Warning: Constant FORCE_SSL_ADMIN already defined in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 91

Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /home/www/radimradi.cz/www/radimradi.cz/wp-config.php on line 95
Recenze počátečního mléka Nutrilon 1 Pronutra | Radimradi.cz

Nutrilon 1 Pronutra – počáteční kojenecké mléko

Počáteční mléko Nutrilon 1 ProNutra pro děti od narození vyrábí společnost Nutricia. Patří mezi nejoblíbenější počáteční mléka na českém trhu. V zahraničí, například v Německu, najdete Nutrilon pod názvem Aptamil. Víte, jaké jsou jeho klady a zápory?

Jak si stojí Nutrilon 1 ProNutra

Balení                 

800 gramů: Papírová dóza s ochrannou fólií a odměrkou.

Dostupnost      

Výborná dostupnost. Zakoupíte jej v lékárně, drogerii, v e-shopech s dětskými potřebami, v e-shopech se smíšeným zbožím, v online obchodech s potravinami, v hypermarketech a supermarketech.

Cena                    

Mléko v balení 800 g koupíte za 320 Kč (rok 2017). Na počáteční mléko nesmí být dle zákona poskytnuta sleva.

Chuť a vůně      

Ani trochu nevoní, ale dětem chutná.

Bolení bříška   

Některé děti mají po mlíčku zácpu a bolení bříška, ale většina kojenců jej snáší dobře, nebolí je bříško a zasytí. Patří mezi nejoblíbenější počáteční mléka.

Vlastnosti         

Dobře se rozpouští, netvoří se hrudky, hodně pění.

Další druhy

Nutrilon 1 ProFutura
Nutrilon 1 Good Sleep
Nutrilon 1 ProExpert HA
Nutrilon 1 ProExpert Nenatal
Nutrilon 1 ProExpert Allergy Care
Nutrilon 1 ProExpert Low Lactose
Nutrilon 1 ProExpert Allergy Digestive Care
Nutrilon 1 ProExpert Omneo Comfort
Nutrilon 1 ProExpert AR
Nutrilon 1 ProExpert Colics

Nutrilon Pronutra 1 – počáteční mléko (800 g)

Počáteční mléko Nutrilon 1 ProNutra je vhodné pro kojence od narození. Patří mezi nejprodávanější kojenecká počáteční mléka. Velkou výhodou značky Nutrilon je, že vyrábí kromě klasického obyčejného mléka řadu dalších speciálních výživ, například s nízkým obsahem laktózy, pro alergiky, antirefluxní, antikolikové. Obecně není dobré dávat kojenci do čtyř měsíců mléko s označením „na dobrou noc“ nebo „good sleep“, a podobně. Tato mléka obsahují rýžové vločky, což je v podstatě příkrm, a malému miminku napáchají zažívací obtíže.

Zajímá vás, jak si stojí Nutrilon 1 ProNutra v porovnání s ostatními kojeneckými mléky? Nahlédněte do srovnávací tabulky, kde najdete více detailů ohledně složení. Mléko obsahuje palmový, slunečnicový, řepkový, rybí a kokosový olej, stejně jako mléčný tuk. Má vyšší obsah prebiotik a kyseliny alfa-linolenové (omega 3 mastná kyselina). Tento výrobek nebyl prozatím odborně testován. Podívejte se, jak v hodnocení dopadlo batolecí mléko Nutrilon 3 ProNutra.

Děti jej snášejí různě. Některé po něm mají velmi silnou zácpu a nevyhovuje jim, další naopak nemohou pít žádné jiné mléko než Nutrilon. Počáteční mléko poměrně nehezky zapáchá, připravuje se dobře, snadno se rozpouští a hodně pění. Cena za 100 gramů se pohybuje mezi 35 a 40 Kč, 800 gramové balení zakoupíte za 320 Kč. Seženete jej téměř v každém obchodě s potravinami, v supermarketu i hypermarketu, dostupné je v lékárnách, drogeriích, obchodech s dětskou výživou a v e-shopech. Speciální kojenecké mléko si musíte objednat, není běžně dostupné v kamenných prodejnách. Je zabaleno v pevné papírové dóze, což se hodí, pokud často někam cestujete. Na dóze je plastové víčko, které se zacvakne a mléko se nevysype.

Shrnutí

Klady (+)

  • Hodně druhů pro děti se zažívacími problémy
  • Chuť
  • Dobře se rozpouští
  • Praktické balení – nezvlhne

Zápory (-)

  • Vysoká cena
  • Nadměrně pění
  • Nevoní

Hodnocení v sobě reflektuje zkušenosti více maminek s dětmi. Každému dítěti vyhovuje jiná kojenecká formule. Co sedí jednomu, druhému vyhovovat nemusí. To platí i u sourozenců.

Zdroj foto: www.nutriklub.cz

Celkové hodnocení
  • 91%
    Hodnocení - 91%
91%

Dražší počáteční mléko dětem bez zažívacích obtíží vyhovuje, obsahuje klinicky testovanou směs GOS/FOS.

Poznámka: Nejedná se o reklamu a propagaci počátečního umělého mléka. Nejpřirozenější stravou pro miminko je kojení.

Redakce
Redakce

Vítejte na stránkách Radimradi.cz. Založili jsme je pro vás. Pro matky s dětmi, nastávající rodiče i prarodiče, kteří neradi kupují zajíce v pytli a před pořízením kočárku, autosedačky, hraček, nádobí nebo dětské výživy si přečtou zkušenosti ze života. Na našich stránkách najdete informace o tom, jak je produkt dobrý, ale také jeho negativa, chyby, na které vás výrobce bude jen těžko upozorňovat. V tom tkví jejich největší přínos. Výrobky testujeme sami ve svém volném čase. Z tohoto důvodu nám může někdy trvat déle, než objektivní recenzi zveřejníme. Testujeme a hodnotíme proto, abychom vám řekli svůj názor a zkušenost, ne abychom dělali reklamu, nebo zneuctili nějaké výrobky.

Radimradi.cz
Logo