacvakne a mléko se nevysype.

Shrnutí

Klady (+)

  • Praktické balení – nezvlhne
  • Hodně druhů pro děti se zažívacími problémy
  • Chuť
  • Dobře se rozpouští
  • Zasytí

Zápory (-)

  • Vysoká cena
  • Nadměrně pění
  • Nevoní


Hodnocení v sobě reflektuje zkušenosti více maminek s dětmi. 
Každému dítěti vyhovuje jiná kojenecká formule. Co sedí jednomu, druhému vyhovovat nemusí. To platí i u sourozenců.

Zdroj foto: www.nutriklub.cz

Zapojte se do diskuze

comments

Tereza Krček

Vystudovala ekonomickou žurnalistiku ve studijním programu Ekonomie a hospodářská správa na Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 2017 založila www.radimradi.cz a ve volném čase testuje (na svých dětech) produkty určené dětem. Zajímavé recenze kvalitních hraček a dětských knih najdete na jejím osobním blogu www.matkatereza.cz.